Skoda Octavia Combi 1.4 TSI Elegance (2009)
autoreview
Signalement
Uitvoering | Octavia Combi 1.4 TSI Elegance |
---|---|
Versnellingen | 7, Sequentiële Automaat |
Bouwjaar | 2009 |
Jaar van aanschaf | 2009 |
KM-stand laatst | 39.000 km |
Skoda Octavia
- 500 km
Ik moest/wilde op zoek naar een andere auto voor mijn vrouw. Zij reed een suzuki SX4 Shogun. Ik rijd een audi A4 2 liter TDI, welke ik gezien de cataloguswaarde buiten de bijtelling houdt. Aangezien we een kleintje hebben met autostoeltje, bugaboo en alles wat je verder nog moet meeslepen, werd de sx4 krap. Er moest dus een andere auto komen.
De keuze is gevallen op een Skoda Octavia 1.4tsi dsg7 Elegance en nog wat opties. In april besteld en van de week opgehaald bij de dealer in Dordrecht.
Rijden maar. Ik had proef gereden in een 1.4 tsi zonder dsg, dus ik was eigenlijk aangenaam verrast dat deze auto zo soepel rijdt. Rijden in de stad met 50 km/u betekent dat de bak al in 6 staat. Hier merk je niets van. Geef je gas bij pakt hij razendsnel op. Hier kan je niet tegenop schakelen. Ik heb het gevoel dat de auto sneller is dan de a4 die ik zakelijk rijdt. Op de snelweg is de auto stil. Bij 110 km/u draait hij ca. 2100 toeren in 7. De auto is echt stil dus. Maar het draait vooral om de combinatie tsi en dsg. Ik vermoed dat dit iedereen in ieder VAG-product enthousiast maakt.
Ik heb nog wel een opmerking over de dsg bak. Bij het stoplicht de rem loslaten en daarna weer intrappen voelt alsof je de koppeling laat opkomen en tegelijkertijd weer op de rem trappen. Ik heb gemerkt dat je de rem gewoon goed moet intrappen en niet half, zodat de auto ook niet de neiging heeft om te gaan 'kruipen'.
Achter het stuur is voor zowel mij als mijn vrouw een prima zit te vinden. De materialen in het interieur van het gefacelifte model zijn hoogwaardig. Qua bediening zit alles op de juiste plek en voelt solide aan.
De kofferbak is royaal en zullen we hard nodig hebben, want nummer twee is onderweg dus de bugaboo komt dan ook weer van zolder.
Verder heb ik de auto nog 30mm laten verlagen omdat ik dit optisch net wat fraaier vind in combinatie met de 17" wielen. De auto stuurt op zich strak en qua comfort heb ik naar mijn idee niet te veel ingeleverd. Maar dit is en blijft persoonlijk natuurlijk.
Ik weet dat ik nog weinig km's heb gemaakt, maar ik zal de review regelmatig updaten. Maar tot dusver niets dan lof.
Ik hou jullie op de hoogte!
Eerste 5000 km zit erop.
- 5.000 km
Was ik in eerste instantie al enthousiast over de motor-dsg combinatie, dat wordt alleen maar erger. Op vakantie naar Italie geweest en ik heb ervan genoten. Berg op geen enkel probleem. Dat gaat super. Berg af uiteraard ook. Het verbruik op de heenreis lag op 8.6 l/100km bij een kruissnelheid tussen de 140 en 160, vol bepakt en verder geen dakkoffer ofzo. Gemiddeld gebruik normaal gesproken ligt zo op de 7.5 l/100km. Het valt mij op dat de auto met name in de stad minder verbruikt omdat die bak heel snel doorschakelt.
Wat ik mis is een 12v aansluiting voor de achterpassagiers. Een DVD schermpje kreeg nu voeding via de kofferbak.
Ik hou jullie verder weer op de hoogte.
De 10 mille gepasseerd.
- 10.500 km
We zijn de 10.000 km gepasseerd. Conclusie is dat ik onderhand hysterisch ben over die dsg bak, wat rijdt dat super. Ik stap iedere keer met plezier in de auto. Hij rijd lekker vlot door. Dit heeft ook een keerzijde, want het verbruik valt mij tegen. Ik rij gemiddeld 1 op 11. Daar zitten wel relatief weinig snelweg km tussen.
