Volkswagen ID.4 77kWh 286pk Pro Business (2024) #4
autoreview
Signalement
Uitvoering | ID.4 77kWh 286pk Pro Business |
---|---|
Versnellingen | 1, Automaat |
Bouwjaar | 2024 |
Jaar van aanschaf | 2024 |
KM-stand laatst | 50.000 km |
Eerste kilometers
- 5.036 km
De lease van de Tiguan liep op z’n einde en voor de nieuwe auto gold de voorwaarde dat het een EV model moest worden.
Ik heb meerdere merken uitgeprobeerd. Initieel erg van de Volvo EC40 en EX40 gecharmeerd maar na proefrit in beide modellen was ik er meteen uit. Een oudbollig interieur, op de achterbank totaal geen ruimte en ook de aanwezigheid van de behuizing voor de aandrijfas vond ik lelijk en niet van deze tijd.
Daarna nog proefritten gemaakt in de Polestar 2, de Audi Q4, de Enyaq en de iD5.
De drie VAG modellen bleven over en uiteindelijk voor de nieuwe iD4 gegaan. De Q4 prijst zichzelf echt uit de markt met al die opties waardoor het gewoon een te dure wagen wordt terwijl het technisch identieke wagens zijn.
Tot nu toe bevalt de iD4 meer dan prima. Het nieuwe Infotainment Systeem is snel, intuïtief en de software 5.0 is naar mijn mening ook goed doorontwikkeld. De snel keuze is praktisch en ten alle tijden te bereiken via het hoofdscherm
Het rijden is een genot. De wagen is stil, snel en zuinig. De laad curve is echt goed en binnen no time kan je weer verder. Het laden, zowel thuis als onderweg, gaat probleemloos.
Verder ben ik blij verrast door de werking van de Head Up Display. Die is overzichtelijk en duidelijk. Werkt ook samen met de routeplanner van Apple CarPlay zodat hij ook op de HUD de routeplanning laat zien. Ik gebruik nu eigenlijk standaard de routeplanner van VW zelf en op de achtergrond draait Flitsmeister standaard op Apple CarPlay. Zodoende wordt ik altijd gewaarschuwd voor flitsers en trajectcontroles.
De wagen is ruimtelijk, de stoelen zijn goed en hij is verder voorzien van alles wat ik nodig denk te hebben. Enkel de hoedenplank maakt af en toe geluid wanneer je over een drempel rijdt.
50.000 Km
Inmiddels alweer een halve ton weggereden met de iD4. En ik moet zeggen, het is een heel fijne wagen. Rijdt heerlijk, is stil en erg comfortabel.
Het bereik van de auto is echt prima. Ga uit van een volle 100% accu en met normaal gebruik kan je dan ook echt wel 525km plus rijden.
Ik laadt de accu standaard thuis op tot 100% en onderweg meestal tot 80%.
Op vakantie gewoon 130km of 140km plus en dan moet je gewoon gaan laden tussen de 10-20%. Zodra de 80% wordt geraakt kan je de weg weer op. Dat gaat gewoon lekker snel.
Het laden gaat prima. Regelmatig 175kw of hoger.
De ruimte in de auto is meer dan voldoende, de stoelen zijn perfect en de huidige 5.0 software is goed. De navigatie werkt ideaal en is helemaal afgesteld op het rijden en laden onderweg.
Halve Ton
- 50.000 km
50.000 Km
Inmiddels alweer een halve ton weggereden met de iD4. En ik moet zeggen, het is een heel fijne wagen. Rijdt heerlijk, is stil en erg comfortabel.
Het bereik van de auto is echt prima. Ga uit van een volle 100% accu en met normaal gebruik kan je dan ook echt wel 525km plus rijden.
Ik laadt de accu standaard thuis op tot 100% en onderweg meestal tot 80%.
Op vakantie 130km of 140km plus rijden en dan moet je gewoon gaan laden tussen de 10-20%. Zodra de 80% wordt aangetikt kan je de weg weer op. Dat gaat lekker snel.
Ook het laden zelf gaat prima. Regelmatig 175kw of hoger.
De ruimte in de auto is meer dan voldoende, de stoelen (electrisch verstelbaar) zijn perfect en de huidige 5.2 software is goed. De navigatie werkt ideaal en is helemaal afgesteld op het rijden en laden onderweg. Ik had ABRP geïnstalleerd maar dat is totaal niet nodig.
- Betrouwbaarheid
- Prestaties
- Comfort
- Kosten
- Zou u weer een auto van dit merk kopen? ja
Beoordeel deze review
Geef uw mening over schrijfstijl en bruikbaarheid. Bij tenminste vijf binnengekomen waarderingen zal de gemiddelde beoordeling getoond worden.