AutoWeek 15 2021

Abonneer nú met korting

Kies nú voor een abonnement met korting

Navigatie

MENU
logo AutoWeek

Menu

  • Nieuws
    • Autonieuws
    • Autotechniek
    • Banden
    • Bestelauto's
    • Campers
    • Classics & Youngtimers
    • Elektrische rijden
    • Supercars
    • Verkoopcijfers
    • Aanmelden nieuwsbrief
  • Tests
    • Autoreviews
    • Autotests
    • Nieuwste autovideo's
    • Verbruiksmonitor
    • Zelf testen?
  • Auto's
    • Auto zoeken
    • CarBase Autovergelijker
    • Elektrische auto's
    • Private Lease vergelijker
    • Voorraadauto's
  • Occasions
    • Occasion zoeken
    • Klassieker zoeken
    • Tweedehands auto kopen
    • Auto verkopen
    • Auto importeren
    • Auto onderhoud
    • Dealergids
  • Tools
    • Autobandenvergelijker
    • AutoWeek Autoverzekering
    • Bijtelling Calculator
    • BPM Calculator
    • Kentekencheck
    • Kostenberekening
    • Waardebepaling
    • Wegenbelasting
  • Forum
    • Forum Index
    • Actieve topics
    • Nieuwste topics
    • Zoeken
    • Uitleg Forum
  • AutoWeek 15 2021
    Word nu
    abonnee!
    • AutoWeek
    • AutoWeek Campers
    • AutoWeek Classics
    • AutoWeek GTO
    • Abonnee voordeel
    • Bestel editie
    • Nu in AutoWeek
  • Magazine
    • AutoWeek
    • AutoWeek Campers
    • AutoWeek Classics
    • AutoWeek GTO
    • Abonnee voordeel
    • Bestel editie
    • Nu in AutoWeek
  • Account
    • Mijn auto's
    • Mijn occasions
    • Mijn alerts
    • Mijn gegevens
    • Uitloggen
    • Mijn AutoWeek

      Autoweek Account
      • Autoreviews schrijven
      • Brandstofverbruik bijhouden
      • Reageren op berichten
      • Autobrochures downloaden
      • Nieuwsalerts instellen
      • Deelnemen aan het AW Forum

      en nog veel meer..

      RegistrerenInloggen
    • Om te kunnen inloggen op Mijn AutoWeek moet u akkoord gaan met onze privacy voorwaarden.

      Meer informatie
  • Zoeken
Sluiten

Zoeken

Op trefwoord

of

Op kenteken

Zoeken

Auto's
Kenteken
  • Home
  • Reviews
  • Renault
  • Laguna Estate
21

autoreview

Renault Laguna Estate 2.0 16V 140 Dynamique (2008) #2

graaf
  • graaf5
  • Review
31 januari 2008 om 00:00
  • Meer
    • Linkedin
    • Pinterest
    • Print
    • Email
  • Whatsapp
  • Twitter
  • Facebook

Signalement

UitvoeringLaguna Estate 2.0 16V 140 Dynamique
Versnellingen6, Handgeschakeld
Bouwjaar2008
Jaar van aanschaf2008
KM-stand laatst58.000 km
Disclaimer MyReview

De beschrijvingen en reacties in de rubriek Myreview Auto zijn gebaseerd op persoonlijke meningen en ervaringen van gebruikers. DPG Media kan niet verantwoordelijk worden gesteld voor de inhoud of eventuele gevolgen ervan. In Myreview Auto zullen zowel goede als slechte ervaringen worden geplaatst. De redactie kan uitingen die niet voldoen aan de gedragsregels of onrechtmatig zijn te allen tijde aanpassen of verwijderen.

Het is niet toegestaan zonder toestemming van DPG Media de informatie van Myreview Auto te gebruiken voor of te verspreiden via andere media.

ERVARINGEN

  • 30 januari 2008

Sinds 25 januari mogen we deze auto rijden. De overstap vanuit de Scenic was even wennen, het zit een stuk lager.

