Smart roadster 74kW Brabus (2004) #3
autoreview

Signalement
Uitvoering | roadster 74kW Brabus |
---|---|
Versnellingen | 6, Semi Automaat |
Bouwjaar | 2004 |
Jaar van aanschaf | 2024 |
KM-stand bij aanschaf | 104.747 km |
KM-stand laatst | 104.747 km |
Toch weer een roadster!
- 104.747 km
Eind december begon de wens weer op te komen om deze zomer weer een cabrio te hebben. Het moest een echte fun bak zijn die je niet op elke hoek van de straat ziet. De golf en a3 cabrio vielen daarom af, ook al zijn dat prima auto's (ik heb ze al gehad).
In de categorie bijzondere fun auto's had ik na een tijdje drie auto's waar de focus op lag; Een renault wind, een porsche boxter en een smart roadster. Alle drie zijn te krijgen voor hetzelfde budget. Als eerste hebben we een wind bekeken en bereden. Geinig karretje om te zien maar het is echt heel langzaam en het stuurt niet. Daarna de boxster. Wel te koop in hetzelfde budget maar dan heb je niet echt een hele goede. Een roadster had ik al wel eens gehad, de 82pk versie. Super leuk maar ook heel gevoelig qua goed onderhoud en motorrevisie(s). Toch ging ik op een regenachtige avond het internet op en vond in het zuidelijkste puntje van een Nederland een hele bijzondere. Een originele hardtop versie af fabriek, die zijn zeldzaam. Daarnaast bleek het een Nederlandse auto te zijn, slechts twee eigenaren, volledige geschiedenis er bij én net een nieuwe motor. Die laatste bleek de kers op de taart. Er was gekozen voor een opbouw zoals de brabus met een aantal upgrades zoals een nieuwe, betere turbo. 110 pk is het resultaat i.c.m. een sterk verbeterede versnellingsbak die nu wel vlot schakelt. De proefrit was een feestje en de koop is de zelfde avond gemaakt.
In de komende weken komen er nog een paar kleine aanpassingen en zal ik de ervaringen gaan bijhouden.
- Betrouwbaarheid
- Prestaties
- Comfort
- Kosten
- Zou u weer een auto van dit merk kopen? ja
Beoordeel deze review
Geef uw mening over schrijfstijl en bruikbaarheid. Bij tenminste vijf binnengekomen waarderingen zal de gemiddelde beoordeling getoond worden.