Abonneer nú met korting

Kies nú voor een abonnement met korting

Navigatie

MENU
AutoWeek

Menu

  • Nieuws
    • Advies Centrum
    • Autonieuws
    • Autotechniek
    • Banden
    • Bestelauto's
    • Campers
    • Classics & Youngtimers
    • Elektrische auto
    • Supercars
    • Verkoopcijfers
    • Podcasts
  • Tests
    • Autoreviews
    • Autotests
    • Nieuwste autovideo's
    • Verbruiksmonitor
    • Zelf testen?
  • Auto's
    • Auto zoeken
    • CarBase Autovergelijker
    • Elektrische auto's
    • Private Lease
    • Nieuwe auto uit voorraad
  • Occasions
    • Occasion zoeken
    • Klassieker zoeken
    • Tweedehands auto
    • Auto importeren
    • Auto onderhoud
  • Tools
    • Autobandenvergelijker
    • Autoverzekering vergelijker
    • Bijtelling Calculator
    • BPM Calculator
    • Kentekencheck
    • Kostenberekening
    • Waardebepaling
    • Private Lease Vergelijker
    • Wegenbelasting
  • Forum
    • Forum Index
    • Actieve topics
    • Nieuwste topics
    • Zoeken
    • Uitleg Forum
  • Word nu
    abonnee!
    • AutoWeek
    • AutoWeek Classics
    • AutoWeek Campers
    • AutoWeek GTO
    • Abonnee voordeel
    • Bestel editie
    • Nu in AutoWeek
  • Account
    • Mijn auto's/reviews
    • Mijn occasions
    • Mijn alerts
    • Mijn gegevens
    • Uitloggen
    • Mijn AutoWeek

      Autoweek Account
      • Autoreviews schrijven
      • Brandstofverbruik bijhouden
      • Reageren op berichten
      • Autobrochures downloaden
      • Nieuwsalerts instellen
      • Deelnemen aan het AW Forum

      en nog veel meer..

      Registreren Inloggen
    • Om te kunnen inloggen op Mijn AutoWeek moet u akkoord gaan met onze privacy voorwaarden.

      Meer informatie
  • Zoeken
Sluiten

Zoeken

Op trefwoord

of

Op kenteken

Zoeken

Auto's
Kenteken
AutoWeek.nl heeft je steun nodig
We zien dat je een adblocker gebruikt. Dat vinden we jammer, want alleen dankzij advertenties kunnen we autoweek.nl gratis toegankelijk houden. We willen je vragen voor autoweek.nl een uitzondering te maken. Wil je jouw adblocker voor ons pauzeren? Zo werkt het
  • Home
  • Reviews
  • Toyota
  • Aygo

Toyota Aygo 1.0 12v VVT-i Now (2013)

autoreview

5
Toyota Aygo 1.0 12v VVT-i Now (2013)
Toyota Aygo 1.0 12v VVT-i Now (2013)Toyota Aygo 1.0 12v VVT-i Now (2013)Toyota Aygo 1.0 12v VVT-i Now (2013)Toyota Aygo 1.0 12v VVT-i Now (2013)Toyota Aygo 1.0 12v VVT-i Now (2013)
Mark Vermeer
  • Mark Vermeer12
  • Gebruikersreview
17 april 2014 om 11:35
  • Meer
    • Linkedin
    • Pinterest
    • Print
    • Email
  • Whatsapp
  • Twitter
  • Facebook

Signalement

UitvoeringAygo 1.0 12v VVT-i Now
Versnellingen5, Handgeschakeld
Bouwjaar2013
Jaar van aanschaf2013
KM-stand laatst95.000 km
Disclaimer MyReview

De beschrijvingen en reacties in de rubriek Myreview Auto zijn gebaseerd op persoonlijke meningen en ervaringen van gebruikers. DPG Media kan niet verantwoordelijk worden gesteld voor de inhoud of eventuele gevolgen ervan. In Myreview Auto zullen zowel goede als slechte ervaringen worden geplaatst. De redactie kan uitingen die niet voldoen aan de gedragsregels of onrechtmatig zijn te allen tijde aanpassen of verwijderen.

Het is niet toegestaan zonder toestemming van DPG Media de informatie van Myreview Auto te gebruiken voor of te verspreiden via andere media.

Het doet wat het moet doen en dat doet het goed

  • 10.000 km
  • 17 april 2014

Ik heb de aygo nu 7 maanden in mijn bezit, en ben zeker niet ontevreden. Deze auto was aangeschaft als weekendauto, om wat meer comfort te geven dan de trein en leenauto. Bij het 1x per week gebruik maken van de auto, in combinatie met kouder weer en inrijperiode, is te merken dat hij het niet heel leuk vindt. De balans tussen koppelen en gas was supergevoelig, en er is kans dat de auto af en toe af slaat bij wegrijden. Wanneer de auto warm is, of de volgende dag weer gebruikt wordt, is dit probleem weer afwezig.

