Skoda Octavia 2.0 TDI Elegance (2008)

autoreview

Skoda Octavia
Skoda OctaviaSkoda OctaviaSkoda OctaviaSkoda OctaviaSkoda OctaviaSkoda OctaviaSkoda OctaviaSkoda Octavia - interieurSkoda Octavia - interieurSkoda Octavia - interieur

Signalement

UitvoeringOctavia 2.0 TDI Elegance
Versnellingen6, Sequentiële Automaat
Bouwjaar2008
Jaar van aanschaf2008
KM-stand laatst0 km
Disclaimer MyReview

De beschrijvingen en reacties in de rubriek Myreview Auto zijn gebaseerd op persoonlijke meningen en ervaringen van gebruikers. DPG Media probeert de authenticiteit van deze persoonlijke meningen en ervaringen zo goed mogelijk in te schatten, maar kan niet verantwoordelijk worden gehouden voor de inhoud of de gevolgen van deze meningen en ervaringen. In Myreview Auto zullen zowel goede als slechte ervaringen worden geplaatst. DPG Media betaalt geen vergoeding voor de ervaringen of laat deze op een andere manier beïnvloeden. De redactie kan uitingen die niet voldoen aan de huisregels of onrechtmatig zijn te allen tijde aanpassen of verwijderen.

Het is niet toegestaan zonder toestemming van DPG Media de informatie van Myreview Auto te gebruiken voor of te verspreiden via andere media.

ERVARINGEN

Betreft Skoda Octavia HB 2.0 TDI DPF DSG Elegance Actractive Business Edition met Columbus navigatie. Stoffen donkere bekleding.
Foto’s volgen tzt.
Extra’s: Metallic lak, navigatie CD en achterruitwisser.

Allereerst wil ik duidelijk stellen dat een kwaliteitsoordeel niet gegeven kan worden na slechts 2200 KM. Ik schrijf deze bijdrage om geinteresseerden te laten kennismaken met dit uitrustingsniveau.

Ik zal vooralsnog een initiele kennismakingsgevoel geven over het uitrustingsniveau, het nieuwe Columbus navigatiesysteem en de diverse ’goodies’ welke standaard aanwezig zijn op deze auto.

De motor in combinatie met DSG voldoet ruimschoots aan mijn verwachtingen. geluidsoverlast zoals vaak wordt geanticipeerd bij VAG diesels valt reuze mee, geen klachten over de geluidsisolatie. Meer dan voldoende power aanwezig. Verbruik reeds 1 op 18,5 (met relatief veel snelweg en conform max. snelheid)

De Columbus navigatie werkt snel en effectief. Veel zaken zijn op voorkeur in te stellen en op basis hiervan bepaalt het navigatiesysteem de route(met opties) Bij het afwijken van een voorgestelde route herekent hij in no time een alternatief. De CD kopieer je eenmaal op de harde schijf welke met een HD van 3 Giga meer dan voldoende ruimte bezit.(voor mp3 etc) Vervolgens is de CD drive beschikbaar voor andere multimedia iets wat bij het oude nexus systeem helaas niet het geval was.
De afleesbaarheid van de routeaanwijzing is prima in orde, zeker tezamen met het maxidot systeem. Verder is eea grafish naar eigen wens instelbaar. Het systeem heet alles wat een modern nav systeem zou moeten hebben en meer...

Verder kan je dvd’s afspelen (scherm is groot en scherp genoeg) en zou je zelfs stilstaand TV moeten kunnen kijken (of dit ook in NL kan is mij onbekend)Via het stuur is eea ook bedienbaar (radio, telefoon etc).

De cornering functie (mistlampen activeren (aan een kant) zich zelf als je langzaam een bocht neemt) is een gedeeld plezier. Je wordt derhalve ’bijgelicht’als je een bocht neemt maar in NL is dit niet noodzakelijk en je krijgt opmerkingen mbt zgn defecte mistlampen etc. De Xenon lampen zijn overigens geweldig als je halogeen bent gewend, ikzelf wil nooit meer anders.

Maxidot is overigens, gecombineerd met Columbus een sterk duo.

Kortom zeer gelukkig met uitrustingsniveau en Navigatiesysteem!


Mindere zaken....:

Enige bemerking tot op heden is dat het nav systeem mij een keer via een viaduct op eeen lager gelegen weg wou laten afslaan.

PROBLEMEN

Geen, niet te verwachten na 2200 KM

8,5
  • Betrouwbaarheid
  • Prestaties
  • Comfort
  • Kosten
  • Zou u weer een auto van dit merk kopen? ja

Gerelateerde forum topics

Lezersreacties (0)

Reageren

Maak melding van misbruik

Let op! Deze functie is niet bedoeld om zelf een commentaar toe te voegen. Optioneel kun je er een opmerking bij plaatsen.

Er is iets mis gegaan. Probeer het later nog eens of e-mail ons.