Audi komt met i4-concurrent
EV van het formaat A5 Sportback
Audi heeft aan de vooravond van de jaarvergadering tijdens een besloten bijeenkomst een nieuwe elektrische auto op basis van het PEB-platform getoond.
Op basis van de afmetingen van het model, ongeveer van het formaat A5 Sportback, lijkt Audi zijn pijlen te richten op de toekomstige BMW i4. De nog naamloze auto wordt ergens “aan het begin van het volgende decennium” voor het eerst getoond. Het PEB-platform, dat samen met Porsche is ontwikkeld, is volgens Audi geschikt voor verschillende carrosseriesoorten, variërend van lage auto’s tot aan SUV’s.
Tijdens diezelfde bijeenkomst werden ook de productieversies van de E-tron Sportback, de Q4 E-tron en de E-tron GT getoond. De E-tron Sportback heeft een grotere spoorbreedte achter dan de al bekende E-tron, waardoor de auto er sportiever uitziet. Daarnaast zal het model door zijn lagere luchtweerstand een grotere actieradius hebben dan de normale E-tron.
Q4 E-tron
De Audi Q4 E-tron zal worden gelanceerd als E-tron 45 quattro en wijkt nauwelijks af van het in Genève getoonde studiemodel. Wel lichtte het merk een tipje van de sluier op wat nieuwe voorzieningen betreft. Audi zet met de Q4 E-tron naar eigen zeggen de volgende stap in de strijd om de meest karakteristieke lichtsignatuur, een strijd die het destijds met de A6 zelf begon. Zo zullen de 70 ledjes in de koplampunits te personaliseren zijn. Dat wil zeggen dat je er een bepaald aantal kunt aanzetten, om zo je eigen signatuur te creëren.
Daarnaast zal Audi op de Q4 E-tron een head-up display met augmented reality introduceren dat ongeveer 10 tot 12 meter vooruit kan kijken, als het ware. De introductie van de Q4 E-tron zal in de tweede helft van 2020 plaatsvinden, ongeveer gelijktijdig met die van de E-tron GT. Laatstgenoemde wijkt nog minder af van het studiemodel dan de Q4 E-tron. De grootste wijziging is de toevoeging van deurgrepen.