Na 4 maanden veranderde de situatie behoorlijk. Vanwege werk moet wordt er nu ongeveer 2 uur per dag in de aygo gereden, en ik moet zeggen, het valt me niet tegen. Natuurlijk valt er, mede wanneer gekeken wordt naar de prijs, niet heel veel te verwachten, en is het comfort niet heel hoog. Zo is de auto op snelwegsnelheid vrij windgevoelig, en bij bepaalde soorten oneffenheden in de weg kan hij behoorlijk stuiteren. Maar wanneer de wind onder de windkracht 5 is, en de weg van redelijke kwaliteit, kan er probleemloos 140 gereden worden met een goed comfort. Verder zitten de stoelen ook niet slecht, en is er genoeg ruimte voor iemand van 1 meter 90, iets wat je niet direct verwacht in zo'n kleine auto. Koppeling en pedalen gaan zeer soepel, net als het sturen. De versnellingsbak kan heel soms wat zoekend zijn, vooral vanuit hogere versnellingen naar 1. Verwacht overigens ook geen wonderen van de airco. Hij werkt prima, maar is beperkter dan in veel luxere auto's, of, wanneer hij voluit wordt gezet, heeft een vrij dramatisch effect op het rijgedrag van de auto.

Wat ook op valt is het verbruik. Uitgezonderd dagen met veel files, kan de aygo makkelijk 1:20 houden, en in combinatie met Shell Fuelsave zelfs makkelijk boven de 1:21. Dit op een traject waar ongeveer 10% stad, 10% provinciale weg, 30% 100 km weg en 50% 120 snelweg is (waar ik meestal rond de 115 rijdt, en bij inhalen overig verkeer iets boven de 120 op de niet veel afwijkende teller).

Kortom. Je koopt een basisauto, en krijgt een uitstekende basisauto er voor terug. Weliswaar zijn er kleine nadelen, zoals in sommige gevallen de vering, windgevoeligheid en versnellingsbak, maar over de gehele linie scoort de auto een ruime voldoende, en dat voor een zeer zachte prijs. Persoonlijk vind ik de auto op zeer vergelijkbaar niveau met de UP, welke iets meer ruimte heeft, en iets meer comfort, maar weer minder pit heeft en toch weer een stapje duurder is, en veel beter dan de Picanto, welke bijna aangetrapt moet worden, en welke voor mij als lang persoon niet echt comfortabel zit (ik heb in beide auto's gereden).

Heuvelachtig landschap

  • 21.500 km
  • 7 augustus 2014

Tot nu toe weinig bijzonderheden. De auto is een stuk soepeler gaan rijden. Heel soms gaat de auto wel iets lastiger in zijn achteruit. Verder werken de ruitenwissers soms niet helemaal perfect, maar dit moet makkelijk te verhelpen zijn (al is het de vorige keer niet helemaal goed verholpen nog).

Verder is de Aygo zeer matig in bergachtig gebied. Op vakantie in Luxemburg had de auto het zwaar. Met een grote aanloop zijn de meeste heuvels goed te nemen, maar een aantal keer, onder andere op een stuk van 2 km 8% met haarspeldbochten, kwam hij na de haarspeldbochten niet meer boven de 50 in zn twee (en dat ging ook met enorm veel moeite). Een ritje door de bergen, bijvoorbeeld door de alpen, kan ik iedereen afraden die een aygo heeft.

Afscheid

  • 95.000 km
  • 15 december 2016

Na 95.000 km is het tijd om afscheid te nemen van de aygo. Hij heeft in de 3 jaar dat hij in mijn bezit was geen enkel noemenswaardig probleem gehad (alleen de ruitenwisser stuiters soms op snelwegsnelheid met harde tegenwind, wat een irritant geluid geeft). Ook merk je dat hij, zeker met zijwind, soms erg zoekend is op de weg. Dit betekent dat een actieve rijstijl is vereist.
Je merkt ook dat de initiele technologie achter dit type aygo al meer dan 10 jaar oud is, en altijd van basiskwaliteit is geweest. Het voldoet, maar niet meer dan dat. Lange afstanden rijden, zeker met 130, is niet altijd een pretje. Daarom heb ik het comfort terug gebracht naar 3 sterren.