Comfort:
De zitpositie in de Laguna is prima in orde, met mijn lengte (1.89) zit ik zelfs niet in de laagste stand met de stoel. Het stuur is op vele manieren te verstellen en staat dus altijd goed. De stoelen zijn comfortabel en bieden voldoende steun.

Rijden:
Het rijden is redelijk stug, de auto staat op 18inch lichtmetaal en dat merk je wel. Als je echt comfort wenst op slechte wegen kan ik deze velgen afraden. Uiteraard is dit zeer persoonlijk. Op redelijk goede wegen zweeft de auto over het wegdek. Bochten zijn een plezier om te nemen, de auto gedraagt zich perfect.

Luxe:
De auto is voorzien van alle denkbare luxes, zoals DVD navigatie welke prima werkt. Helaas maakt hij ook kleine foutjes zoals je in een eenrichtingsstraat vanuit de verkeerde kant sturen. Ik moet zeggen dat mijn TomTom meer fouten maakte. De satelliet verbinding werkt altijd, de verkeersinfo doet zijn werk en stelt gelijk nieuwe routes voor. Ook de afbeeldingen van de borden boven de weg is fantastisch. De bediening is prima, de handleiding is niet nodig, alles wijst zichzelf.
De Cabasse radio / cd-wisselaar met MP3 ondersteuning biedt een berg aan muziek voor onderweg. De kwaliteit is erg goed, het geluid klinkt prima, mede te danken aan de center speaker boven op het dashboard.
De Airco werkt prima, met de mogelijk voor een Fast en Soft programma kan aan alle klimaat eisen worden voldaan.
Het keyless entry werkt (net als bij de Scénic) prima, een voordeel t.o.v. de Scénic vindt ik dat de auto zichzelf sluit, wat handmatig gebeurde bij de Scénic.

Verlichting:
De auto is voorzien van meesturende bi-xenon verlichting. Overdag rijden we nu met daylight running lights, wat inhoud dat vooraan alleen twee gewone lampen branden. De dashboard verlichting is dan uit en aan de achterkant brandt er ook geen licht. Wanneer het te donker wordt springt de xenon automatisch aan. Het meesturende effect is mooi om te zien en geeft een heerlijk licht op de weg.

Uiterlijk:
Persoonlijk vindt ik het een mooie auto om te zien en de 18inch maakt het helemaal af. Zoals gezegd is de wegligging wel wat stugger. Tevens hebben we voor privacy glass gekozen, voornamelijk omdat ik het er mooi uit vindt zien en voor de kids achterin. Achteraf heb ik spijt dat ik niet ook voor de zonneschermen heb gekozen want de donkere ramen filteren niet genoeg zonlicht om de kids probleemloos naar een DVD-tje te laten kijken.

Motor:
De tweeliter loopt fantastisch. Er zit een heel mooi geluid in, voor de kenners, het is geen Renault geluid meer. Er zit een heerlijke zware brom in. Ik moet zeggen dat je dat alen buiten hoort, want binnenin is het heerlijk stil. Een schakelindicator geeft aan wanneer je door moet schakelen en als je die volgt zit je met 50km/u zomaar in zijn vijf. De trekkracht onderin verbaast mij wel, ik verwachte hier niet veel van omdat we uit een diesel komen. De motor trekt echter prima vanuit de lage toeren en kan echt schakellui gereden worden. Zodra we nu boven de 120km komen blijft het heerlijk stil in de auto. Er is nauwelijks windgeruis en die neemt ook niet toe als de snelheid toeneemt. Dat is een duidelijke verbetering t.o.v. de Scénic. We hebben er nog geen 1000 kilometer opzitten dus helemaal doortrekken hebben we nog niet gedaan en de motor presteert nog niet maximaal dus ik ben erg benieuwd naar de volgende kilometers.

Veiligheid:
De auto controleert nu ook of alle gordels wel zijn vastgemaakt, dus ook voor de bijrijder en de achterpassagiers. Zodra er een gordel wordt losgemaakt gaan er allerlei alarmbellen af en knipperen er rode lampen. Dat zal dus niet zo snel meer gebeuren. Wel zo veilig!


