Abonneer nú met korting

Kies nú voor een abonnement met korting

Navigatie

MENU
AutoWeek

Menu

  • Nieuws
    • Advies Centrum
    • Autonieuws
    • Autotechniek
    • Banden
    • Bestelauto's
    • Campers
    • Classics & Youngtimers
    • Elektrische auto
    • Supercars
    • Verkoopcijfers
    • Podcasts
  • Tests
    • Autoreviews
    • Autotests
    • Nieuwste autovideo's
    • Verbruiksmonitor
    • Zelf testen?
  • Auto's
    • Auto zoeken
    • CarBase Autovergelijker
    • Elektrische auto's
    • Private Lease
    • Nieuwe auto uit voorraad
  • Occasions
    • Occasion zoeken
    • Klassieker zoeken
    • Tweedehands auto
    • Auto importeren
    • Auto onderhoud
  • Tools
    • Autobandenvergelijker
    • Autoverzekering vergelijker
    • Bijtelling Calculator
    • BPM Calculator
    • Kentekencheck
    • Kostenberekening
    • Waardebepaling
    • Private Lease Vergelijker
    • Wegenbelasting
  • Forum
    • Forum Index
    • Actieve topics
    • Nieuwste topics
    • Zoeken
    • Uitleg Forum
  • Word nu
    abonnee!
    • AutoWeek
    • AutoWeek Classics
    • AutoWeek Campers
    • AutoWeek GTO
    • Abonnee voordeel
    • Bestel editie
    • Nu in AutoWeek
  • Account
    • Mijn auto's/reviews
    • Mijn occasions
    • Mijn alerts
    • Mijn gegevens
    • Uitloggen
    • Mijn AutoWeek

      Autoweek Account
      • Autoreviews schrijven
      • Brandstofverbruik bijhouden
      • Reageren op berichten
      • Autobrochures downloaden
      • Nieuwsalerts instellen
      • Deelnemen aan het AW Forum

      en nog veel meer..

      Registreren Inloggen
    • Om te kunnen inloggen op Mijn AutoWeek moet u akkoord gaan met onze privacy voorwaarden.

      Meer informatie
  • Zoeken
Sluiten

Zoeken

Op trefwoord

of

Op kenteken

Zoeken

Auto's
Kenteken
AutoWeek.nl heeft je steun nodig
We zien dat je een adblocker gebruikt. Dat vinden we jammer, want alleen dankzij advertenties kunnen we autoweek.nl gratis toegankelijk houden. We willen je vragen voor autoweek.nl een uitzondering te maken. Wil je jouw adblocker voor ons pauzeren? Zo werkt het
  • Home
  • Autotests

Volkswagen Passat W8

Super Volksfiets

Volkswagen Passat W8
  • Arno Böckling
  • Eerste rijtest
16 augustus 2001 om 10:18
  • Meer
    • Linkedin
    • Pinterest
    • Print
    • Email
  • Whatsapp
  • Twitter
  • Facebook
AutoWeek 2001 week 28
AutoWeek 2001 week 28

Je leest het in AutoWeek 2001 week 28

Het merk dat begon met het bescheiden Kevertje voor de gewone man wil nu de stap maken naar de wereld van het grote geld. De Passat W8 met de prijs van een Jaguar S-Type is nog maar het begin.

'We moeten idereen die wil groeien ook groeimogelijkheden geven. Er is geen enkele reden waarom we dat niet zouden doen.' Dat zegt de grote baas van het van het Volkswagenconcern Dr. Ferdinand Piëch. Dat klinkt nogal abstract, maar hij bedoelt iets heel concreets. Hij heeft besloten Volkswagen het tweede topmerk van de VW-groep te maken; naast, of in ieder geval heel dicht bij Audi. Over wat er te gebeuren staat om dat te bereiken wil Piëch ook best wat kwijt: 'Ons programma in Volkswagens nieuwe topklasse zal binnenkort uit vier modellen bestaan. Na de Passat W8 staat er een nieuwe luxe sedan in de planning, gevolgd door een prachtige terreinwagen en een supersportwagen.' Volgend jaar komt de luxe limousine van Volkswagen op het toneel, maar we krijgen nu al een voorproefje van wat we kunnen verwachten, met het nieuwe topmodel in de Passat-range, de W8. Ja, dat is geen drukfout, later dit jaar komt de Passat met een W8-motor op de markt.

