Apple trekt stekker uit Apple-auto
Focus op kunstmatige intelligentie
Apple heeft al bijna tien jaar plannen om met een eigen auto te komen, maar die Apple-auto gaat er toch niet komen. Dat blijkt uit berichtgeving van Reuters, dat zich baseert op informatie van ingewijden.
Onder de projectnaam Titan zou Apple werken aan een elektrische auto. De technologiegigant is nooit scheutig geweest met informatie over zijn auto-plannen, maar de afgelopen tien jaar kwam er geregeld iets over de Apple-auto naar buiten. Aanvankelijk doken geruchten op dat Apple met een MPV-achtige zou komen, later ging het weer over een autonome shuttlebus op basis van de Volkswagen Transporter. Ook dat veranderde weer: de Apple-auto zou vooral een bruikbare personenauto met uitgebreide veiligheidssystemen moeten worden. Apple zou hebben aangeklopt bij onder meer Hyundai en het Amerikaanse bedrijf plukte bij diverse merken topbestuurders weg. De kalender staat inmiddels al even op 2024 en de Apple-auto is er nog altijd niet. Het lijkt er nu op dat die ook helemaal niet meer gaat komen.
Onder meer Reuters en Bloomberg melden op basis van ingewijden dat Apple zijn complete auto-project heeft gestaakt. Apple zou zijn aandacht meer willen richten op verdere ontwikkeling van de tegenwoordig zo populaire generatieve kunstmatige intelligentie. Op het hoogtepunt van project Titan – omstreeks 2018 – zouden achter de schermen zo'n 5.000 mensen aan Apple's auto hebben gewerkt.
Opvallend: de Chinese smartphonefabrikant Xiaomi kreeg het wel voor elkaar om met een elektrische auto te komen en ook Huawei en Alibaba bemoeien zich met de auto-industrie. Ook het Japanse Sony heeft overigens grote plannen om met een elektrische auto te komen. Daar heeft het landgenoot Honda voor aangehaakt.