Volkswagen Jetta 1.3 CL (1990)
autoreview

Signalement
Uitvoering | Jetta 1.3 CL |
---|---|
Versnellingen | 4, Handgeschakeld |
Bouwjaar | 1990 |
Jaar van aanschaf | 2014 |
KM-stand bij aanschaf | 123.000 km |
KM-stand laatst | 137 km |
Mijn eerste auto.
- 137 km
Deze Volkswagen Jetta uit 1990 was miin eerste auto, toen ik 18 was.
Toen ik de auto zag staan was ik op slag verliefd. Verlaagd met een schroefset, verbrede stalen 16" inch velgen en getrokken banden. Dat ie niet zoveel vermogen had (1.3L 4-cilinder met 54PK) maakte mij niet uit. Het was een gave auto, en nog belangrijker; het was mijn auto.
Met veel plezier in rondgereden. Soms vond ik het heerlijk dat ie verlaagd was, soms irritant (vooral het geschud op korte oneffenheden). Ze lag daarom wel heerlijk strak op de weg, dus als ik eenmaal op stoom was kon ik wel lekker sportief door de bochten. Door de 4-bak die er onder zat was ze ook nog redelijk fel. Nadeeltje daar aan was wel weer het hoge toerental op de snelweg van 4700tpm bij 130.
Helaas wel wat problemen mee gehad op technisch gebied.
- de koppakking was lek
- de krukaskeerring was lek
- distributie en bougies waren aan vervanging toe bij aanschaf.
- (door mijn eigen stommiteit) ging de accu stuk
- 3 van de 4 veren van de schroefset waren gebroken.
- de claxon ging kapot (ouderdom denk ik)
Verder was het een goedkope beginnersauto. Het lage gewicht van 873 kg maakte m lekker goedkoop in de belasting (helaas was net de oldtimerregeling aangepast waardoor hij in 2015 niet belastingvrij werd) en het lage vermogen van 54PK zorgde voor een lage verzekeringspremie als beginnend bestuurder. Het verbruik viel me ook alles mee met gemiddeld zo'n 1 op 14/15. Niet slecht voor een auto uit 1990!
Alleen begon de auto mij na ongeveer 1 jaar wel te vervelen. In maart 2015 heb ik een Golf 4 Variant 1.6 16v HIGHLINE gekocht. De Jetta heb ik nog pas in november 2015 verkocht.
- Betrouwbaarheid3
- Prestaties3
- Comfort2
- Kosten3
- Zou u weer een auto van dit merk kopen? ja
Beoordeel deze review
Geef uw mening over schrijfstijl en bruikbaarheid. Bij tenminste vijf binnengekomen waarderingen zal de gemiddelde beoordeling getoond worden.
Lees ook

Test Porsche 911 Carrera T - lichter, luider, leuker

Bugatti EB112: dertig jaar geleden droomde wederopgestane merk van supersedan

Tesla Model 3 Long Range RWD: uit voorraad, dus specificaties

Wim Brock kampeert het liefst met zijn A-Ford en Eccles-caravan

Italiaanse Aehra vindt Europese partner voor accu’s
