Volkswagen Jetta 2.0 TDI 140pk Sportline (2007)

autoreview

Volkswagen Jetta 2.0 TDI 140pk Sportline (2007)

Signalement

UitvoeringJetta 2.0 TDI 140pk Sportline
Versnellingen6, Handgeschakeld
Bouwjaar2007
Jaar van aanschaf2007
KM-stand laatst0 km
Lezerswaardering: 25%
Disclaimer MyReview

De beschrijvingen en reacties in de rubriek Myreview Auto zijn gebaseerd op persoonlijke meningen en ervaringen van gebruikers. DPG Media probeert de authenticiteit van deze persoonlijke meningen en ervaringen zo goed mogelijk in te schatten, maar kan niet verantwoordelijk worden gehouden voor de inhoud of de gevolgen van deze meningen en ervaringen. In Myreview Auto zullen zowel goede als slechte ervaringen worden geplaatst. DPG Media betaalt geen vergoeding voor de ervaringen of laat deze op een andere manier beïnvloeden. De redactie kan uitingen die niet voldoen aan de huisregels of onrechtmatig zijn te allen tijde aanpassen of verwijderen.

Het is niet toegestaan zonder toestemming van DPG Media de informatie van Myreview Auto te gebruiken voor of te verspreiden via andere media.

ERVARINGEN

Sinds een kleine maand ben ik in het bezit van een VW Jetta 2.0 TDI Sportline. Dit is mijn eerste Volkswagen, nadat ik 2 nieuwe Volvo’s heb gereden. Ik vond het wel tijd worden voor iets anders. Toen ik de Jetta voor het eerst zag, vond ik hem meteen mooi. Bij de Passat is dat nog steeds niet het geval... De lijnen van de Jetta kloppen op een of andere manier beter dan die van de Passat. En zeker in de Sportline en met 17’ wielen ziet de auto er prachtig uit.
Ik rijd de auto zowel zakelijk als prive. Met 70.000 km per jaar (die ik overigens grotendeels in Duitsland afleg!) ben ik een echte kilometervreter en dus ken ik doorgaans alle ins en outs van de auto.

De afwerking en het kwaliteitsgevoel van de Jetta zijn beter dan die van de Volvo. Dat geldt ook voor de binnenruimte. En hij ziet er gewoon sportief-sierlijk uit.
Ik heb de auto nu een 3,5 weken en hij bevalt erg goed. Kwaliteitsgevoel staat op een hoog nivo, al zijn er wel een aantal kleine dingen die dit nivo onderuit halen (zie verderop).
De motor moet je met rust laten als deze koud is, maar daarna gaat hij als een speer. Bij optrekken laat hij zich graag horen, maar dat mag ook. Bij constante snelheid blijft het echter erg rustig (stiller dan de Volvo).
Sportline betekent een verlaagd onderstel en harde sportstoelen. Ik moet zeggen dat de auto ondanks dat toch nog comfortabel is. En na lange ritten heb ik ook geen last van de harde stoelen. Ze geven goede zijdelingse steun en zijn goed instelbaar. Het stuur had van mij echter nog wat lager ingesteld mogen kunnen worden.
Na ruim 5.000km is het gem. verbruik 6,7 liter op 100 km (1 op 15). Ik rijd wel veel snelweg bij 150-160 km/h. In Duitsland dus.
De top ligt tegen de 220 km/h op de teller en dat is meer dan snel genoeg. Naar de 200 rijdt de Jetta overigens verbluffend gemakkelijk. Daarna moet je wat meer geduld hebben.
De remmen zijn verder goed. Ze geven een veiliger gevoel als in de Volvo.
Bochtengedrag vind ik ook in orde; overstuur heb ik nog niet kunnen ontdekken daar waar de Volvo al luidkeels begon te protesteren. Ligt natuurlijk ook voor een gedeelte aan de banden, die met 215/45 iets breder en platter zijn als die van de Volvo met 205/65.

Maar er zijn helaas ook minpuntjes te noemen:
De koppeling. Deze veroorzaakt trillingen bij het wegrijden. Het is net een rasp.
Wat ik ook doe (weinig gas, veel gas, langzaam laten opkomen, snel laten opkomen), het lukt me niet om volledig soepel en zonder vibraties weg te rijden. Is volgens mij wel typisch Volkswagen, want een Passat waarin ik laatst reed had het ook.
Daar had de Volvo dus absoluut geen last van.

Interieur. Ik hoor telkens een relais duidelijk klikken (linksonder) als ik de ruitensproeier bedien, de claxon of het groot licht. En dat klinkt heel goedkoop. Daar had dus wel wat isolatie mogen zitten!
De radio (RNS300) klinkt redelijk, maar kan niet aan de Volvo High Performance Radio tippen. Met name de middentonen zijn slecht vertegenwoordigd bij de Jetta.
Het navigatiesysteem is tamelijk traag. ’Initialiseren’ is zijn grootste hobby en hij vindt het leuk om ’routegegevens aan te passen’ als je aan het invoeren bent.

Exterieur. Het is jammer dat de auto geen stootstrips op de deur heeft. Na 3 weken heb ik er al een heel klein deukje in zitten. Toch jammer!
En ik ben benieuwd hoe de deurdrempels er over 70.000 km uitzien. Deze zijn niet beschermd met een mooie chromen of kunststof strip en dus erg gevoelig voor krassen.
Als het regent en je opent een achterdeur, dan heb je de halve achterbank nat omdat de dakgoot het aflopende water niet kan tegenhouden.

