Toyota Celica 1.6 STi (1992)
autoreview
Signalement
Uitvoering | Celica 1.6 STi |
---|---|
Versnellingen | 5, Handgeschakeld |
Bouwjaar | 1992 |
Jaar van aanschaf | 1994 |
KM-stand bij aanschaf | 80.000 km |
KM-stand laatst | 0 km |
ERVARINGEN
Nu het einde in zicht is van mijn geweldige werkpaard, wordt het voor mij tijd om even een lofzang te zingen over deze auto. Toen ik hem voor het eerst zag, was ik meteen verkocht. Ik heb nog wel een tijdje moeten zoeken naar een mooi exemplaar met niet al te veel kilometers, maar vanaf dat moment zijn we onafscheidelijk geweest. Het is en blijft een prachtig vormgegeven auto, met zeer goede rijeigenschappen. Het enige echte nadeel vindt ik nog steeds dat hij aardig wat toeren moet maken om echt lekker op gang te komen. Het zal me dan ook zwaar vallen om afstand van hem te doen.
PROBLEMEN
Bij 180000 was de radiateur lek, omdat we dat te laat opmerkten waren de koppen kromgetrokken. Omdat ik voor een redelijke prijs een andere motor (met 80000 op de teller) kon krijgen heb ik er deze samen met een nieuwe radiateur ingebouwd. Momenteel rammelen de lagers van de versnellingsbak nogal. Dit is natuurlijk nog wel te verhelpen, maar omdat voor de rest alles nog orgineel is (uitlaat, schokbrekers, schijven etc) heb ik het vermoeden dat er binnenkort grote kosten moeten worden gemaakt om hem rijdende te houden. Ook is de rode kleur in de loop der jaren wat afgezwakt, dus ook qua uiterlijk gaat het achteruit. Desalnietemin een geweldige auto die me hele vele kilometers zonder problemen overal heeft gebracht Oh ja, nog geen spatje roest!
- Betrouwbaarheid
- Prestaties
- Comfort
- Kosten
- Zou u weer een auto van dit merk kopen? ja
Beoordeel deze review
Geef uw mening over schrijfstijl en bruikbaarheid. Bij tenminste vijf binnengekomen waarderingen zal de gemiddelde beoordeling getoond worden.
Lezersreacties (0)
Reageren