Dubbele V

Wat is dat, een W8-motor? Je zou kunnen zeggen dat het een variatie op een V8 is. Een V8 heeft twee cilinderrijen, die in een V-vorm staan. Je kunt zeggen dat twee motorblokken van een lijnmotor zijn gecombineerd. De W8 is ook een combinatie van twee motorblokken, maar nu van twee blokken die zelf al een lichte V-vorm hebben. En twee V's leveren samen een W op. Met acht cilinders kom je al gauw aan een motor met een flinke inhoud en de nieuwe krachtbron van VW meet dan ook vier liter. Daar kun je aardig wat vermogen uit halen. En dat hebben ze bij VW ook gedaan. De W8 brengt 202 kW/275 pk op de been en ontwikkelt een maximum koppel van 370 newtonmeter dat al bij 2.750 toeren paraat is. Met wat voor soort auto's kan de Passat W8 met deze machine in het vooronder zich meten? Als we binnen het Volkswagenconcern blijven kunnen we bijvoorbeeld denken aan een Audi A6 4.2 V8 quattro. Die komt voor de dag met een vermogen van 220 kW en een koppel van 400 Nm. Een V8 met bijna dezelfde cilinderinhoud als die van de W8 van VW vinden we bij het nobele merk Jaguar; onder andere in de S-Type. Dat is een achtpitter, goed voor 203 kW vermogen en 378 newtonmeter koppel. Zeker geen slecht gezelschap waarin de Passat W8 zich motorisch bevindt.

Sneller dan een Porsche

Vermogen en prestaties; het hoort bij elkaar en met veel vermogen mag je hoge prestaties verwachten. Die worden ook geleverd. Hoe hard de Passat met W8 motor precies zou kunnen lopen blijft een beetje de vraag, want hij is begrensd op de toch heel respectabele top van 250 km/h, net zoals de Audi A6 4.2 V8 quattro. De Jaguar S-Type is niet begrensd maar houdt het voor gezien bij 240. En om het even over en heel ander soort wagen te hebben; een Porsche Boxster loopt ook 250. Dat was dus de topsnelheid. Maar hoe zit het met de sprintkracht; het acceleratievermogen? Nou, dat liegt er ook niet om. Laten we voor de grap nog maar even naar de Boxster kijken. Die kan in 6,6 seconden vanuit stilstand naar honderd spurten. En de Passat W8? Die doet het in 6,5 seconden. De Audi en de Jaguar hebben wat tienden van seconden meer nodig. Nu moeten we er bij zeggen dat niet alle versies van de Passat W8 even rap uit de starblokken komen. Die 6,5 tellen gelden voor de sedan met z'n standaard handgeschakelde zesversnelingsbak. Neem je hem met vijftraps automaat inclusief tiptronic, dan loopt de sprinttijd op tot 7,8 s. De Passat Variant heeft handgeschakeld of met automaat drie tienden van een seconde meer nodig dan de sedan.

Vierwielaandrijving

Hoe wordt het aanzienlijke vermogen van de Passat W8 op de weg gebracht? In principe heeft een Passat voorwielaandrijving, maar bij de zwaarder gemotoriseerde versies is vierwielaandrijving standaard omdat het niet goed zou lukken hun grotere vermogen alleen via de voorwielen op de weg te krijgen. Dus, heeft ook de Passat W8 standaard 4MOTION; Volkswagens systeem voor permanente vierwielaandrijving. Het stuurt onder normale omstandigheden de ene helft van de aandrijfkracht naar de voorwielen en de andere naar de achterwielen. Maar als voor of achter de grip minder wordt past een zelfsperrend tussendifferentieel de verdeling van het vermogen aan. Vierwielaandrijving maakt het al makkelijker om een auto in rap tempo door de bocht de sturen. Maar VW heeft en nog veel meer aan gedaan om de W8 veilig met z'n motorvermogen om te laten springen. Daar gaan we: EDS (elektronische sperdifferentiëlen) op alle wielen, voorkomen dat die doorslippen; ESP - het elektronisch stabiliteitsprogramma - en ASR - aandrijfslipregeling - zorgen er met remingrepen en aanpassing van het motorvermogen voor dat de wielen bij het wegaccelereren niet doorslaan en de auto de koers blijft volgen waarin de chauffeur hem stuurt. En dan is er nog de remassistent die de wagen een optimale noodstop laat maken.