Regensensor. Deze is soms niet consequent. Soms is hij erg bang voor water en begint te zwiepen terwijl hij even later de bakken met water niet in de gaten heeft.
Maar in het algemeen doet hij zijn werk goed.
Maar de lichtsensor laat me echter te vaak zonder licht rijden, terwijl ik het zelf allang had aangedaan. Bijv. bij mistig weer of op een natte autoweg waar je veel opstpattend water hebt. Dus: bij mij staat de knop op ’altijd aan’.

Meer heb ik niet te zeuren over de auto. Hij bevalt zoals gezegd erg goed en ik ben er dan ook tevreden over.

***** UPDATE ******* september 2007.

Inmiddels heb ik maar liefts 38.000 km op de teller van de Jetta staan. Wat kan ik nog melden?
Inmiddels is het twee-massa vliegwiel vervangen door Volkswagen. Dit bleek toch een regelmatig voorkomend verschijnsel te zijn bij nieuwe Jetta’s en werd dus op last van Volkswagen verholpen. Ik moet zeggen dat dit een aanzienlijke verbetering heeft opgeleverd. Echter, helemaal weg is het niet. Maar er is goed mee te rijden.

Ook had ik last van een krakende bestuurdersstoel na ca. 25.000 km. Ook dit bleek bij meerdere exemplaren te zijn voorgekomen en werd dus ook door Volkswagen erkend. Er moest wel speciaal vet worden besteld (en dat duurde even) en bovendien moest de stoel helemaal uit elkaar. Maar inmiddels ben ik weer ’kraakvrij’ onderweg.

Het brandstof verbruik is goed te noemen. Gemiddeld ’doe’ ik zo’n 5,6 liter op 100km. Tijdens vakantie in Noorwegen heb ik zelfs 5,0 l/100km gehaald. Jawel, dit is 1 op 20! Zeer netjes voor zo’n auto.
Het olieverbruik valt me wel wat tegen. Om de 7.000km moet er zeker een halve liter bij. En die longlife olie is niet echt goedkoop.

Nu het ’s ochtend wat kouder wordt valt me op dat de koude motor erg soepel start en (nog) niet nagelt. Dat was bij mijn voorgaande diesels wel anders.

Helaas is het sporadisch inhouden van de motor (hetgeen ik al eerder rapporteerde) niet verdwenen. Soms schrik je er van, als je 120 km/h rijdt en de motor houdt een fractie van een seconde in - ook op de cruise. Datzelfde gevoel had ik vroeger bij een benzine auto waarvan de ontsteking kortstondig haperde. Niet echt prettig dus. Maar Volkwagen weet van toeten noch blazen. De dealer heeft contact gehad met Pon, maar ook daar kennen ze dit probleem niet. Het vervelende is dat ik het ook niet kan ’reproduceren’ tijdens een proefrit met de dealer, waardoor niemand precies begrijpt wat ik bedoel. Het lijkt louter toeval.

Maar verder ben ik nog steeds tevreden over de auto. Afwerking is goed, motorgeluid (mits constante snelheid) ook, wegligging, remmen etc., alles is in orde. A propos remmen: ik moet laatst een bijna-noodstop maken. Tijdens deze aktie gingen de alarmlichten automatisch aan waardoor achteropkomend verkeer meteen gewaarschuwd werd. Kijk, daar heb je nog eens wat aan. Klasse!

Tot over x kilometer.

**** UPDATE DECEMBER 2007 ****
Nieuws over het inhouden van de motor. De dealer heeft me laatst gebeld met de opmerking dat een kabelboom, die de pompvertuivers aanstuurt, op last van VW vervangen moest worden n.a.v. klachten over inhouden na fel accellereren. Deze is vervangen door de dealer en sindsdien loopt de motor als een zonnetje. Ik rijd inmiddels ruim 5.000km met deze nieuwe kabelboom zonder ’inhouding’.
Echter, sinds deze week heb ik de motor er toch weer een aantal malen op betrapt. Ik heb het vermoeden dat het ook aan de buitentemperatuur kan liggen. Deze was nl. vanaf de dag van vervanging van de bewuste kabelboom beneden de 7 graden en dat is een paar weken zo gebleven (zeker gedurende 5.000km). Maar sinds deze week is de temperatuur ruim boven de 10 graden en ik vermoed dat dit wel een invloed heeft. Kan ik natuurlijk wel in de gaten houden op het moment dat het weer kouder wordt.
Tot op het haperen van de navigatie zijn er verder geen bijzonderheden te melden.

PROBLEMEN

- Motor houdt sporadisch in tijdens constant rijden (duurt fractie van een seconde).
Na 38.000km is dit helaas niet verdewenen en VW kan niks vinden...
- Krakende bestuurdersstoel. Is verholpen met speciaal vet. Klacht komt echter toch weer terug. Er wordt nu een nieuw binnendeel(zitting)geplaatst.
- Navigatiesysteem valt uit en meldt: storing, specialist opzoeken. Het systeem liep vast en zelfs de CD kon niet meer uitgeworpen worden. Kan incident zijn, inmiddels doet deze het weer.

8,0
  • Betrouwbaarheid
  • Prestaties
  • Comfort
  • Kosten
  • Zou u weer een auto van dit merk kopen? ja

Lezersreacties (8)

Reageren

Maak melding van misbruik

Let op! Deze functie is niet bedoeld om zelf een commentaar toe te voegen. Optioneel kun je er een opmerking bij plaatsen.

Er is iets mis gegaan. Probeer het later nog eens of e-mail ons.