Volkswagen Polo 1.2 TSI Highline (2011)

autoreview

Volkswagen Polo 1.2 TSI Highline (2011)

Signalement

UitvoeringPolo 1.2 TSI Highline
Versnellingen7, Sequentiële Automaat
Bouwjaar2011
Jaar van aanschaf2011
KM-stand bij aanschaf7 km
KM-stand laatst5.250 km
Disclaimer MyReview

De beschrijvingen en reacties in de rubriek Myreview Auto zijn gebaseerd op persoonlijke meningen en ervaringen van gebruikers. DPG Media probeert de authenticiteit van deze persoonlijke meningen en ervaringen zo goed mogelijk in te schatten, maar kan niet verantwoordelijk worden gehouden voor de inhoud of de gevolgen van deze meningen en ervaringen. In Myreview Auto zullen zowel goede als slechte ervaringen worden geplaatst. DPG Media betaalt geen vergoeding voor de ervaringen of laat deze op een andere manier beïnvloeden. De redactie kan uitingen die niet voldoen aan de huisregels of onrechtmatig zijn te allen tijde aanpassen of verwijderen.

Het is niet toegestaan zonder toestemming van DPG Media de informatie van Myreview Auto te gebruiken voor of te verspreiden via andere media.

Nieuwe auto, en de 1e kilometers

  • 140 km

14 januari is mijn Polo eindelijk afgeleverd, en na 4 maanden wachten is dit best een lekker gevoel. Ik heb de volgende uitvoering met extra's:

1.2 TSI Highline DSG7
Executive plus pakket
Sportonderstel
Winterpakket
Licht & zicht pakket
Multifunctioneel stuurwiel
PDC (Park Distance Control)
LM Boavista velgen
Dagrijverlichting
Climatronic
Bochtenverlichting

De 1e 3 uur had ik helaas een probleem met de RNS310, dat ik geen GPS fix kreeg. Na 3 uur kwam er eindelijk een signaal door, en sindsdien heb ik er geen problemen meer mee.

Wel stoort het mij dat tussen de RNS310 & mijn telefoon (iPhone4) een pairing adapter zit. Hierdoor zijn een aantal functie's niet geheel te gebruiken uit de RNS310 (A2DP muziek & telefoonboek in de RNS310). Dit is op te lossen door een goedkope pairing adapter er tussen te zetten. Die naar mijn mening afbreuk doet aan het interieur, hierdoor wacht ik nog even tot er een fix voor is.

De rijeigenschappen zijn voor mijn gevoel, ondanks de 17" & sportonderstel, subliem te noemen. Hiervoor heb ik altijd in een Seat Ibiza gereden, met ook een sportonderstel en 17" velgen, maar hier hoorde en voelde je elk steentje op de weg en bonkte alles in het interieur. Met de Polo voel je het wel, maar alles blijft stil in de auto.

De DSG vindt ik in de D-stand wat snel opschakelen, waardoor de auto suf aanvoelt. Met een snelheid van 50/60 rij je dikwijls in zijn 6, terwijl als ik dit handmatig zet, meestal in zijn 4 of 5 zit. Hierdoor voelt de auto wat scherper en minder lui aan. Hopelijk verdwijnt dit een beetje met het inrijden van de auto.

Volgende week een update met mijn 1e werkweek, en dus de dagelijkse kilometers.

Eerste ervaringen na 1e werkweek

  • 1.200 km

Nu een volle week het woon & werkverkeer gehad. Aangezien ik voor mijn werk naar verschillende locaties moet rijden, kan ik zien hoe de auto is als ik vaak in de file rij of gewoon rustig kan touren op de snelweg.

Mijn auto staat altijd geparkeerd in een verwarmde garage, dus ik kan helaas niets zeggen over het starten na een koude nacht. Maar wat ik merk is dat de auto niet super snel start. Ik denk dat ik in de ochtend toch wel 1 tot 2 seconden de sleutel rond moet draaien, voordat de motor loopt. Dit vindt ik in tegenstelling tot mijn voorloop auto (Fiat Punto Evo) wel opvallend.

De DSG is na 1000KM rijden wel wat fijner. Denk dat ik voornamelijk moest wennen aan het rijden in lage touren met een benzine auto. In de D-stand is hij wel wat traag, en schakelt hij heel snel door naar een hogere versnelling. In de S-stand is hij heel fel, en blijft hij redelijk hoog in de toeren hangen (3k RPM). Wat me wel opvalt dat de D-stand heel schokkerig tussen de 2e en 3e versnelling overgeschakeld.

Comfort in de auto is voor mij perfect (zelf 1.70m lang), en ook het rijden met het sportonderstel + 17" wielen is voor mij geen probleem. Als je schuinsweg een drempel op rijdt, dan wordt je wel redelijk door elkaar geschud, maar dat was bij de Punto Evo niet anders.

De verwarmde stoelen zijn heerlijk als het wat kouder is in de auto, en houdt je lichaam lekker warm als de climatronic nog niet op temperatuur is.

