Volkswagen Passat 2.3 V5 Sportline (2002)

autoreview

Volkswagen Passat
Volkswagen PassatVolkswagen PassatVolkswagen PassatVolkswagen PassatVolkswagen PassatVolkswagen PassatVolkswagen PassatVolkswagen Passat - interieurVolkswagen Passat - interieur

Signalement

UitvoeringPassat 2.3 V5 Sportline
Versnellingen5, Handgeschakeld
Bouwjaar2002
Jaar van aanschaf2002
KM-stand laatst0 km
Disclaimer MyReview

De beschrijvingen en reacties in de rubriek Myreview Auto zijn gebaseerd op persoonlijke meningen en ervaringen van gebruikers. DPG Media probeert de authenticiteit van deze persoonlijke meningen en ervaringen zo goed mogelijk in te schatten, maar kan niet verantwoordelijk worden gehouden voor de inhoud of de gevolgen van deze meningen en ervaringen. In Myreview Auto zullen zowel goede als slechte ervaringen worden geplaatst. DPG Media betaalt geen vergoeding voor de ervaringen of laat deze op een andere manier beïnvloeden. De redactie kan uitingen die niet voldoen aan de huisregels of onrechtmatig zijn te allen tijde aanpassen of verwijderen.

Het is niet toegestaan zonder toestemming van DPG Media de informatie van Myreview Auto te gebruiken voor of te verspreiden via andere media.

ERVARINGEN

De aanschafkeuze was vanwege de voor zijn klasse lage afschrijving en de prachtige V5 motor met z"n mooie roffel. Uiterlijk is ook mooi gedistingeerd. Qua weggedrag viel de auto aanvankelijk een beetje tegen, dat kwam omdat ik voorheen een op dit gebied niet te kloppen Focus heb gereden. Geluidsbeleving perfect (vooral boven de 3500 tpm), afrolgeluiden van de banden (michelin energy) kan beter gedempt worden, vooral merkbaar op slecht wegdek. Hoort niet thuis in deze klasse. Prestaties zijn zondermeer goed, vooral 140+. In de eerste twee versnellingen worden de prestaties geremd door het ESP (wielspin).
Verder is de auto een stabiele caravan trekker, koppel zat. Lust dan wel een slok (1:7).
De kwaliteitsuitstraling is erg goed, in de praktijk valt dit nogal tegen. Lees maar verder.

PROBLEMEN

Zoals bijna iedere VW-benzinerijder heb ik al drie bobines kapot gehad, mede hierdoor ook een nieuwe katalysator en Lambda sonde. Garantiewerk maar je komt wel nergens op dat ogenblik.
Diverse motormanagementstoringen (oranje lampjes die niet uitgingen), ook hiervoor naar de garage.
Chromen strippen langs de ramen lieten los, een enkele rubberen strip aan de bestuurdersdeur liet plaatselijk los.
Op dit ogenblik gaat de achterklep heel zwaar open en dicht, de gasveren zullen wel kapot zijn.
De hoogteverstelling van de bestuurderstoel ging onlangs stuk toen ik tijdens het poetsen de stoel (onbelast)omhoog krikte.
Verder heb ik sinds een jaar een fluitend geluid in de aanjager, hoogst irritant (dit is een understatement van de bovenste plank).
Opvallend is verder de hoge slijtage van remblokken (28000 km voorzijde, verwacht 55000 km achterzijde).

5,5
  • Betrouwbaarheid
  • Prestaties
  • Comfort
  • Kosten
  • Zou u weer een auto van dit merk kopen? misschien

Gerelateerde forum topics

Lezersreacties (0)

Reageren

Maak melding van misbruik

Let op! Deze functie is niet bedoeld om zelf een commentaar toe te voegen. Optioneel kun je er een opmerking bij plaatsen.

Er is iets mis gegaan. Probeer het later nog eens of e-mail ons.