Volkswagen Golf 1.8 5V Turbo Highline (2001)

autoreview

Volkswagen Golf 1.8 5V Turbo Highline (2001)

Signalement

UitvoeringGolf 1.8 5V Turbo Highline
Versnellingen5, Handgeschakeld
Bouwjaar2001
Jaar van aanschaf2010
KM-stand bij aanschaf27.500 km
KM-stand laatst103.600 km
Disclaimer MyReview

De beschrijvingen en reacties in de rubriek Myreview Auto zijn gebaseerd op persoonlijke meningen en ervaringen van gebruikers. DPG Media probeert de authenticiteit van deze persoonlijke meningen en ervaringen zo goed mogelijk in te schatten, maar kan niet verantwoordelijk worden gehouden voor de inhoud of de gevolgen van deze meningen en ervaringen. In Myreview Auto zullen zowel goede als slechte ervaringen worden geplaatst. DPG Media betaalt geen vergoeding voor de ervaringen of laat deze op een andere manier beïnvloeden. De redactie kan uitingen die niet voldoen aan de huisregels of onrechtmatig zijn te allen tijde aanpassen of verwijderen.

Het is niet toegestaan zonder toestemming van DPG Media de informatie van Myreview Auto te gebruiken voor of te verspreiden via andere media.

  • 58.000 km

Lange tijd gezocht naar een auto die aan alle wensen voldeet ook nog eens in nieuwstaat was. Uiteindelijk de auto gevonden bij een Fiat dealer in Gemert.

Auto had toen net 27000 km gelopen, voor een auto van 9 jaar oud is dat uitzonderlijk.

De auto heeft de volgende opties naast de standaarduitrusting: Golf 1.8T Highline

Zwart metallic lak
Lederenbekleding (zwart)
Stoelverwarming
Origineel Alarm
Climatronic
17 inch lichtmetalen velgen (long beach, later gemonteerd)

Na aflevering een klein probleem met een haperend overdruk ventiel van de turbo, is onder garantie vervangen.

Onderhoud

Nu zo'n 30.000 om gereden en de volgende problemen gehad:

- Deurslot unit bestuurderskant, binnenverlichting ging niet aan bij openen deur, microswitch in unit kapot, €100,- zelf vervangen.
- Temperatuursensor motorblok, €25,-
- Relais knipperlichten, €20,-

Voornamelijk dus kleine elektronica storingen die meestal een bekend probleem zijn.

In 2010 is de auto naar de VW-dealer geweest voor een terugroepactie, u leest het goed. De originele bobines bleken kans op storingen te kunnen geven, kosteloos zijn ze allemaal vervangen.

Verder geef ik de auto om de 20.000 km een beurt, de standaard frequentie is om de 30.000 km maar dat vind ik te lang, zeker omdat het een turbo motor betreft en de auto veelal korte stukjes rijdt (5-20 km).

Rijeigenschappen

De auto rijdt uitstekend, altijd voldoende vermogen beschikbaar. Verder is de auto comfortabel, alleen met de 17 inch wielen met bridgestone banden wordt de auto wat stuiterig op korte richels.

Verbruik ligt tussen de 1:12 en 1:13, auto verbruikt geen olie.

Plus en minpunten

+ Vermogen en soepelheid van de motor, trekkracht zeer vroeg beschikbaar.
+ Comfort; fijne stoelen, schakelen en sturen
+ Climatronic werkt erg goed

- Zwarte lak krasgevoelig
- Binnenruimte passagierskant. Lange mensen stoten al snel hun knie tegen het dashboard bij instappen.
- Verbruik in de stad (daalt snel onder de 1:10)

  • 67.185 km

Inmiddels de auto zijn tweede beurt gegeven sinds dat hij in bezit is.

