Renault Mégane C-C 1.6 16V Tech Line (2006)
autoreview
Signalement
Uitvoering | Mégane C-C 1.6 16V Tech Line |
---|---|
Versnellingen | 5, Handgeschakeld |
Bouwjaar | 2006 |
Jaar van aanschaf | 2009 |
KM-stand bij aanschaf | 90.000 km |
KM-stand laatst | 95.000 km |
- 95.000 km
Een kort verslag van de eerste ervaringen.
Het gaat hier weer om een 'ex-collega auto', ofwel een collega wisselt van auto en ik neem zijn auto. Hierdoor kan ik meer verschillende auto's rijden :-)
De Renault is langzaam! De 1.6 is onderbemeten voor een auto als deze. Hij heeft te weinig kracht en je moet ver doortrekken om een beetje power te voelen. Dit staat tegenover het comfortabele wat deze auto biedt. De motor hoor je nauwelijks en de auto rijdt zijdezacht, zeker in vergelijking met de Opel Tigra TwinTop die ik hiervoor reed. Daarentegen merk je nu pas hoeveel kracht die 1.8 motor had. Het voelt als 'kart' versus 'koets'.
Wat me overigens positief opvalt is hoe weinig rammeltjes en kraakjes deze auto heeft. Zeker met temperaturen van -10C, blijft de auto erg stil. En omdat er natuurlijk bij deze temperatuur veel gestrooid wordt, merk je meteen hoe matig de ruitenwissers zijn en wat een pisstraaltje de ruitensproeiers geven. Daarbij sproeien de koplampsproeiers 'na' waardoor de ruit nogmaals beneveld wordt. Effe opnieuw afstellen denk ik. Ook de afwatering via de zijruiten en de achterruit, levert snel erg vieze ruiten op (in vergelijking met eerder gereden auto's). En qua vies: ook je handen worden gemerkt met een zwarte streep bij het openen van de achterklep.
Mijn eerste ervaring is nog wat kort, later meer. Tot nu toe ervaar ik de auto wel als prettig door zijn comfort en luxe.
- Betrouwbaarheid
- Prestaties
- Comfort
- Kosten
- Zou u weer een auto van dit merk kopen? misschien
Beoordeel deze review
Geef uw mening over schrijfstijl en bruikbaarheid. Bij tenminste vijf binnengekomen waarderingen zal de gemiddelde beoordeling getoond worden.
Lezersreacties (0)
Reageren