Volkswagen Golf 2.8 VR6 (1996)
autoreview
Signalement
Uitvoering | Golf 2.8 VR6 |
---|---|
Versnellingen | 5, Handgeschakeld |
Bouwjaar | 1996 |
Jaar van aanschaf | 2009 |
KM-stand bij aanschaf | 168.000 km |
KM-stand laatst | 18.600 km |
- 170.000 km
Bij gelegenheid gekocht - iets ouder dan mijn vorige auto met als hoofdreden het feit dat de auto een stuk korter is, lichter en de stoelen van mijn vorige auto me helemaal niet bevielen. In tegenstelling tot mijn vorige auto is dit veel meer een rijdersauto, schakelen, sturen en koppelen gaat met veel meer gevoel. De motor pakt gek genoeg niet vreselijk rap op bij lage toerentallen (maar wel zonder vibreren of morren) en extreem snel in de toeren klimt hij ook niet maar het is er wel een die je uitnodigt door te trekken en klinkt dan ook goed. Duidelijk een heel stuk agieler dan mijn vorige auto hoewel hij toch ook heel comfortabel rijdt, strakker stuurt en de vering en demping toch heel harmonisch werken.
Tot nog toe geen problemen maar ik heb de auto nog niet zo lang. De prijzen van bepaalde onderdelen mbt motor zullen wel aan de prijs zijn maar dit is geen doorsnee auto natuurlijk-
half jaar later
- 172.000 km
Een half jaar later - hoe bevalt de auto nu? Nog altijd zeer goed! De ABS pomp heeft de geest gegeven. Moet ik laten vervangen, is nogal duur. Ik ben aan het zoeken op ebay. Remschijven zijn ook aan de beurt. Mopperen doe ik niet, dat spul heeft niet het eeuwige leven. De auto heeft wat meer rammeltjes dan m'n renault, dat moet misschien ook eens gezegd worden. De cd speler slaat wel eens over, zo te zien aan de stand van de achterwielen is de ophanging niet orgineel. Hard zonder onconfortabel te worden.
Verder niets aan de hand, al een tijdje zomerbanden eronder. Vredestein Protrac3 - volgens een van de reviews niet de stilste band, mij is het niet opgevallen dat die banden wat meer herrie maken wel dat ze behoorlijk veel grip hebben. De auto is sowieso niet de stiltste qua rijgeluiden maar het model is niet direct nieuw.
Het verbruik ligt rond de 9 liter / 100 km of 1:11. Dat vind ik okee en ik waag te betwijfelen dat de GTI of een 1.8 zo heel veel beter is.
"bijna een jaar"
- 174.000 km
Ik rij niet veel met de auto - het brandstoferbruik wat ik alleszins redelijk vind doet dan nog minder terzake. Het is en blijft een dure hobby dat autorijden.
Onderhoud & Co:
- het wordt tijd voor een buurt, service n° 2 volgens de service indicator. De remschijven moeten vervangen worden, de ABS pomp zoals ik al eerder schreef. Nieuw nogal duur, ik ben op zoek naar een gebruikte, het is de gok wel waard.
- Het slot van de achterklep deed het niet meer (met de sleutel). Ik heb 'm uit elkaar gehaald, was even een klus maar bleek uiteindelijk vuil te zijn. Heb alle lipjes met een staalborstel schoongemaakt en ingevet. Een kreeg ik niet "vlot", die heb ik er maar uitgelaten.
- Het slot aan de bijrijderskant werkt niet (met de sleutel), heb de bekleding verwijderd en gekeken maar weet zo snel niet waaraan het ligt. Doe ik nog eens op mijn gemak. In ieder geval werkt het slot van de achterklep dus als die aan de portierszijde het begeeft kan ik in ieder geval de auto nog in. Het palletje van de deuren kan je overigens niet omhoog trekken, waarschijnlijk tegen diefstal door het inslaan van de ruit maar ik vind het niet handig.
- De dorpelbekleding aan de rechterzijde is er een keer vanaf gevallen doordat m'n nichtje er op stond. Moet ik vervangen want ik heb hem niet meer netjes in de clips gekregen. Het zit wel vast.
- De auto heeft een tik gehad bij de achterste wielkast, moet er wat roestomvormer op smeren en bijtippen.
- De ruit rechts bij de voor passagier kan niet in een keer omhoog - zodra de ruit kontakt maakt met de sponning gaat hij weer naar beneden. Als je de ruit stukje bij beetje omhoog laat gaan werkt het wel, tijd om in een forum te kijken wat dat is en hoe je dat kan oplossen.
- Het leer vertoont bepaalde gebruiksporen, misschien dat ik het nog een keer behandel.
Kortom, kleine dingetjes die niet heel belangrijk zijn, de auto is inmiddels 13 jaar oud dus dat niet alles perfect meer werkt kan je verwachten.
Verkocht
- 18.600 km
Inmiddels heb ik de auto verkocht, wegens gezinsuitbreiding heb ik meer ruimte nodig zegt iedereen me dus daar ben ik dan maar vanuit gegaan.
In het afgelopen jaar is er weinig spannends gebeurd - de schijven voor waren aan de beurt en een kleine beurt. De schijven achter op het minimum. Type III is niet de beste golf, bij deze valt er weinig te klagen. Twee roestplekjes, eentje bij een kleine deuk, de tweede om onduidelijke reden maar het is marginaal.
Van de zomer 5000 km op vakantie gereden naar Italie en Kroatie, is prima gegaan, het is een goede reisauto waar je het goed lang uithoudt hoewel niet helemaal van deze tijd meer, dat merk je vooral aan windgeruis bijvoorbeeld. De auto ligt wel strakker dan een standaard middenklasser maar blijft comfortabel. Niettemin leuk om de auto over een bergpas te jagen, dat heb ik een keer gedaan, voor de rest rol je met het verkeer mee.
Met de tijd leer je ook zonder ESP met zo'n krachtige motor in lichte auto (relatief) heuvelop met regen weg te rijden. ABS pomp is nog altijd stuk, zo heb ik hem verkocht, dus hoe lastig het is dat te vervangen weet ik niet, bij de golf moet je kennelijk erg oppassen met bouwjaar en motor voor bepaalde onderdelen, waaronder de ABS pomp.
- Betrouwbaarheid4
- Prestaties5
- Comfort5
- Kosten4
- Zou u weer een auto van dit merk kopen? misschien
Beoordeel deze review
Geef uw mening over schrijfstijl en bruikbaarheid. Bij tenminste vijf binnengekomen waarderingen zal de gemiddelde beoordeling getoond worden.