4,0
  • Betrouwbaarheid
    4
  • Prestaties
    4
  • Comfort
    3
  • Kosten
    5
  • Zou u weer een auto van dit merk kopen? misschien
  • Rijd je zelf met een Toyota Aygo? Start je eigen gebruikersreview en deel je ervaringen
 
  • Houd me op de hoogte over de Toyota Aygo
  • Rapporteer deze review

Beoordeel deze review

Geef uw mening over schrijfstijl en bruikbaarheid. Bij tenminste vijf binnengekomen waarderingen zal de gemiddelde beoordeling getoond worden.

  • slecht
  • onvoldoende
  • voldoende
  • goed
  • uitstekend

PRIVATE LEASE Toyota Aygo

INFO
Toyota
Toyota
Toyota Aygo X 1.0 VVT-i (5D/5H)
€ 269
Bekijk nu ⟩
ANWB
ANWB
Toyota Aygo X 1.0 VVT-i play (5D/5H)
€ 304
Bekijk nu ⟩
Arval
Arval
Toyota Aygo X 1.0 VVT-i (5D/5H)
€ 287
 
Leaseplan
Leaseplan
Toyota Aygo X 1.0 VVT-i play (5D/5H)
€ 304
 
Toyota Aygo in de Private Lease Vergelijker

Uitgelicht aanbod

    Toyota Aygo 1.0 VVT-i Comfort, Airco, Radio, Afstandsbediening deuren, Elek ramen voor!

    Toyota Aygo 1.0 VVT-i Comfort, Airco, Radio, Afstandsbediening deuren, Elek ramen voor!

    • 2012
    • 22.298 km

    € 6.250

    Toyota Aygo 1.0 VVT-i x-wave 5-drs - Camera | Keyless | Vouwdak | Climat control

    Toyota Aygo 1.0 VVT-i x-wave 5-drs - Camera | Keyless | Vouwdak | Climat control

    • 2014
    • 49.820 km

    € 8.980

    Toyota Aygo 1.0 VVT-i x-cite | Navigatie | Camera | Airco | Bluetooth Tel. | Elek. Ramen Voor + Spiegels | LM Velgen | Rijklaarprijs!

    Toyota Aygo 1.0 VVT-i x-cite | Navigatie | Camera | Airco | Bluetooth Tel. | Elek. Ramen Voor + Spiegels | LM Velgen | Rijklaarprijs!

    • 2014
    • 49.009 km

    € 8.950

Meer Toyota Aygo occasions

Lezersreacties (5)

Reageren

Maak melding van misbruik

Let op! Deze functie is niet bedoeld om zelf een commentaar toe te voegen. Optioneel kunt u er een opmerking bij plaatsen.

Er is iets mis gegaan. Probeer het later nog eens of e-mail ons.

Reactie verwijderen

Weet je het zeker dat je dit bericht wilt verwijderen?

Er is iets mis gegaan. Probeer het later nog eens

Bekijk ook

Kopersgids

Zoeken en vergelijken
  • Toyota Aygo specificaties
  • Toyota Aygo occasions
  • Toyota Aygo video's
Advies en informatie
  • Toyota Aygo tests
  • Toyota Aygo gebruikersreviews
  • Toyota Aygo index
PREMIUM
Ford Ka - Toyota Aygo - Seat Mii - Kia Picanto

Ford Ka - Toyota Aygo - Seat Mii - Kia Picanto

Nog niet zo lang geleden was het A-segment het domein van kabouterauto's, maar tegenwoordig...

Lees meer
 

Toyota Aygo reviews

  • Gebruikersreview
    Toyota Aygo 1.0 12v VVT-i Dynamic Orange (2012)

    Toyota Aygo 1.0 12v VVT-i Dynamic Orange...

    5
    • 6 juni 2015
  • Gebruikersreview
    Toyota Aygo 1.0 12v VVT-i Now (2013)

    Toyota Aygo 1.0 12v VVT-i Now (2013)

    5
    • 17 april 2014
  • Gebruikersreview
    Toyota Aygo 1.0 12v VVT-i Now (2014)

    Toyota Aygo 1.0 12v VVT-i Now (2014)

    5
    • 31 maart 2014
  • Gebruikersreview
    Toyota Aygo 1.0 12v VVT-i Dynamic Blue (2013)

    Toyota Aygo 1.0 12v VVT-i Dynamic Blue...

    2
    • 1 november 2013
  • Gebruikersreview
    Toyota Aygo 1.0 12v VVT-i Now (2013)

    Toyota Aygo 1.0 12v VVT-i Now (2013)

    6
    • 30 augustus 2013
  • Gebruikersreview
    Toyota Aygo 1.0 12v VVT-i Dynamic Orange (2012)

    Toyota Aygo 1.0 12v VVT-i Dynamic Orange...

