AutoWeek.nl heeft je steun nodig
We zien dat je een adblocker gebruikt. Dat vinden we jammer, want alleen dankzij advertenties kunnen we autoweek.nl gratis toegankelijk houden. We willen je vragen voor autoweek.nl een uitzondering te maken. Wil je jouw adblocker voor ons pauzeren? Zo werkt het
"BMW Gran Coupé komt in 2012"
38
BMW heeft nog nauwelijks het doek van het nieuwe studiemodel getrokken of de speculatie over de productiestart kan beginnen.
De BMW concept Gran Coupé die is getoond op de autoshow in Peking, ziet er opvallend productierijp uit. Dat ligt voor de hand want BMW is de grote afwezige in het segment van de Mercedes CLS en de Audi A7 – beide vierdeurscoupés die dit jaar nieuw verschijnen.
Het Engelse Autocar meldt dat bij BMW wordt gezegd dat we in 2012 de productieversie van de Gran Coupé kunnen verwachten. Die gebruikt dezelfde basis als de 7- en 5-serie en de 5-serie GT.
Autocar speculeert dat de auto wellicht 8-serie gaat heten, maar daarover zijn Beiers het nog niet eens. Wel staat vast dat de vierdeurscoupé wat hoger in de markt komt te staan en dus louter te koop is met zes- en achtcilinders. Ontwerper Adrian van Hooydonk meldt dat hij zich bij de vormgeving heeft laten inspireren door de 3.0 CSi uit de jaren '70.
PRIVATE LEASE BMW
Had je deze auto's al gezien?
Lees ook
BMW 1-serie vanaf 2019 (F40) - Occasion aankoopadvies
Vergelijkende test
Ooit een BMW en een Alfa voor beginners, nu youngtimer: BMW 3-serie Compact vs. Alfa Romeo 145
Nieuws
'BMW wil toch weer EV's met range-extender'
Nieuws
BMW X7 helemaal in het nieuw
Nieuws