BMW en Baidu: 'Binnen 3 jaar zelfrijdende auto'
Duits-Chinese samenwerking wil Tesla en Google voor blijven
De Chinese zoekmachine Baidu is al aan het testen met zelfrijdende auto's, en wil in de komende drie jaar steeds meer autonome vierwielers op de weg zetten. Over uiterlijk vijf jaar zou de serieproductie een feit moeten zijn.
Wang Jin, Senior Vice-President van de Google-concurrent, ziet in de toekomst een enorme rol voor de autonome auto: "Ik verwacht dat dit soort auto's over tien jaar goed zijn voor tachtig procent van de autoverkopen", lezen we in China People's Daily.
Om zichzelf niet met al te veel werk op te zadelen, werken de Chinezen samen met BMW. Het contract werd vorig jaar getekend, en nu komen de bedrijven met de eerste concrete doelen. Ook binnen China heeft dit samenwerkingsverband te maken met geduchte concurrenten: Baidu's rivalen Alibaba en Leshi proberen eveneens samen met autofabrikanten een zelfrijdende auto te ontwikkelen.
Ontdek deze auto's in de occasionvergelijker

BMW 3-serie Cabrio 318Ci Executive
- 2001
- 213.755 km

BMW 3-serie Touring 330i High Executive M-sport, BTW, pano, 360 camera, harman kardon, head-up, 19"
- 2020
- 115.761 km

BMW Z4 Roadster M40i High Executive Edition Matte Frozen HUD Harman Kardon Shadowline Dealer Onderhouden
- 2020
- 51.080 km
Lees ook

Nieuwe BMW 3-serie komt gewoon ook als Touring

BMW i3: 900 kilometer bereik voor eerste elektrische 3-serie

Nieuwe BMW X5 en 7-serie nu al deels te zien

Deze extreme BMW M3 Touring is een uit de hand gelopen 1 aprilgrap