    4
    • 6 juli 2012
  • Gebruikersreview
    Toyota Aygo 1.0 VVT-i x-play (2018)

    Toyota Aygo 1.0 VVT-i x-play (2018)

    • 28 januari 2022
meer reviews
Seat Mii vs Toyota Aygo

Seat Mii vs Toyota Aygo

72

Eigenlijk testen we vandaag maar liefst zes auto's tegen elkaar. Want wanneer je een Seat...

Gerelateerd

  • Model
  • Merk
Model
Model
  • PREMIUM
    Toyota Aygo X vs. Hyundai i10 vs. Suzuki Ignis - Triotest

    Toyota Aygo X vs. Hyundai i10 vs. Suzuki...

    • 21 juni 2022
  • Nieuws
    Toyota Aygo X – Back to Basics

    Toyota Aygo X – Back to Basics

    66
    • 12 februari 2022
  • Gebruikersreview
    Toyota Aygo 1.0 VVT-i x-play (2018)

    Toyota Aygo 1.0 VVT-i x-play (2018)

    • 28 januari 2022
  • Hoe de Aygo, 107 en C1 ons nationale vervoersmiddel werden - Reportage

    Hoe de Aygo, 107 en C1 ons nationale vervoersmiddel...

    239
    • 14 januari 2022
  • Gebruikersreview
    Toyota Aygo 1.0 12v VVT-i + (2006)

    Toyota Aygo 1.0 12v VVT-i + (2006)

    6
    • 23 december 2021
  • Nieuws
    Toyota Aygo X: de complete prijslijst

    Toyota Aygo X: de complete prijslijst

    59
    • 15 december 2021
  • Nieuws
    Toyota Aygo, Citroën C1, Peugeot 107/108: vaarwel

    Toyota Aygo, Citroën C1, Peugeot 107/108:...

    83
    • 13 november 2021
Merk
Merk
  • Toyota Prius 1.5 THSD – 2004 – 501.235 km - Klokje Rond

    Toyota Prius 1.5 THSD – 2004 – 501.235...

    • 4 juli 2022
  • Autotest
    Wat is beter voor lange trips: waterstof of EV?

    Wat is beter voor lange trips: waterstof...

    496
    • 2 juli 2022
  • Toyota Yaris Cross vs. Volkswagen T-Cross - Dubbeltest

    Toyota Yaris Cross vs. Volkswagen T-Cross...

    206
    • 1 juli 2022
  • Gebruikersreview
    Toyota RAV4 (2014)

    Toyota RAV4 (2014)

    • 29 juni 2022
  • Nieuws
    Defensie neemt waterstofauto's in gebruik

    Defensie neemt waterstofauto's in gebruik

    100
    • 29 juni 2022
  • PREMIUM
    Ford Puma – Opel Mokka – Toyota Yaris Cross – Volkswagen T-Cross - Multitest

    Ford Puma – Opel Mokka – Toyota Yaris Cross...

    • 28 juni 2022
  • Gebruikersreview
    Toyota RAV4 2.5 Plug-in Hybrid AWD Bi-Tone (2021)

    Toyota RAV4 2.5 Plug-in Hybrid AWD Bi-Tone...

    7
    • 26 juni 2022

Persoonlijk op de hoogte blijven van autonieuws?

Over AutoWeek

  • Klantenservice
  • Copyright
  • Disclaimer
  • Privacy & Cookiebeleid
  • Cookie instellingen wijzigen
  • Gebruiksvoorwaarden

Volg AutoWeek

  • Facebook
  • Instagram
  • Twitter
  • Youtube
  • Podcasts
  • RSS

Meer AutoWeek

  • Aanmelden nieuwsbrief
  • Contact redactie
  • Colofon
  • Autobrochures
  • Klassiekergids

Overig

  • Adverteren
  • AutoWeek LAB
  • Je auto aanmelden
  • Koppel abonnement
  • Partners
  • Alfa Romeo
  • Alpine
  • Aston Martin
  • Audi
  • Bentley
  • BMW
  • Cadillac
  • Chevrolet
  • Citroën
  • Cupra
  • Dacia
  • Donkervoort
  • DS
  • Ferrari
  • Fiat
  • Ford
  • Honda
  • Hyundai
  • Infiniti
  • Jaguar
  • Jeep
  • Kia
  • Lamborghini
  • Lancia
  • Land Rover
  • Lexus
  • Lotus
  • Lynk & Co
  • Maserati
  • Mazda
  • McLaren
  • Mercedes-Benz
  • MG
  • MINI
  • Mitsubishi
  • Morgan
  • Nissan
  • Opel
  • Peugeot
  • Polestar
  • Porsche
  • Renault
  • Rolls-Royce
  • Saab
  • Seat
  • Skoda
  • Smart
  • Subaru
  • Suzuki
  • Tesla
  • Toyota
  • Volkswagen
  • Volvo

© 2022 DPG Media B.V. - alle rechten voorbehouden