Renault Mégane Break RXE 1.9 D (1999)

autoreview

Renault Mégane Break
Renault Mégane BreakRenault Mégane BreakRenault Mégane BreakRenault Mégane BreakRenault Mégane - interieur

Signalement

UitvoeringMégane Break RXE 1.9 D
Versnellingen5, Handgeschakeld
Bouwjaar1999
Jaar van aanschaf2005
KM-stand bij aanschaf155.000 km
KM-stand laatst0 km
Disclaimer MyReview

De beschrijvingen en reacties in de rubriek Myreview Auto zijn gebaseerd op persoonlijke meningen en ervaringen van gebruikers. DPG Media probeert de authenticiteit van deze persoonlijke meningen en ervaringen zo goed mogelijk in te schatten, maar kan niet verantwoordelijk worden gehouden voor de inhoud of de gevolgen van deze meningen en ervaringen. In Myreview Auto zullen zowel goede als slechte ervaringen worden geplaatst. DPG Media betaalt geen vergoeding voor de ervaringen of laat deze op een andere manier beïnvloeden. De redactie kan uitingen die niet voldoen aan de huisregels of onrechtmatig zijn te allen tijde aanpassen of verwijderen.

Het is niet toegestaan zonder toestemming van DPG Media de informatie van Myreview Auto te gebruiken voor of te verspreiden via andere media.

ERVARINGEN

Nadat mijn VW Golf total loss was gereden, was ik op zoek naar een andere auto, die bij voorkeur ook ruimer moest zijn i.v.m. gezinsuitbreiding. Mijn oog viel op deze break vanwege zijn voorkomen en de luxe van de uitvoering voor een acceptabele prijs (ook al had ik eigenlijk niets met dit merk).
Tot nu toe heb ik alleen maar spijt van deze aankoop, omdat de auto een aantal forse problemen heeft, die tot nu toe niet zijn opgelost. Inmiddels staat de auto al weer bijna 3 weken(!) achter elkaar bij de garage. Ik ging terug naar de dealer voor een aantal klachten, waaronder een vervelend, ronkend bijgeluid dat de auto vanaf het begin produceert als je gas bij geeft in de 3e versnelling, dus bij een laag toerental van ongeveer 1500 toeren of bij gas loslaten als de motor ook dit toerental bereikt. Verder was er sprake van enige olielekkage, een ondeugdelijk functionerende interval van de ruitewissers, uitval van de meters in het dashboard en nog een aantal zaken. Tot op heden heb ik de auto nauwelijks nog terug gezien. Het enige geluk dat ik heb, is dat alles onder 6 maanden bovag garantie valt. De diagnose die werd gesteld voor het ronkende bijgeluid is tot nu toe iedere keer anders geweest; eerst zou het aan een motorsteun liggen, vervolgens aan de spanner van de multiriem en het laatste nieuws is dat de antenne resoneert in het chassis en een ’rammel’ veroorzaakt. Dit laatste betwijfel ik ten zeerste. Op dit moment staat de auto bij een schadeherstel bedrijf, omdat de uitval van de elektronica mogelijk wordt veroorzaakt door schade die is aangericht door een lekkende accu. Deze heeft de carosserie zo danig beschadigt, dat er een gat is ontstaan in het schutbord. Al met al een legio aan problemen, die na weken nog steeds niet zijn verholpen.

PROBLEMEN

- grof en ronkend bijgeluid bij ongeveer 1500 toeren
- olielekkage
- slecht functionerende interval van de ruitewisser
- uitval van meters (toerenteller, kilometerteller, etc.)
- schade aan de carosserie door lekkende accu

5,0
  • Betrouwbaarheid
  • Prestaties
  • Comfort
  • Kosten
  • Zou u weer een auto van dit merk kopen? nee

PRIVATE LEASE Renault Mégane

Gerelateerde forum topics

Lezersreacties (0)

Reageren

Maak melding van misbruik

Let op! Deze functie is niet bedoeld om zelf een commentaar toe te voegen. Optioneel kun je er een opmerking bij plaatsen.

Er is iets mis gegaan. Probeer het later nog eens of e-mail ons.