Bizar: Chevrolet Chaparral 2X Vision GT
Chevrolet zegt alles uit de kast gehaald te hebben om vooruit te blikken op de toekomst van het ontwerpen en ontwikkelen van auto's. Dat is goed gelukt, want de Gran Turismo Concept is iets wat we nog nooit eerder gezien hebben. Chevrolet heeft zich laten inspireren door de innovatieve raceauto's van Chaparral uit de jaren 60, die toentertijd grote successen boekten.
De Chevrolet Chaparral 2X Vision Gran Turismo Concept is zó aerodynamisch vormgegeven, dat de bestuurder vooroverliggend plaats moet nemen. Hoofd vooruit, armen en benen strekken in de richting van de vier wielen.
De conceptauto is voorzien van een aandrijflijn die gebruik maakt van lasertechnologie. Die haalt z'n energie uit licht en zorgt voor enorme stuwkracht. Het lasersysteem is gekoppeld aan een lithium-ion-accupakket en een door lucht aangedreven generator, waarmee het totale vermogen uitkomt op 912 pk. Chevrolet beweert dat de conceptauto binnen 1,5 seconden naar 60 mph (96 km/h) schiet en dat z'n top op 386 km/h ligt.
Hoewel de bizarre Chaparral 2X Vision Concept speciaal voor Gran Turismo ontwikkeld is, noemt Chevrolet het een blik in de toekomst van het autoracen. Het wonderlijke model is te bewonderen op de LA Auto Show.