BMW schroeft winstverwachting op

Meer Mini, minder Rolls

BMW fabriek Spartanburg VS South Carolina
BMW voorziet voor 2017 een hogere winst. De Duitse auto- en motorenmaker kon in het derde kwartaal wel minder winst bijschrijven dan een jaar eerder, maar wijt dat vooral aan investeringen in toekomstige elektrische modellen. Daarvan wil BMW er in 2025 twaalf op de markt hebben, naast dertien hybride modellen.

BMW leverde meer auto's onder de eigen naam en het merk Mini af, maar minder Rolls-Royces. De Duitsers verkochten in totaal 1,2 procent meer auto's, maar voerden de productie met 3,5 procent op. Daarnaast maakte het bedrijf haast een derde meer motoren.

De omzet van BMW bleef in het derde kwartaal met 23,4 miljard euro gelijk aan vorig jaar. De operationele winst daalde licht naar 2,3 miljard euro. Voor heel 2017 verwacht BMW echter een 'stevige' toename van de operationele winst. Eerder ging BMW nog uit van een 'lichte' toename. De omzetprognose werd juist naar beneden bijgesteld van een 'stevige' toename naar een 'lichte'. Voor zowel omzet als winst gaat BMW-topman Harald Krüger uit van records.

PRIVATE LEASE BMW

Lezersreacties (13)

Reageren

Maak melding van misbruik

Let op! Deze functie is niet bedoeld om zelf een commentaar toe te voegen. Optioneel kun je er een opmerking bij plaatsen.

Er is iets mis gegaan. Probeer het later nog eens of e-mail ons.