Chinese automerken zijn erin geslaagd om in de eerste zeven maanden van 2026 meer auto’s te verkopen in Europa dan in heel 2025. Een groot deel van de groei komt van PHEV's en Chery.
In totaal verkochten de Chinese merken samen 813.096 auto’s in Europa, meldt Automotive News op basis van Dataforce-cijfers. In heel 2025 waren dat er 812.452, dus dat jaar is officieel al ingehaald. In termen van marktaandeel hebben we het nu over 9,7 procent, tegen 5,1 procent van dezelfde periode (dus 7 maanden) vorig jaar.
MG is de grootste onder de Chinese merken in Europa en leverde in 2026 al 208.009 auto’s af, al wordt busjesbouwer Maxus daar ook bij gerekend. BYD groeide met 146 procent echter veel harder en zit MG met 205.451 auto’s stevig op de hielen, terwijl de Chery Group BYD weer in de nek hijgt met 201.544 stuks en een groeipercentage van maar liefst 283 procent. Dat laatste lijkt onrealistisch, maar is ineens niet meer zo gek als je bedenkt dat Chery met Jaecoo en Omoda pas net van start is gegaan in Europa. Het onderstreept dat dit een partij is om rekening mee te houden, want zulke snelle groei is zelfs voor een Chinees merk ongebruikelijk.
Deze cijfers laten ook zien dat de groei inmiddels niet van EV’s komt, maar van plug-in hybrides. Deze vooralsnog strafheffingsvrije aandrijfvorm was goed voor 201 procent meer registraties in het Chinese aandeel, waarmee PHEV’s nu goed zijn voor 33,6 procent van de verkochte Chinese auto’s in Europa. In juli 2025 was dat nog 23 procent, meldt Automotive News.
Het succes van PHEV’s kan binnenkort weleens ten einde komen, want de EU broedt op een heffing die ook deze aandrijfvorm treft.
