Akkoord Opel en vakbonden over sluiting Antwerpen

Opel-fabriek in Antwerpen
Het zijn vervelende tijden geweest voor het Opel-personeel in Antwerpen. Na maanden van gesteggel heeft Opel nu –als kleine pleister op de wonde- een akkoord gesloten met de Belgische vakbonden.
Dat heeft een woordvoerster bevestigd tegenover een Duits nieuwsbureau. Opel en de vakbonden zijn een compensatie overeengekomen voor 2.560 medewerkers. De ontslagvergoeding bedraagt –afhankelijk van het aantal jaren dienstverband en de functie- maximaal 144.000 euro. Het is nu aan de werknemers of ze de compensatieregeling accepteren.
De Opel-fabriek in Antwerpen had een capaciteit van 120.000 auto's per jaar. De laatste tijd bouwde Opel in Antwerpen de Astra GTC en de Astra TwinTop. General Motors zoekt nog een investeerder die de fabriek overneemt en die auto's blijft bouwen. Lukt dit niet voor 30 september, dan wordt de fabriek eind dit jaar definitief gesloten.
In AutoWeek 15, die nu in de winkels ligt, leest u een uitgebreide reportage over de sluiting van de Opel-fabriek in Antwerpen.

PRIVATE LEASE Opel

Lezersreacties (23)

Reageren

Maak melding van misbruik

Let op! Deze functie is niet bedoeld om zelf een commentaar toe te voegen. Optioneel kun je er een opmerking bij plaatsen.

Er is iets mis gegaan. Probeer het later nog eens of e-mail ons.