AutoWeek.nl heeft je steun nodig
We zien dat je een adblocker gebruikt. Dat vinden we jammer, want alleen dankzij advertenties kunnen we autoweek.nl gratis toegankelijk houden. We willen je vragen voor autoweek.nl een uitzondering te maken. Wil je jouw adblocker voor ons pauzeren? Zo werkt het

Audi beperkt verkoopdaling 2020 in vierde kwartaal

Sterke groei voor e-tron

Audi E-tron Sportback - Jaguar I-Pace

Audi heeft in het vierde kwartaal van 2020 het jaar nog enigszins kunnen redden. In de laatste drie maanden verkocht het merk 505.583 auto's, waarmee het totaal op 1.692.773 auto's komt. Dat is een daling van 8,3 procent in vergelijking met 2019.

De verkoopdaling van Audi is procentueel gezien nagenoeg gelijk aan het resultaat van BMW. Het jaar van Audi vertoont ook in een ander opzicht een vergelijkbaar patroon met dat van de concurrent uit München: zowel bij de elektrische modellen als bij de sportieve afdeling is een behoorlijke groei waar te nemen. Wereldwijd nam de verkoop van de E-tron namelijk met 79,5 procent toe tot 47.324 auto's. Audi Sport noteerde het afgelopen jaar met 29.300 auto's en een groei van 16,1 procent een nieuw afleverrecord.

Op de totale verkoop van Audi zijn deze cijfers echter slechts een slok op de borrel. De enige markt die dit jaar positieve groeicijfers draaide, was China: daar nam het aantal verkochte Audi's met 5,4 procent toe tot 727.358 auto's. In Europa, vorig jaar nog de grootste afzetmarkt van Audi, daalde de verkoop met maar liefst 19,5 procent tot 619.723 auto's. Dat betekent dat China de koppositie heeft ingenomen. In de Verenigde Staten verkocht Audi 186.620 auto's in 2020, een daling van 16,7 procent ten opzichte van 2019. Audi had in Nederland ook niet echt een topjaar: de verkoop daalde met 20,7 procent tot 12.690 auto's; het laagste aantal voor het merk sinds 2004.

Investeren

Audi zet de komende jaren vol in op elektrificatie. Over 10 tot 15 jaar wil het merk zelfs volledig stoppen met de verbrandingsmotor. De komende vijf jaar heeft Audi een ontwikkelingsbudget van 35 miljard euro tot zijn beschikking om de eerste stappen in die richting te zetten. De komende jaren moet dat onder meer resulteren in een elektrisch vlaggenschip, dat momenteel onder de naam Artemis door het leven gaat. Dit jaar kunnen we de productieversie van de E-tron GT al verwachten en ook de Q4 E-tron komt eraan.

PRIVATE LEASE Audi

Lezersreacties (19)

Reageren
Sub-reacties inklappen
lennie
lennie
  • 12
Jammer voor Nederland. Hoe meer Audi’s op straat, hoe mooier het straatbeeld.
Anoniem
Anoniem
  • 11
Een van de weinige goede dingen van 2020. Minder verkeer, meer thuiswerkvolk --> minder grijze lease Audi's op de weg. Dat mag zich voortzetten in 2021. Een mooie beloning voor de mensen die nog wel gewoon op locatie moeten werken.
Anoniem
Anoniem
  • 9
Worden bij Vag merken resultaten laatste kwartaal vermeld en bij andere merken die van het hele jaar????
Paulus S
Paulus S
  • 2
De Artemis is nog ver weg. Na de Q4 E-tron komen eerst de modellen op het PPE-platform, zoals de elektrische Q5 (en bij Porsche de elektrische Macan).
@N: je mag best een andere kleur nemen hoor als je een grijze Audi niet mooi vindt. ?
Anoniem
Anoniem
  • 5
Sorry maar ik blijf het een Duitse eenheidsworst vinden
impatient
impatient
  • 2
@CD6LOP waarmee het totaal op 1.692.773 auto's komt. Dat is een daling van 8,3 procent in vergelijking met 2019. @Glijsteen er staan er genoeg bij de dealers met korting 4000,-/5000,-. En hier in Leusden is ook de verplichte forecast afgenomen. Staan er genoeg. Treintje rijd dit jaar nog niet.
G55
G55
  • 3
De E-Tron ziet er goed uit en dat wordt blijkbaar gewaardeerd. Qua verkoopaantallen onbetwiste leider in zijn segment.
bzzt
bzzt
  • 1
De conclusie, die ze zelf getrokken hebben, is: stopzetten van productie van auto's met verbrandingsmotor over 10 jaar. Zij gaan snel afbouwen. Elektrisch vervoer en investeren in de positiviteit en de toekomst van onze kinderen heeft gewonnen. Fantastisch. Hier word ik blij van. Als je eenmaal min EV gereden hebt dan wil je niks anders.
V Tee
V Tee
  • 0
@MikeP
Blauwe Audi? Blijven graag en veel op de weg ook graag. Dat dolfijngrijze audikleurtje is een uitvloeisel van onderdrukte midlifecrisis ;-). Sommigen denken zelfs dat dat een kleur is...
Bimmert
Bimmert
  • 2
Herman,
jouw auto is feitelijk beschouwd veel meer eenheidsworst dan welke Audi dan ook. In verkoopcijfers, in mogelijke uitvoeringen, weinig te kiezen... dat kan je van Audi niet zeggen. En het rijdt stukken beter.
Baron Nu
Baron Nu
  • 1
VAG zou veel meer kunnen verkopen wanneer zijn de 1.5 viercilinder motor met 130 pk of 150 pk meer zouden monteren. Dan ook meer keuze in de uitvoeringen met handgeschakelde 6 bak. Ik rijdt een Audi met een 1.4 Tfsi motor en die is net iets zuiniger dan de 1.0 driecilinder van een collega Audi rijder.
Anoniem
Anoniem
  • 3
@bimmert. Vlgs mij rijdt Herman Japanse perfectie, Lexus heeft geen tientallen modellen op VW basis nodig zoals bij Audihey is om goed te verkopen wereldwijd. Less is in geval van Lexus duidelijk, more. Beetje Patek Philippe (Lexus) vergelijken met een Seiko, Audi. Beiden prima overigens.
Carbon Runner
Carbon Runner
  • 1
@N 6492942, een plusje van mij. En stoppen met vliegvakanties en vlees eten dragen veel meer bij aan het milieu dan je V8 inruilen voor een BEV.
Bimmert
Bimmert
  • 2
cd6lop,
gewoon een rav4 met een ander huidje die in een paar uitvoeringen te krijgen is, vaak zelfs maar met 1 aandrijflijn, waar je meer voor mag betalen vanwege het knuffeldash. Eenheidsworst.
Bimmert
Bimmert
  • 1
MLL,
daar reageer ik juist op slimmerik. Iemand die dat Audi verwijt maar zelf een Toyota/ Lexus rijdt heeft boter op zijn hoofd.