Pluspunten:
- Heerlijk comfort. Stoelen zitten voor mijn lengte perfect.
- Geluidsniveau op de snelweg bijna nihil
- Gevoel in een Golf rondt de rijden.
- Regensensor is makkelijk af te stellen, en doet zijn werk goed.

Minpunten:
- DSG heeft wat gekke kwalen (snel opschakelen, hopje tussen 2/3)
- Steun voor je linkerarm. De 'deurklink' is nogal hard dus dit leunt niet lekker.
- Lange tijd alvorens gestart.

Een punt van opmerking;
Ik heb heel erg snel het gevoel dat de Polo onder mij uit rijdt in een snelle bocht. Of dit komt door de banden (Continental), of door de hele softe stuurbekrachtiging, weet ik nog niet. Maar mijn Ibiza voelde altijd strakker op het wegdek (Michelin banden)

Vergelijkend warenonderzoek!

  • 5.250 km

In de afgelopen tijd wat stil geweest, maar met wat meer kilometers op de teller + een andere Polo te hebben gereden, is er weer wat om up-te-daten.

Allereerst heb ik in mijn korte vakantie in Spanje kunnen rondrijden in een Polo 1.4 Comfortline (handgeschakeld, 5-deurs) en dus goed kunnen vergelijken met mijn 1.2TSI Highline full-options.

De grootste verschillen die ik opmerkte tussen mijn uitvoering en de huurauto is dat het klasse-verschil wat op je afkomt. In de huurauto had ik echt het gevoel in een auto van 4/5 jaar terug in te stappen, alles voelde qua kwaliteit wat minder aan. Of dit dan komt dat de Highline zo'n hoog kwaliteitsniveau haalt, of dat de comfortline net het niveau haalt, laat ik in het midden. Als voorloopauto op mijn 1.2TSI, heb ik 5 maanden in een Fiat Punto Evo kunnen rijden, en qua kwaliteit en gevoel was deze vergelijkbaar met de huur-Polo.

Alles in de comfortline uitvoering was aanwezig in een auto van pak-em-beet €17k, en het voelde ook wel gewoon goed aan. de RCD210 was makkelijk te bedienen, de stoelen zaten goed (maar niet zo diep als de Highline). Tevens rijdt de 1.4 ook makkelijk in het glooiende wegoppervlak van Barcelona & omstreken. Bij een steile klim van 12% voelde het ook allemaal makkelijk aan, zonder dat je de auto vol in toeren moest jagen.

Dan terug naar de eigen auto;
De VW-dealer heeft een nieuwe GPS antenne in mijn auto gezet aangezien ik niet geheel tevreden was over de GPS-fix op mijn RNS310. Nog steeds is hij niet 100% betrouwbaar in vergelijking met de RNS510. Zo mist hij soms wel eens dat je een afslag niet aan het nemen bent, maar de snelweg volgt. Dit duurt dan een meter of 100/200 bij zo'n 140km/h alvorens de navigatie dit corrigeert. Dit vindt ik dus wel storend als je bijvoorbeeld op een druk knooppunt rondrijdt, en een bepaalde afslag nodig hebt (Luchthaven Zaventhem is een mooi voorbeeld).

Zelf begin ik steeds meer gewoon te worden met de DSG, en is mijn manier van rijden wat aan veranderingen onderhevig. Met handgeschakeld rijden merk ik toch dat je op een heel andere manier met het gas overweg gaat, dan een automaat. Merk ook dat ik steeds meer de controle heb over het moment dat de DSG gaat opschakelen of terugschakelen. In het begin ging dit voor mij gevoel te snel, maar door net wat meer gas te geven op sommige momenten, kan je hem nog even in zijn 5 of 4 houden, waardoor de motor wat allerter is. Wel nog steeds een punt van kritiek, het doorschakelen van 2 naar 3 met een hik & het stilstaan in N, en dan inzetten van de D. Hier kan je niet gelijk van rem naar gas, want de DSG heeft even nodig om de versnelling klaar te leggen.

Exterieur;
Ik ben van nature een poetser (poets de auto gemiddeld 3/4x per maand met de hand). Maar tot nu toe heb ik de auto nog maar 1x gewassen + in de was gezet. Dit weekend ga ik dus kijken hoe de lak + velgen zich onderhouden als de auto een goede 1,5 maand niet gewassen worden ;)

8,0
  • Betrouwbaarheid
  • Prestaties
  • Comfort
  • Kosten
  • Zou u weer een auto van dit merk kopen? ja

PRIVATE LEASE Volkswagen Polo

Gerelateerde forum topics

Lezersreacties (41)

Reageren

Maak melding van misbruik

Let op! Deze functie is niet bedoeld om zelf een commentaar toe te voegen. Optioneel kun je er een opmerking bij plaatsen.

Er is iets mis gegaan. Probeer het later nog eens of e-mail ons.