BMW verkoopt fors meer EV's, maar verkopen China storten in
Positief en negatief nieuws
BMW verkocht het afgelopen kwartaal fors meer EV's, maar zag de verkopen in China met 17 procent in elkaar zakken. Hierdoor kwam de wereldwijde verkoop uit op een min van 1,4 procent.
BMW wist in het eerste kwartaal bijna een derde (32 procent) meer elektrische auto's te verkopen. Het Duitse merk profiteert mogelijk van de afkeer van Tesla van Elon Musk die sommige consumenten hebben. Musk kreeg de afgelopen tijd kritiek op onder meer zijn werk voor de Amerikaanse president Donald Trump.
Net als andere Europese autofabrikanten verliest BMW wel marktaandeel in China aan lokale merken zoals BYD, die goedkopere auto's met geavanceerde technologie en veel luxe opties aanbieden. De verkoop van Mercedes-Benz daalde in China met 10 procent in het eerste kwartaal, terwijl de leveringen van Volkswagen met ruim 7 procent daalden.