Volvo V60 T5 Momentum (2018)

autoreview

Volvo V60 T5 Momentum (2018)

Signalement

UitvoeringV60 T5 Momentum
Versnellingen8, Sequentiële Automaat
Bouwjaar2018
Jaar van aanschaf2018
KM-stand laatst10.000 km
Lezerswaardering: 45%
Disclaimer MyReview

De beschrijvingen en reacties in de rubriek Myreview Auto zijn gebaseerd op persoonlijke meningen en ervaringen van gebruikers. DPG Media probeert de authenticiteit van deze persoonlijke meningen en ervaringen zo goed mogelijk in te schatten, maar kan niet verantwoordelijk worden gehouden voor de inhoud of de gevolgen van deze meningen en ervaringen. In Myreview Auto zullen zowel goede als slechte ervaringen worden geplaatst. DPG Media betaalt geen vergoeding voor de ervaringen of laat deze op een andere manier beïnvloeden. De redactie kan uitingen die niet voldoen aan de huisregels of onrechtmatig zijn te allen tijde aanpassen of verwijderen.

Het is niet toegestaan zonder toestemming van DPG Media de informatie van Myreview Auto te gebruiken voor of te verspreiden via andere media.

Fantastische auto

  • 2.000 km

Ik verbaas me dat er nog geen reviews te vinden zijn over de nieuwe V60. Ik zal daarom maar eens aftrappen.
10 november was het zover. Veel sneller dan verwacht kon ik mijn V70 D4 inleveren en de V60 T5 Momentum ophalen. Na een lange goede uitleg van de dealer eindelijk op pad met de nieuwe bolide.
Eerste indruk: wat een stappen heeft Volvo gemaakt zeg. Wat een rust in de auto en wat een krachtige soepele motor icm automatische versnellingsbak.
Maar er zijn ook kleine minpuntjes:
De auto is stil. Tot ongeveer 100 km/uur. Daarna is duidelijk rijwind hoorbaar. Ik denk iets van de laatste tijd bij nieuwere auto's. Mijn Peugeot 508 had het ook en andere nieuwe auto's die ik tussentijds gereden heb ook. Mijn eerdere V70 was echter muisstil. Wellicht valt het op door de stilte van de auto zelf. Verder gaat ongewild het schuifje van de middenconsole automatisch open, werkt te soepel. Wordt binnenkort hopelijk opgelost.
De auto oogt solide. Vreemd wel is dat af en toe bij het dichtgooien van de deur (bij het uitstappen) aan de buitenkant een rammel klinkt. Moeilijk te lokaliseren en het vreemde is dat het verdwijnt na een tijdje waardoor het nauwelijks te reproduceren valt.
Tegenvaller vind ik echt het Harman Kardon systeem. In de V70 had ik premium audio en het geluid klonk vele malen beter. Ik ben nog de settings aan het fine tunen maar heb nog geen ideale stand gevonden. Bij hoog volume klinkt het goed maar bij laag volume absoluut vlak. Het vreemde daarbij is dat ik de standaard FM beter vind klinken dan de DAB+.

Absoluut tevreden

  • 4.000 km

Zo voor het einde van het jaar nog even een update.
Het is elke keer weer heerlijk genieten. De auto voelt ontzettend degelijk aan, rijdt soepel met de nodige power indien nodig. Langzaam aan heb ik zo alle functies in de auto door. Ik dacht het autonoom rijden (Pilot Assist) nooit te gebruiken maar eens je eraan gewend bent is het toch wel heerlijk. Wel moet je je aandacht erbij houden. Echt vlekkeloos is het nog niet.
Negatief puntje blijft voor mij het Harman Kardon systeem. Blijft voor mij een misser van Volvo.

Kleine probleempjes maar zeer tevreden

  • 6.000 km

Toch een paar opstartprobleempjes ervaren.
Zo bleef het kaart-update systeem na downloaden van de nieuwe kaarten van de Baltische staten een keer hangen. Na een dag opgelost door de dealer. Aanbeveling is om kaartupdates niet meer via 4g te downloaden. Vreemd omdat Volvo nou juist daar reclame over maakt en het duidelijk in de handleiding staat.
Bij de eerste vriesdagen wil de linkerachterportier niet meer open. Het slot bleef hangen. Dealer heeft het ingespoten en daarna geen last meer van gehad.
Verder rij ik iedere dag nog met een big smile op mijn gezicht. Het blijft een heerlijke auto.

Op zomersloffen

  • 10.000 km

Inmiddels op de Pirelli zomerbanden. Het verbruik daalt direct.
Wel ontdekt dat er af en toe een rammel/gekletter klinkt aan de buitenkant in het motorcompartiment bij het dichtgooien van een portier. Binnen hoor je het niet. Blijkt de klep van de luchtkwaliteitssensor te zijn. Overdruk aan lucht verlaat daar de auto en als de klep toevallig net dicht zit gaat hij klepperen. Geen groot dingetje maar vind het wel goedkoop klinken. Meerdere mensen hebben het gemeld.

8,0
  • Betrouwbaarheid
  • Prestaties
  • Comfort
  • Kosten
  • Zou u weer een auto van dit merk kopen? ja

PRIVATE LEASE Volvo V60

Gerelateerde forum topics

Lezersreacties (22)

Reageren

Maak melding van misbruik

Let op! Deze functie is niet bedoeld om zelf een commentaar toe te voegen. Optioneel kun je er een opmerking bij plaatsen.

Er is iets mis gegaan. Probeer het later nog eens of e-mail ons.