Toyota Yaris 1.5 Full Hybrid Dynamic (2014)

autoreview

Toyota Yaris Hybrid
Toyota Yaris HybridToyota Yaris HybridToyota Yaris HybridToyota Yaris HybridToyota Yaris HybridToyota Yaris HybridToyota Yaris HybridToyota Yaris HybridToyota Yaris HybridToyota Yaris HybridToyota Yaris HybridToyota Yaris HybridToyota Yaris HybridToyota Yaris HybridToyota Yaris HybridToyota Yaris HybridToyota Yaris HybridToyota Yaris HybridToyota Yaris HybridToyota Yaris HybridToyota Yaris HybridToyota Yaris HybridToyota Yaris HybridToyota Yaris HybridToyota Yaris HybridToyota Yaris Hybrid

Signalement

UitvoeringYaris 1.5 Full Hybrid Dynamic
Versnellingen1, Automaat
Bouwjaar2014
Jaar van aanschaf2014
KM-stand bij aanschaf8 km
KM-stand laatst3.000 km
Lezerswaardering: 75%
Disclaimer MyReview

De beschrijvingen en reacties in de rubriek Myreview Auto zijn gebaseerd op persoonlijke meningen en ervaringen van gebruikers. DPG Media probeert de authenticiteit van deze persoonlijke meningen en ervaringen zo goed mogelijk in te schatten, maar kan niet verantwoordelijk worden gehouden voor de inhoud of de gevolgen van deze meningen en ervaringen. In Myreview Auto zullen zowel goede als slechte ervaringen worden geplaatst. DPG Media betaalt geen vergoeding voor de ervaringen of laat deze op een andere manier beïnvloeden. De redactie kan uitingen die niet voldoen aan de huisregels of onrechtmatig zijn te allen tijde aanpassen of verwijderen.

Het is niet toegestaan zonder toestemming van DPG Media de informatie van Myreview Auto te gebruiken voor of te verspreiden via andere media.

De eerste 3000 km's

  • 3.000 km

Sinds 24.02.2014 in bezit van de auto (lease). Na mijn vorige auto gekozen voor een kleinere auto, met 14% bijtelling, in verband met een gewijzigde gezinssamenstelling. Gevolg de auto wordt nu als 2de auto gebruikt, dus de eisen (qua model) konden naar "beneden" bijgesteld worden.

De Yaris is inderdaad een klasse kleiner dan mijn vorige auto (Kia Ceed SW). Desondanks zit ik, ik ben 1.95m, lekker in de bestuurdersstoel. De stoel is goed in hoogte te verstellen en doordat het stuur ruime verstel mogelijkheden heeft, heb ik een fijne zitpositie. Wel is het jammer dat beide voorstoelen geen lendensteun hebben.

Rijeigenschappen
Ik vind de auto lekker op de weg liggen. Hij is niet te hard afgeveerd. Wel is het rijgeluid bij relatieve wind behoorlijk.

Uitrusting
De Yaris (Dynamic versie) is uitgerust met een ruim pakket aan opties. Tig soorten airbags die zorgen voor een "veilig" gevoel, 4 elektrische ramen enz.

Achteruitrijcamera: Werkt perfect. Jammer dat er geen standaard PDC aangekoppeld is. Verder wordt de lens relatief snel vies, waardoor zicht beperkt is.

Stuurwiel: De bediening via het stuur gaat soepel en direct. Nadeel is dat je het volume niet met een mute-knop direct kunt uitschakelen. Verder niet handig dat je op het dashbord de boordcomputer moet bedienen. Dit had ook in stuur verwerkt kunnen worden.

Airo/Clima: De 2 zone airco werkt goed. De binnenruimte koelt snel af. Al vraag ik me af de Dual-mode in een kleine auto echt een voordeel is.

Mediasysteem: Dit werkt zoals het het zou moeten doen. Dit geldt voor alle functies, Navigatie, Radio, USB, CD, en muziek via bluetooth.
Vindt het wel onhandig dat bij bijv. USB gebruik je niet direct de verschillende mappen ziet, maar dit eerst via "Muziek zoeken" moet regelen. Ook de locatie van plaatsing USB is niet handig. Je kunt zo nooit ff snel switchen tussen 2 sticks.
Wel is lichtinval op het scherm zeer hinderlijk. Je ziet gelijk niets meer.

Bluetooth verbinding: Koppeling is snel, geluid (ook bij muziek)is ruim voldoende. Ik kan de andere partij goed horen. Heb wel het idee dat de beller mij minder goed hoort. Moet vaker dingen herhalen.

Armsteun: De Dynamic heeft een armsteun die bevestigd is aan de bestuurdersstoel. Is ff wennen (als je een brede armsteun gewend bent). Dit zal waarschijnlijk met mijn lengte te maken hebben, maar mijn voorkeur gaat toch uit naar een armsteun die breed is en dan evt. ook te gebruiken is door de bijrijder. Zo'n armsteun zit relaxter.

Keyless entry & start/stop knop: Zeer handige optie, waar je snel aanwent. Sleutel gewoon in de jas (of broekzak) en rijden maar. Wel heb ik ff moeten wennen een het ingedrukt houden van de knop. Doe je dat niet lang genoeg, dan is de auto niet "Ready".

Cruise control: Werkt goed. Heb je een snelheid vastgezet (bijv. 100 km) en je remt en zet hem gelijk terug naar 100 km, dan jankt de motor erg hard. Verder werkt het versnellen met de CC via de hendel niet lekker. Gas bijgeven en de CC opnieuw setten is handiger.

Automaat/Motor: Deze schakelt m.i. goed. Wel jankt de motor flink bij gebruik van de kick-down, terwijl er eigenlijk vrij weinig gebeurd aan echte versnelling van de auto. Jammer dat er gebruik is gemaakt van een conventionele automaat ipv een elektrische zoals in de Auris/Prius. Dit zal waarschijnlijk een kostenissue zijn.

Verbruik:
Na ongeveer 3000 km te hebben gereden heb ik gemerkt dat ik een gemiddelde van 1 op 19 haal bij gebruik op de snelweg en N-wegen. Rij je veel snelweg zal het verbruik natuurlijk hoger zijn ivm het niet hebben van hybride voordelen. De afwijking is natuurlijk zeer ruim met voorgestelde verbruik, maar m.i. niet heel verkeerd.

(Dagrij)verlichting: zeer handig de dagrijverlichting en het automatisch inschakelen van het dimlicht. Snap alleen soms niet waarom het dimlicht ingeschakeld blijft in de auto stand. Schakel ik autostand uit en weer in dan gaat het dimlicht wel over naar dagrij (bij voldoende licht natuurlijk).

M.b.t. de betrouwbaarheid en gebruikskosten. Daar kan ik nu nog geen echte waardering voor geven.

8,0
  • Betrouwbaarheid
  • Prestaties
  • Comfort
  • Kosten
  • Zou u weer een auto van dit merk kopen? misschien

PRIVATE LEASE Toyota Yaris

Gerelateerde forum topics

Lezersreacties (5)

Reageren

Maak melding van misbruik

Let op! Deze functie is niet bedoeld om zelf een commentaar toe te voegen. Optioneel kun je er een opmerking bij plaatsen.

Er is iets mis gegaan. Probeer het later nog eens of e-mail ons.