Fluisterstil

De elektronica speelt dus een belangrijke rol bij het rijden met de Passat W8, maar gelukkig zal je als bestuurder toch meestal het gevoel hebben zelf de baas aan boord te zijn. En dan merk je dat de Passaat heel netjes naar het stuur luistert en als vanzelfsprekend precies gaat waarheen je wilt. Aan vermogen heeft de W8 geen gebrek. Er lijken altijd wel meer dan genoeg reserves achter de hand te zijn. In de Zwitserse Alpen nam het nieuwe topmodel van VW schijnbaar moeiteloos hellingen waarop wielrenners wankelend naar boven stampten. Door de grote krachtsreserves van de W8 kun je makkelijk schakellui rijden. Al is er geen enkele reden om de pook van de zesversnellingsbak weinig ter hand te nemen, want de Passaat laat zich trefzeker en makkelijk schakelen. En als je hem met vijftrapsautomaat neemt heb je het natuurlijk helemaal makkelijk. Bovendien kun je met het Tiptronic systeem altijd nog het heft in eigen hand nemen. De Passat W8 is snel, maar dat wil nog niet zeggen 'sportief'. Ondanks z'n vermogen tot hoge prestaties is hij toch vooral op comfort afgestemd. Dat kan ook anders, want een straffer afgesteld sportonderstel is als optie leverbaar. In het interieur heerst rust. De W8-motor loopt zijdezacht en fluisterstil. En ook buiten hoor je hem nauwelijks. Alleen bij voluit accelereren is er een donkere, maar gedempte roffel aan hem te ontlokken.
Want de Passat W8 is op en top een beschaafde auto; een Volkswagen van stand; voorzien van alle luxe. In het ruime passagierscompartiment natuurlijk leer, hout en - bescheiden - chroomaccenten. Van buiten is nauwelijks te zien dat je met een W8 te maken hebt; lichtmetalen velgen, wat decent gehouden extra chroom en twee dubbele uitlaatpijpen.
Maar het prijskaartje laat niets aan duidelijkheid te wensen over. De 'vanaf' prijs van de W8 zal bij ons boven de 100.000 gulden (€ 45.378) liggen . Voor de Variant-versie komt daar nog een bescheiden bedragje bij.

  • Houd me op de hoogte over de Volkswagen Passat
Volkswagen Passat Volkswagen Passat

Uitgelicht aanbod

    Volkswagen Passat Variant 1.4 TSI Connected Series 150PK | XA58671 | Trekhaak | Panoramadak | LED Koplampen | Stoelverwarming | Parkeersensoren (V+A) | Spiegel Pakket | Cruise | LM Velgen |

    Volkswagen Passat Variant 1.4 TSI Connected Series 150PK | XA58671 | Trekhaak | Panoramadak | LED Koplampen | Stoelverwarming | Parkeersensoren (V+A) | Spiegel Pakket | Cruise | LM Velgen |

    • 2017
    • 65.094 km

    € 24.150

    Volkswagen Passat Variant 1.5 TSI 150PK DSG Highline

    Volkswagen Passat Variant 1.5 TSI 150PK DSG Highline

    • 2019
    • 53.860 km

    € 31.900

    Volkswagen Passat 1.6 TDI DSG/Aut7 Highline (leer,navi,dap,xenon)

    Volkswagen Passat 1.6 TDI DSG/Aut7 Highline (leer,navi,dap,xenon)

    • 2015
    • 127.190 km

    € 17.890

Meer Volkswagen Passat occasions

Gerelateerde forumtopics

  • Volkswagen Passat facelift

    42
    • 25 juni 2019
Bekijk ook

Kopersgids

Zoeken en vergelijken
  • Volkswagen Passat specificaties
  • Volkswagen Passat occasions
  • Volkswagen Passat video's
Advies en informatie
  • Volkswagen Passat tests
  • Volkswagen Passat gebruikersreviews
  • Volkswagen Passat index
PREMIUM
Volkswagen Multivan vs. Hyundai Santa Fe - Dubbeltest

Volkswagen Multivan vs. Hyundai Santa Fe - Dubbeltest

Personenbussen zijn in Nederland doorgaans onbetaalbaar, maar dankzij plug-in hybridetechniek...

Lees meer

Gerelateerde reviews

  • Gebruikersreview
    Volkswagen Passat Variant 1.6 TDI 105pk BlueMotion (2011)

    Volkswagen Passat Variant 1.6 TDI 105pk...

    8
    • 14 mei 2022
  • Gebruikersreview
    Volkswagen Passat Variant 1.5 TSI R-Line Business+ (2020)

    Volkswagen Passat Variant 1.5 TSI R-Line...

    1
    • 22 april 2022
  • Gebruikersreview
    Volkswagen Passat Variant 3.6 V6 R-Line (2013)

    Volkswagen Passat Variant 3.6 V6 R-Line...

    5
    • 3 april 2022
  • Gebruikersreview
    Volkswagen Passat Variant 3.6 V6 FSI 4Motion R36 (2009)

    Volkswagen Passat Variant 3.6 V6 FSI 4Motion...

    9
    • 20 maart 2022
  • Gebruikersreview
    Volkswagen Passat Variant 2.0 TDI 200pk R-Line Business+ (2020)

    Volkswagen Passat Variant 2.0 TDI 200pk...

    8
    • 8 maart 2022
  • Gebruikersreview
    Volkswagen Passat 2.3 VR5 (1999)

    Volkswagen Passat 2.3 VR5 (1999)

    1
    • 6 maart 2022
  • Gebruikersreview
    Volkswagen Passat Variant 2.0 TDI 150pk R-Line Business+ (2021)

    Volkswagen Passat Variant 2.0 TDI 150pk...