De volgende onderdelen zijn vernieuwd:
- Olie + filter vervangen
- Luchtfilter vervangen
- Interieurfilter vervangen
- Brandstoffilter vervangen
- Nieuwe bougies

Naast deze standaard dingen bleek de slang van de carterontluchting te zijn gescheurd. Dit verklaart de 'benzine' geur in de auto van de afgelopen 2 maanden. Gelukkig was het probleem snel verholpen.

Verder geen bijzonderheden.

  • 72.450 km

Inmiddels de 70.000 km gepasseerd. Bij aankoop van de auto nog gevraagd of de distributieriem vervangen moest worden. Dit zou pas nodig zijn bij 180.000 km. Na diverse adviezen van garages toch maar besloten om de riem bij iets meer dan 70.000 km te laten vervangen.

Tijdens dit onderhoud zijn de volgende zaken vervangen:

- Distributieriem, spanrollen, waterpomp en hydraulische spanner
- Multiriem
- Remvloeistof

Verder heb ik om de zomervelgen nieuwe banden laten leggen. De oude Bridgestone banden waren gecupt, dit zorgde voor veel herrie.

Alles bij elkaar van het jaar zo'n € 1500,- aan onderhoud kwijt. Wilde het van het jaar maar zo laten:)

  • 83.600 km

Even een kleine update voordat we 2014 ingaan. Hij is 12 jaar geworden!

De Golf is een auto die doet wat die moet doen en waar je jezelf niet aan ergert.

Ook dit jaar geen noemenswaardige problemen gehad. Wel wat onderhoud zoals in de vorige update te lezen is.

Het enige probleem dat er is gekomen, is dat de aircopomp rammelt. Dit blijkt de magneetkoppeling te zijn, en het geluid is alleen hoorbaar bij stationair toerental met de airco aan. De garage heeft ernaar gekeken maar kan alleen de koppeling vervangen als de airco pomp wordt gedemonteerd. Aangezien de airco nog feilloos werkt en ijskoud is, is dat een beetje een dure ingreep. Als de magneetkoppeling het echt begeeft laat ik er gelijk een nieuwe pomp in zetten, dit is circa 150,- duurder dan alleen de koppeling vervangen van de aircopomp.

Verder geeft de auto aan dat hij toe is aan een beurt. Exact na 1 jaar en 17.000 km, terwijl hij toch echt een Longlife service heeft. Maar het is toch beter voor de motor om ieder jaar de olie te vervangen. Gaan we binnenkort dan maar eens doen.


Daarnaast liggen de winterbanden er weer onder, maar echt koud is het nog niet. Wel leuk dat het verbruik een stuk lager is dan met de 17 inch zomerbanden. Scheelt toch 0,5L per 100 km. Wie mooi wil zijn moet pijn lijden...

  • 103.600 km

Inmiddels weer een jaar verder en de stand bereikt van 103.600 km.

Heb de auto weer een kleine beurt gegeven, nieuwe olie en filters. Verder was alles nog goed.

Wel nog een flinke tegenvaller, het knopje van de armsteun had ik met koud weer ineens in mijn handen, afgebroken! Denk dat deze een keer een duw heeft gehad. Voor € 15,- een nieuwe besteld en het werkt weer.

Oja, de magneetkoppeling van de airco maakt nog steeds een ratelend geluid bij stationair toerental. Doet deze nu al meer dan 2 jaar, maar koelt nog perfect. Krakende wagens gaan t langste mee? Nog maar even zo laten....

Kortom fijne auto en eigenlijk gewoon probleemloos tot nu toe.

8,0
  • Betrouwbaarheid
  • Prestaties
  • Comfort
  • Kosten
  • Zou u weer een auto van dit merk kopen? ja

PRIVATE LEASE Volkswagen Golf

Gerelateerde forum topics

Lezersreacties (12)

Reageren

Maak melding van misbruik

Let op! Deze functie is niet bedoeld om zelf een commentaar toe te voegen. Optioneel kun je er een opmerking bij plaatsen.

Er is iets mis gegaan. Probeer het later nog eens of e-mail ons.