Wat mij verder opvalt is ook op lange stukken de stoelen meer dan voldoende steun geven. Ik ben wel eens anders tegengekomen met mijn lengte van 1,95m. Waar ik veel gebruik van maak is de aux aansluiting onder de armsteun. Daarom komt er binnenkort een interface zodat ik mijn iPod ook via de radio kan bedienen.
Er zit nog een handigheidje op de auto. Ik heb PDC en een afneembare trekhaak. De PDC geeft een weergave van de auto op de radio weer. Op het moment dat je een object nadert wordt dit weergegeven op de radio middels streepjes. Dit geldt voor zowel recht naar achter als de hoeken. Op het moment dat ik mijn boot achter de wagen hang en ik schakel mijn achteruit in, dan geeft de radio een auto met aanhanger weer en wordt de pdc uitgeschakeld. Erg handig. Als trekauto ook meer dan tevreden.
Laatste minpuntje is de slijtage van de standaard meegeleverde matten. Deze slijten erg snel. En de vloer in de kofferbak is van erg dun materiaal. Maar goed het prijsverschil moet ergens vandaan komen. Ik heb het de kofferbak opgelost met zo'n rubberen mat.
Long life
- 12.000 km
Gisteren voor de eerste keer een litertje longlife olie in het blok gegooid bij een km-stand van 12.000. Ik rijd nog naar volle tevredenheid rond. Verder geen nieuws.
Eerste beurt
- 28.000 km
De eerste beurt is een feit. Niets aan de hand, alle vloeistoffen en filters weer aangevuld/vervangen. Daarnaast gelijk van de gelegenheid gebruik gemaakt om mijn banden te laten vervangen voor winterbanden. IJdel als ik ben, na wikken en wegen winterbanden besteld welke op de 17 inch velg passen. Kost iets meer, maar ik vind het mooier. Daarnaast nog een nieuwe mattenset erin laten leggen. Totaal € 1.470,--, waarvan € 1095 voor de banden.
Ik rij nog naar volle tevredenheid. Minpunten zijn er ook, te weten:
- achterbanden waren gecupt (?)en dat produceert een enorm afrolgeluid. Heel irritant, daar de banden nog niet volledig op zijn. Dit openbaarde zich rond de 19.000 km. Voorbanden waren echt op. In het voorjaar dus een nieuw setje.
- auto ging onregelmatig lopen bij een koude start. Na de beurt is dit verdwenen.
Over het gebruik kan ik zeggen dat het rond de 1 op 10 a 11 ligt. Ik doe geen moeite zuinig te rijden als ik eerlijk ben, daar het gewoon heerlijk is om lekker door te rijden met deze motor/bak combi.
Afgelopen zomer veel gereden met de boot. Ik kan niet anders zeggen dat het prima trek-auto is. Het enige wat wel eens lastig is, is een automaat op een trailerhelling.
Later weer meer.
Tussenstand
- 39.000 km
Het is al weer enige tijd geleden dat ik iets geschreven heb. Ik rijd nog steeds naar volle tevredenheid. Inmiddels een setje nieuwe pirelli zomerbanden eronder. Deze heb ik laten vullen met stikstof. Was nieuw voor me en weet dan ook niet of het iets toevoegt of juist niet. Er is mij in ieder geval verteld dat ik mijn banden minder snel hoef bij te vullen. Wat ik niet wist is dat je groene dopjes krijgt op je ventiel om aan te geven dat er stikstof in zit.
Het verbruik blijft steken tussen de 1 op 10 a 11. Niet echt zuinig, maar zowel mijn vrouw als ik rijden stevig en veel in de stad.
Eigenlijk 1 dingetje. Bij het volledig naar rechts uitdraaien van de wielen loopt het rechtervoorwiel tegen (vermoedelijk) een kap aan de binnenzijde van de wielkast.. Effe naar de garage nog. Hou jullie op de hoogte.
Ergens volgend jaar weer meer.
- Betrouwbaarheid
- Prestaties
- Comfort
- Kosten
- Zou u weer een auto van dit merk kopen? ja
Beoordeel deze review
Geef uw mening over schrijfstijl en bruikbaarheid. Bij tenminste vijf binnengekomen waarderingen zal de gemiddelde beoordeling getoond worden.