------------------ Update 5.500 km, 17 maart 2008 -----------------

Het rammeltje in de radio is verholpen en de auto is erg stil. Het rijden bevalt nog steeds erg goed, de auto is stil, maar zoals al eerder ergens vermeld, dat went snel. Inmiddels weer eens in Duitsland geweest en het comfort bij hogere snelheden is subliem. Boven de 180 blijft de auto nog steeds lekker stil :-).

De navigatie gaan we beter leren kennen en inmiddels gebruiken we de stem aansturing steeds meer, deze werkt perfect. Druk op een knop, roep HUIS en de navigatie naar huis wordt ingesteld. Prachtig! Dit werkt uiteraard ook met andere bestemmingen en ook de telefoon is zo goed te bedienen.
Daarnaast is de Points of Interest (POI) super! Laatst waren we in Maastricht en mijn dochter wilde graag naar de Sint Pietersberg. Tja, waar is dat? Zoek in de POI, naar toeristische attracties, in de buurt van de auto, en jawel, de Sint Pietersberg staat erbij. 5 minuten later stonden we op de berg :-).
Afgelopen weekend waren we in Duitsland en hadden lekkere trek. Op naar de POI, restaurants, uit de lijst met soorten (Afrikaans, Chinees, Duits, Fast-food, enz) de Fast-food gekozen en we hadden direct een enorme lijst met McDonald’s, Burger King enzovoort. Super systeem gewoon!

Ik heb de prestaties op 5 sterren gezet, de 2 liter presteert prima.

Het comfort blijft op 4 sterren, hadden we niet van de grote velgen gehad, was dit zeker 5 sterren geworden. Ze blijven echter wel de mooiste.



------------------ Update 7.500 km, 14 mei 2008 ------------------

Inmiddels de auto weer drie weken in bezit. Ben hem een maand kwijt geweest in verband met een aanrijding. Er klapte met flinke vaart een andere auto op de achterkant. De tegenpartij zag er slecht uit en kon niet meer rijden. Bij ons was de bumper verschoven en een gat in de achterklep. We zijn naar huis gereden een hebben hem daar laten ophalen. De auto kan dus een flinke klap opvangen!
Helaas is de schade niet mooi gerepareerd dus hij gaat nog een keer terug.

Verder niets te melden, alles verloopt normaal.

Comfort en betrouwbaarheid is voor mij gewoon uitstekend. De verbruikskosten zullen niet echt laag zijn. Er worden dan ook veel kilometers in de stad gemaakt, wat niet echt gunstig is voor het verbruik.

PROBLEMEN

  • 25.000 km
  • 30 januari 2008

Rammeltje in het radiopaneel blijft af en toe terug komen.

Rammeltjes bij de portieren, krakende voortrein, nog steeds rammels bij de achterklep (oorzaak ligt bij de schade)

Update 25.000 km, 11 dec 2008

  • 25.000 km
  • 11 december 2008

Auto rijdt nog steeds erg goed. Er zijn geen noemenswaardige problemen te vermelden.

Update

  • 58.000 km
  • 8 januari 2010

Auto gedraagd zich uitstekend. Weinig te melden wat dat betreft, de auto rijdt nog steeds als een nieuwe. Alle zaken functioneren zonder problemen en er hebben zich geen storingen voor gedaan. Alle luxes blijven genieten, ik noem de perfecte navigatie en de meesturende xenon.
Na twee schades in de afgelopen herfst heeft de auto zich ook bewezen op het gebied van veiligheid. In december een toeringcar opgevangen in de linker zijde, schade redelijk groot. Ook toen weer het gevoel in een veilige auto te zitten.
Banden voor zijn voor de tweede keer vervangen, het stadsverkeer eist zijn tol. Achter nog 4 mm en dat na 58.000 km.
Op naar de volgende 30.0000 km.

