Subaru Impreza 1.6 GL (1993)
autoreview
Signalement
Uitvoering | Impreza 1.6 GL |
---|---|
Versnellingen | 5, Handgeschakeld |
Bouwjaar | 1993 |
Jaar van aanschaf | 2004 |
KM-stand bij aanschaf | 150.000 km |
KM-stand laatst | 0 km |
ERVARINGEN
Deze 1.6 GL gekocht eind 2004 en mid 2008 weer verkocht.
Waarom?
Met name obv goede reputatie van Subaru en de typische boxermotor. Daarnaast een goedkope strakke ruime nog niet al te gedateerde auto (ondanks zn 15 jaar). De auto ziet er van binnen, buiten, van onderen en onder de motorkap nog zeer goed uit. Het is een voor die tijd complete auto met stuurbekrachtiging, centr vergrendeling, hoogteverstelbare stoel, el. spiegels en el. ramen.
Kenmerken:
- De auto doet degelijk aan. Tuurlijk is het interieur niet van deze tijd en erg saai. Maar alles werkt alsof hij gisteren uit de fabriek kwam.
- Mooie motor: Het boxergeluid is heerlijk. wel totaal geen koppel onderin.
- schakelt wat ongevoelig maar je schakelt niet snel mis.
- veel zicht. Neus is extreem laag, soms voel je je als in een vissenkom (das dan weer minder positief..)
- stuurt heerlijk strak (zeker na montage GTT schokdempers, andere veren en lichtmetaal)
- verbruikt relatief veel (je mag blij zijn met 1:12)
- geen abs, geen airbags
Wij gebruikend de auto als 2e auto en maken weinig km’s. Hij is hier ideaal voor: degelijk, betrouwbaar, geen roest, erg leuk en sportief rijden en praktisch.
Het gebrek aan koppel onderin en het hogere verbruik zijn nadelen die meer gelden als je veel km’s zou maken.
PROBLEMEN
Geen problemen, wel enkele kleine typische zaken:
- wat windgeruis aan bestuurderskant. Heeft te maken met de keuze van stijlloze ramen in de deuren (wel mooi)
- Lange 5 en een motor die veel toeren nodig heeft. 80-120 in zn 5 moet je eigenlijk gewoon niet doen. Met aanhanger is zn 5 slecht te gebruiken.
- Geen airbags en geen ABS. Dat is ook zeer weinig geleverd op de Impreza 1.6’s.
- Schakelen hakkerig bij koud. Niet t sterkste punt.
- dashboard en interieur saaaaaaai
Kosten:
Hij is niet de zuinigste maar 3,5 jaar zonder problemen en zonder afschrijving maakt het rijden toch goedkoop. Nieuwe vloeistoffen, filters en een keer een accu, dat was het. APK is drie jaar op rij zonder problemen. Complimenten van de keurmeester, nette auto zeker gezien zn leeftijd. Meestal vinden ze t een leuke auto alhoewel t natuurlijk even slikken is als er geen 2 liter turbo te vinden is.
Grappig: het instructieboekje is zo gedetailleerd over t onderhoud, t is bijna een vraagbaak. Handig, want een echte vraagbaak (van bv kluwer) is niet te krijgen..
Toch sleutelen:
Nix kapot maar toch kon ik t niet laten om aan deze auto te sleutelen. De Impreza is natuurlijk bekend om de WRX, GTT en STI modellen. Nou willen de rijders hiervan regelmatig hun auto upgraden waardoor hun orginele onderdelen voor weinig te koop zijn. Ik ben geen tune-freak maar bij een impreza past t wel: GTT schokdempers, H+R verlagingsveren, nieuwer type grille, leren stuur, afneembare trekhaak, achterspoiler, Remus einddemper en natuurlijk orginele gouden lichtmetalen velgen.
Tsja nu wordt mn vrouw wel eens uitgedaagd voor stoplichtwedstrijdjes en dan is t een kwestie van cool kijken en negeren want hij heeft nog steeds maar 90pk.
Conclusie: aanrader!
Niet voor nix dat de impreza goed scoort in autotevredenheidsonderzoeken. Na 15 jaar blijkt de kwaliteit. Een hele fijne en vooral betrouwbare auto met wat leuke eigenaardigheden. Ik zal vooral het boxergeluid missen.
Maar achteraf had ik toch wel graag een 2 liter 4wd willen hebben.. en misschien wel een turbo.
- Betrouwbaarheid5
- Prestaties3
- Comfort3
- Kosten5
- Zou u weer een auto van dit merk kopen? ja
Beoordeel deze review
Geef uw mening over schrijfstijl en bruikbaarheid. Bij tenminste vijf binnengekomen waarderingen zal de gemiddelde beoordeling getoond worden.
Lezersreacties (0)
Reageren