Seat Ibiza ST 1.2 TDI Ecomotive Style (2010)
autoreview
Signalement
| Uitvoering | Ibiza ST 1.2 TDI Ecomotive Style |
|---|---|
| Versnellingen | 5, Handgeschakeld |
| Bouwjaar | 2010 |
| Jaar van aanschaf | 2010 |
| KM-stand laatst | 6.666 km |
Mijn nieuwe auto.
- 4.355 km
Na ruim 2 maanden dus ingereden maar omdat er al zoveel stond niet eerder iets geplaatst.
Ik moest wel erg wennen, en gezien mijn vorige auto die nu echt op was, dus deze veel kleinere.
Naast Luxe en vele goede punten zoals beslist niet trager, eerder sneller als je weet hoe je moet rijden en erg zuinig vond ik de volgende voor en nadelen ten opzichte van mijn vorige Wolga;
1 Bagage veel kleiner maar wel uit zicht dus diefstal veiliger.
2 Dakrails, deze kunnen niet roesten.
3 Raamstijlen, vele malen dikker dus veilig maar minder uitzicht
dus ook onveiliger te noemen.
4 Airbags, ik vind gordels voldoende, kosten alleen maar geld.
5 Tanken, wegens schuim en bocht lastiger vol te tanken.
6 Radio,goede maar door model later lastiger te vervangen.
Hoewel ik na 38 jaren in zelfde auto zeer tevreden ben, niet alles wat nieuw is is beter, wel zuiniger, Olie maar 0,4 liter bijgevuld maar wel duurdere olie nodig.
Ook het tanken, voor de 54 liter moet je meerdere malen die ontluchting indrukken en ik heb daarom maar een klem gemaakt die het vast houd dus nu met deze zelfgemaakte beugel wel gelijk vol!
Ook ontdekte ik na veel gepuzzel in het matig leesbare instructie boek dat deze Seat elke 15.000 Km nieuwe olie moet, maar VW en Skoda om de 30.000 en de boordcomputer geeft ook 30.000 aan.
Welke moet ik dan nu nog aanhouden?
Dus hoewel tevreden toch nog niet 100%.
Boordcomputer?
- 4.399 km
Ik weet dat de dealer, de folder en de website aangeven elke 15.000 km olie verversen maar de boordcomputer geeft wel 30.000 km aan en dat is na enige controle bij meerdere het geval.
Dus is die VW / Skoda onderdeel niet aangepast of is Seat zo voorzichtig?
Ik vermoed dat als bij VW Polo en Skoda Fabia er geen gekke dingen gebeuren dat vele ook op dit schema hun Seat gaan onderhouden en dan maar geen gratis pechhulp!
Wat vind U hier van???
Leuke KM stand.
- 6.666 km
Ik weet nu dat de motor echt 10.000 km moet rijden voor deze goed is ingereden, maar komt wel meer los dus rijd vlotter en daardoor soms minder zuinig...
Wel nu geleerd hoe ik de 1 op 30 wel kan halen, maar het kan dus wel!
De folder beloofde trouwens maar 1 op 29 dus ik ben zuiniger dan fabrieksopgave!
Glycerine, ja ik smeerde de raam rubbers, vooral die rond het raam goed in en ondanks ijzel was het geen probleem vanmorgen en de SC van buren zal wel vast.
Dus insmeren met Glycerine is de oplossing, Vaseline is goedkoper maar kan vlekken geven in kleding en zoveel heb je niet nodig.
Verder alleen maar positief, of moet ik nu klagen over de vrij grote dode hoek links en rechts achter?
Dit was in de showroom ook al te zien en 3, 5 of station, het maakt nauwelijks iets uit helaas.
- Betrouwbaarheid
- Prestaties
- Comfort
- Kosten
- Zou u weer een auto van dit merk kopen? misschien
Beoordeel deze review
Geef uw mening over schrijfstijl en bruikbaarheid. Bij tenminste vijf binnengekomen waarderingen zal de gemiddelde beoordeling getoond worden.





