Audi: LED is uit. OLED is in.
OLED-technologie zien we zo nu en dan al terug in de schermpjes van de nieuwste mobiele telefoons. Ook flinterdunne maar haarscherp beeld gevende tv-schermen worden al uitgerust met de felle, heldere lampjes. Audi is nu aan het onderzoeken hoe de verlichtingstechniek toegepast kan worden op zijn volgende generatie auto's.
OLED-technologie is behoorlijk vooruitstrevend te noemen. De Organic Light Emitting Diodes zijn, zoals de naam al doet vermoeden, samengesteld uit organisch materiaal dat over een flinterdun oppervlak is uitgesmeerd. Wanneer er een stroompje doorheen gejaagd wordt, zendt het oppervlak licht uit. Volgens Audi is OLED-technologie ideaal voor auto's geschikt omdat het stroomverbruik nog lager ligt dan bij de inmiddels alom bekende led-techniek. Het merk uit Ingolstadt wil OLED op korte termijn in zowel het interieur als exterieur van zijn auto's toe gaan passen.
In Las Vegas stond een op de R8 lijkend studiemodel die de nieuwe verlichting aan het publiek toonde. "Als de auto een bocht naar rechts maakt, lijken de lampjes als een watermassa naar rechts aan te gaan. Als er geremd wordt 'stromen' ze weer naar het midden van de unit. Klinkt allemaal veelbelovend, al vrezen we toch een beetje voor nog meer kermisverlichting op de Nederlandse wegen.
PRIVATE LEASE Audi
Ontdek deze occasions: had je ze al gezien?

Audi A1 Sportback 1.0 TFSI / NAVI / CLIMAT CONTROL / PARK. SENSOREN
- 2018
- 58.571 km

Audi A1 30 TFSI 116PK, S-Line, Navi, Clima, LED Verlichting, PDC Rondom, etc.
- 2020
- 44.784 km

Audi Q4 50 Quattro 77kWh S-Line Competition 300pk Sonos®-Audio Pano-dak Leer Warmtepomp Adaptive-Cruise Matrix-Led 21" Head-Up-Display Launch Edition Sport Stoelen Virtual-Cockpit Apple Carplay Android Auto Assistentie Pack Comfort-plus Pack Dynamic Pack Interieur Pack Keyless Pack Automatisch grootlicht Privacy-Glass Zeer compleet Grote Accu €75.000 nieuw
- 2021
- 54.334 km