Binnensteden niet klaar voor autonome voertuigen

Flinke aanpassingen infrastructuur nodig

Fietsers in Amsterdam (foto ANP)
Om autonome voertuigen in de binnenstad een succes te maken, moet de infrastructuur flink geherstructureerd worden.

Uit onderzoek van Boston Consulting Group blijkt dat de infrastructuur van binnensteden niet geschikt is voor zelfrijdende voertuigen. Dat meldt het AD. Het bureau kreeg opdracht van de gemeente Amsterdam om in kaart te brengen waar mogelijk problemen ontstaan.

Het grootste pijnpunt zit in het automatisch stoppen van autonome voertuigen wanneer een botsing dreigt. Andere weggebruikers kunnen hier misbruik van maken, waardoor er achter autonome voertuigen opstoppingen ontstaan. Als oplossing noemt men het plaatsen van extra stoplichten en meer van de rijbaan gescheiden fietspaden. Ook moet er gekeken worden naar extra rijruimte ten koste van parkeerplaatsen. Autonome voertuigen gebruik laten maken van busbanen kan ook een oplossing zijn.

Naast Amsterdam is ook de regio Rotterdam-Den Haag bezig met een onderzoek naar autonoom vervoer in de binnenstad. Minister Schultz van Infrastructuur juicht dit soort onderzoeken toe. Ze meldt het AD dat er nog een hoop uit te zoeken is en het goed is dat "we testen om in de praktijk ervaringen op te doen en waar mogelijk en nodig voorbereidingen treffen".

Lezersreacties (22)

Reageren

Maak melding van misbruik

Let op! Deze functie is niet bedoeld om zelf een commentaar toe te voegen. Optioneel kun je er een opmerking bij plaatsen.

Er is iets mis gegaan. Probeer het later nog eens of e-mail ons.