Toyota Corolla 1.8 16v VVTL-i T Sport (2005)

autoreview

Toyota Corolla 1.8 16v VVTL-i T Sport (2005)

Signalement

UitvoeringCorolla 1.8 16v VVTL-i T Sport
Versnellingen6, Handgeschakeld
Bouwjaar2005
Jaar van aanschaf2010
KM-stand bij aanschaf68.500 km
KM-stand laatst0 km
Disclaimer MyReview

De beschrijvingen en reacties in de rubriek Myreview Auto zijn gebaseerd op persoonlijke meningen en ervaringen van gebruikers. DPG Media probeert de authenticiteit van deze persoonlijke meningen en ervaringen zo goed mogelijk in te schatten, maar kan niet verantwoordelijk worden gehouden voor de inhoud of de gevolgen van deze meningen en ervaringen. In Myreview Auto zullen zowel goede als slechte ervaringen worden geplaatst. DPG Media betaalt geen vergoeding voor de ervaringen of laat deze op een andere manier beïnvloeden. De redactie kan uitingen die niet voldoen aan de huisregels of onrechtmatig zijn te allen tijde aanpassen of verwijderen.

Het is niet toegestaan zonder toestemming van DPG Media de informatie van Myreview Auto te gebruiken voor of te verspreiden via andere media.

Aankoop
Na mijn eerste eigen auto (de MR2) en mijn mooie Aygo (zie andere review) gedurende mijn studie en mijn eerste jaren forenzen had ik een Volvo V50 gekocht. Een mooie 2.0D. Echter wat een drama.
Keer op keer had hij storing. Van een complete elektronische uitval aan de bestuurderskant van de auto, tot een ERG klep die meermaals is vervangen. Na de zoveelste storing was ik het zat. Ondanks alle inspanningen van Ton van Kuijk, aan hun heeft het niet gelegen.

Ik moest en zou weer een Toyota terug kopen. Het feit dat ik een nieuwe baan kreeg per 1 juni op 6 km van huis i.p.v. 59 enkele reis, maakte dat ik kon kijken naar een benzine uitvoering. Mijn liefde voor het merk Toyota maakt echter niet blind. Er zitten echt afgrijselijke modellen tussen.

De keuze was daarom beperkt tot twee modellen. Het moest een mooie Avensis 2.0/2.4 worden met TTE pakket of een Toyota Corolla E-12 T-sport/Compressor. Na enkele weken zoeken, en enkele keren proefrijden verscheen ons exemplaar op internet. Wel een eind uit de richting in Arnhem. Snel gebeld en een afspraak gemaakt om hem te komen bekijken. Een E-12 T-sport van na de facelift. Van de eerste eigenaar en 68.500 km ervaring.

Enkele weken later de Volvo zonder weemoed achtergelaten en begonnen aan de terugreis van ruim 200 kilometer. Het is heerlijk rijden. De wegligging is perfect (inmiddels nog beter), de stoelen zitten lekker, en de overige elektronica e.d. zorgt voor een aangename temperatuur en mooie muziekklanken.

Anno december 2011 heeft de Corolla bijna de 100.000 gezien en past hij nog steeds als een jas.
De 32.000 kilometers die we hebben afgelegd waren alle prettige kilometers. Het verbruik zal ergens tussen de 1:9 en de 1:11 schommelen maar precies weet ik het niet. Eigenlijk houd ik het nooit bij. Een zomerse tourrit met vergelijkbare auto’s wil wel eens uitkomen rond de 1:6. Als mijn vriendin hem een paar dagen gebruikt wil hij wel eens 1:14 a 1:15 doen.

Verder is hij oer betrouwbaar! Er is nog geen lampje stuk gegaan in al die tijd. Wel regulier onderhoud en slijtage maar ontkomt geen enkele auto aan.

Met het werk om de hoek en de optie om de lease auto (Volvo C30) van mijn vriendin in de bijtelling te doen is de Corolla geen noodzaak. Echter zou ik hem voor geen prijs willen verkopen. Een exemplaar van na de facelift kom je zelden tegen en in deze staat al helemaal niet.


Aanpassingen
Omdat het bloed (al dan niet vermengt met benzine) kruipt waar het niet gaan kan, enkele kleine aanpassingen gemaakt om de Corolla nog iets meer naar het zin te maken.

- De achterramen zijn professioneel getint, incl. certificaat en enkele jaren garantie
- Alle verlichting voor is vervangen door gele exemplaren
- Een andere uitlaat (Wederom PM performance) geen herrie overigens, puur styling
- Een verstelbare Eibach schroefset
- Alle logo’s achter verwijderd
- K&N vervangingsfilter

Tevens had de Corolla één plekje op de achterbumper en wat steenslag op de motorkap. Daarom hebben we hem van de zomer voor en achter laten spuiten. Op dit moment is hij dus helemaal schadevrij.

Onderhoud
De onderhoudskosten zijn tot nu toe zeer beperkt.

Februari 2010 een grote beurt t.w.v. ruim € 500,-
Tevens een set Bridgetone met verharde wang voor € 750,-
Een setje lichtmetaal voor de Dunlop winterbanden € 300,-

De meeste kosten waren de aanpassingen.
20 januari 2012 gaat hij op voor een kleine beurt met APK. En in de zomer wil ik nog high performance remmerij aanbrengen.

Dan is de auto voorlopig weer klaar.

Conclusie
Smaak blijft ten alle tijden persoonlijk. Evenals een merkvoorkeur. Echter voor mij heeft deze auto alles wat ik zoek; Ruim genoeg voor twee personen, redelijk uniek (de T-Sport, niet de Corolla anzich), snel (192 HP) doch niet schreeuwrig, een uniek rijkarakter (8400 toeren) en bovenal is hij van binnen en buiten in nieuwstaat.

Een heerlijk auto, die met het juiste onderhoud en rijstijl nog goed is voor vele jaren rijplezier.


Update 115.000
De Corolla is alweer 3 jaar in ons bezit. Helaas is dit ook het laatste jaar. Vanwege een verandering van baan neem ik 1 mei mijn nieuwe leaseauto in ontvangst. In december hebben we zojuist de leaseauto van mijn vriendin (de C30) vervangen door een 'nieuwe' tweede auto.

Vandaar dat de Corolla nu overcompleet in de garage staat. We hebben de auto op marktplaats gezet in de hoop er een nieuwe liefhebber voor te vinden.

9,0
  • Betrouwbaarheid
  • Prestaties
  • Comfort
  • Kosten
  • Zou u weer een auto van dit merk kopen? ja

PRIVATE LEASE Toyota Corolla

Gerelateerde forum topics

Lezersreacties (13)

Reageren

Maak melding van misbruik

Let op! Deze functie is niet bedoeld om zelf een commentaar toe te voegen. Optioneel kun je er een opmerking bij plaatsen.

Er is iets mis gegaan. Probeer het later nog eens of e-mail ons.