AutoWeek.nl heeft je steun nodig
We zien dat je een adblocker gebruikt. Dat vinden we jammer, want alleen dankzij advertenties kunnen we autoweek.nl gratis toegankelijk houden. We willen je vragen voor autoweek.nl een uitzondering te maken. Wil je jouw adblocker voor ons pauzeren? Zo werkt het
Belgische hoofdstad vergroot voetgangersgebied
Auto minder welkom in Brussel
15
De auto is vanaf maandag minder welkom in Brussel. De voetgangerszone in het centrum van de Belgische hoofdstad is fors vergroot. Zo wordt een van drukste verkeersaders dwars door het centrum van de stad deels autovrij en deels eenrichtingsverkeer.
Niet alleen toeristen en andere voetgangers krijgen hierdoor ruim baan, ook voor fietsers komen er meer paden. Bussen krijgen andere routes.
"Er moest iets gebeuren. We kregen Brussel niet meer verkocht aan de rest van het land'', zei wethouder Els Ampe (mobiliteit). "Dit plan moet onze hoofdstad een boost geven.''
Maandag zorgde het nieuwe circulatieplan direct voor lange files, maar grote problemen bleven uit. Automobilisten hadden wel moeite hun weg te vinden en het was dus aanschuiven in en rond het centrum. De autoriteiten verwachten dat het twee weken zal duren voordat iedereen gewend is.
Lees ook
Freek hing motor Honda Civic Type R in zijn Toyota MR2 en schroefde er turbo op - Kloppend Hart
Nieuws
Elektrische Volkswagen ID Touareg op komst, eerste op SSP-basis
Nieuws
Dacia Duster Pick-Up: praktisch met kleine open laadbak
Nieuws
Kia wil om deze simpele reden toch geen goedkope EV’s
Nieuws