BMW scherpt winstrecord verder aan
BMW leverde een recordaantal van 1,96 miljoen auto's af, 6,4 procent meer dan een jaar eerder. Dat leverde het bedrijf een omzet op van 76 miljard euro, een daling van 1 procent ten opzichte van 2012 die veroorzaakt werd door nadelige wisselkoerseffecten. De winst voor belastingen nam met 1,4 procent toe tot 7,9 miljard euro.
Alle drie de automerken van het concern brachten meer auto's aan de man. Bij BMW zelf steeg de afzet het sterkst, met 7,5 procent tot 1,54 miljoen stuks. De dochtermerken Mini en Rolls Royce wisten de verkopen met respectievelijk 1,2 en 1,5 procent op te schroeven. BMW verkocht ruim 115.000 motorfietsen, een stijging van 8,3 procent.
BMW heeft volgens topman Norbert Reithofer het afgelopen jaar met succes zijn positie als marktleider in het luxesegment verdedigd. Daarbij weerstond het bedrijf de lastige economische omstandigheden en stevige concurrentie van rivalen als Audi en Mercedes-Benz. Voor dit jaar verwacht de autobouwer opnieuw groei, waardoor het aantal verkochte voertuigen voor het eerst boven de 2 miljoen zal uitkomen.