    10
    • 20 februari 2022
meer reviews
Volkswagen Passat W8 - Blits Bezit

Volkswagen Passat W8 - Blits Bezit

92

Begin deze eeuw leek weinig Volkswagen te gek. Bentley, Bugatti én Lamborghini werden...

Gerelateerd

  • Model
  • Merk
Model
Model
  • Nieuws
    Elektrische Volkswagen ID Aero in beeld

    Elektrische Volkswagen ID Aero in beeld

    65
    • 11 mei 2022
  • Volkswagen Passat 1.9 TDI – 1997 – 1.001.292 km - Klokje Rond

    Volkswagen Passat 1.9 TDI – 1997 – 1.001.292...

    • 5 april 2022
  • Nieuws
    Volkswagen Passat B1 (1978) - In het Wild

    Volkswagen Passat B1 (1978) - In het Wild

    46
    • 29 maart 2022
  • Nieuws
    Nieuwe Volkswagen Passat betrapt!

    Nieuwe Volkswagen Passat betrapt!

    157
    • 7 maart 2022
  • Nieuws
    Doek valt voor Volkswagen Passat sedan

    Doek valt voor Volkswagen Passat sedan

    138
    • 7 januari 2022
  • Nieuws
    Volkswagen Passat (1992) - In het Wild

    Volkswagen Passat (1992) - In het Wild

    49
    • 18 november 2021
  • Nieuws
    Volkswagen schrapt Passat uit Amerikaans gamma

    Volkswagen schrapt Passat uit Amerikaans...

    46
    • 21 juli 2021
Merk
Merk
  • Nieuws
    Volkswagen Up - Back to Basics

    Volkswagen Up - Back to Basics

    158
    • 6 augustus 2022
  • Nieuws
    Autoverkopen Duitsland: Tesla wint terrein

    Autoverkopen Duitsland: Tesla wint terrein

    262
    • 5 augustus 2022
  • Nieuws
    Volkswagen ID4 met 58 kWh uit Amerikaanse fabriek

    Volkswagen ID4 met 58 kWh uit Amerikaanse...

    23
    • 5 augustus 2022
  • Volkswagen e-Up - 2013 - 45.170 KM - Accudegradatie

    Volkswagen e-Up - 2013 - 45.170 KM - Accudegradatie

    233
    • 4 augustus 2022
  • Nieuws
    Komst nieuwe Volkswagen Golf nog onzeker

    Komst nieuwe Volkswagen Golf nog onzeker

    230
    • 3 augustus 2022
  • Nieuws
    Dit zijn de goedkoopste nieuwe auto's van Nederland

    Dit zijn de goedkoopste nieuwe auto's van...

    115
    • 2 augustus 2022
  • Autotest
    Volkswagen Up - koopwijzer

    Volkswagen Up - koopwijzer

    75
    • 30 juli 2022

Persoonlijk op de hoogte blijven van autonieuws?

Over AutoWeek

  • Klantenservice
  • Copyright
  • Disclaimer
  • Privacy & Cookiebeleid
  • Cookie instellingen wijzigen
  • Gebruiksvoorwaarden

Volg AutoWeek

  • Facebook
  • Instagram
  • Twitter
  • Youtube
  • Podcasts
  • RSS

Meer AutoWeek

  • Aanmelden nieuwsbrief
  • Contact redactie
  • Colofon
  • Autobrochures
  • Klassiekergids

Overig

  • Adverteren
  • AutoWeek LAB
  • Je auto aanmelden
  • Koppel abonnement
  • Partners
  • Alfa Romeo
  • Alpine
  • Aston Martin
  • Audi
  • Bentley
  • BMW
  • Cadillac
  • Chevrolet
  • Citroën
  • Cupra
  • Dacia
  • Donkervoort
  • DS
  • Ferrari
  • Fiat
  • Ford
  • Honda
  • Hyundai
  • Infiniti
  • Jaguar
  • Jeep
  • Kia
  • Lamborghini
  • Lancia
  • Land Rover
  • Lexus
  • Lotus
  • Lynk & Co
  • Maserati
  • Mazda
  • McLaren
  • Mercedes-Benz
  • MG
  • MINI
  • Mitsubishi
  • Morgan
  • Nissan
  • Opel
  • Peugeot
  • Polestar
  • Porsche
  • Renault
  • Rolls-Royce
  • Saab
  • Seat
  • Skoda
  • Smart
  • Subaru
  • Suzuki
  • Tesla
  • Toyota
  • Volkswagen
  • Volvo

© 2022 DPG Media B.V. - alle rechten voorbehouden