4,8
  • Betrouwbaarheid
    5
  • Prestaties
    5
  • Comfort
    5
  • Kosten
    4
  • Zou u weer een auto van dit merk kopen? misschien
 
  • Houd me op de hoogte over de Renault Laguna
  • Rapporteer deze review

Beoordeel deze review

Geef uw mening over schrijfstijl en bruikbaarheid. Bij tenminste vijf binnengekomen waarderingen zal de gemiddelde beoordeling getoond worden.

  • slecht
  • onvoldoende
  • voldoende
  • goed
  • uitstekend

Uitgelicht aanbod

    Coupé 2.0 16V T Dynamique Automaat 6-12 m garantie

    Renault Laguna Coupé 2.0 16V T Dynamique Automaat 6-12 m garantie

    • 2011
    • 114.943 km

    € 10.999

    2.0 16V T Dynamique AUTOMAAT/xenon/leer

    Renault Laguna 2.0 16V T Dynamique AUTOMAAT/xenon/leer

    • 2008
    • 180.000 km

    € 4.750

    2.0 16V 140PK! DYNAMIQUE TREKHAAK/XENON/CRUISE

    Renault Laguna 2.0 16V 140PK! DYNAMIQUE TREKHAAK/XENON/CRUISE

    • 2008
    • 128.854 km

    € 4.950

Meer Renault Laguna occasions

Lezersreacties (21)

Reageren

Maak melding van misbruik

Let op! Deze functie is niet bedoeld om zelf een commentaar toe te voegen. Optioneel kunt u er een opmerking bij plaatsen.

Er is iets mis gegaan. Probeer het later nog eens of e-mail ons.

Reactie verwijderen

Weet je het zeker dat je dit bericht wilt verwijderen?

Er is iets mis gegaan. Probeer het later nog eens

Bekijk ook

Kopersgids

Zoeken en vergelijken
  • Renault Laguna specificaties
  • Renault Laguna occasions
  • Renault Laguna video's
Advies en informatie
  • Renault Laguna tests
  • Renault Laguna gebruikersreviews
  • Renault Laguna index
Renault Laguna Estate 2.0 dCi GT - Op de Rollenbank

Renault Laguna Estate 2.0 dCi GT - Op de Rollenbank

Doorgaans is een plek in de rubriek ‘Op de Rollenbank’ voorbehouden aan auto’s die niet getuned...

Lees meer
 

Renault Laguna reviews

  • Review
    Renault Laguna Estate 2.0 16V 140 Dynamique (2009)

    Renault Laguna Estate 2.0 16V 140 Dynamique...

    9
    • 29 januari 2021
  • Review
    Renault Laguna Estate 2.0 16V T 205 GT (2009)

    Renault Laguna Estate 2.0 16V T 205 GT...

    9
    • 23 november 2020
  • Review
    Renault Laguna Estate 2.0 dCi 150 Dynamique (2009)

    Renault Laguna Estate 2.0 dCi 150 Dynamique...

    6
    • 21 maart 2019
  • Review
    Renault Laguna Estate 2.0 dCi 150 Dynamique (2009)

    Renault Laguna Estate 2.0 dCi 150 Dynamique...

    6
    • 2 december 2018
  • Review
    Renault Laguna Estate 2.0 16V T 205 GT (2008)

    Renault Laguna Estate 2.0 16V T 205 GT...

    16
    • 26 november 2016
  • Review
    Renault Laguna Estate 2.0 16V T 170 Dynamique (2008)

    Renault Laguna Estate 2.0 16V T 170 Dynamique...

    2
    • 22 januari 2016
  • Review
    Renault Laguna Estate 2.0 16V T 205 GT (2010)

    Renault Laguna Estate 2.0 16V T 205 GT...

    16
    • 9 oktober 2015
meer reviews
Renault Laguna GT

Renault Laguna GT

1

Het vlaggenschip van de Renault Laguna heeft vierwielbesturing. Dat zijn we al een hele tijd...

Gerelateerd

  • Model
  • Merk
Model
Model
  • Renault Laguna Estate 2.0 dCi GT - Op de Rollenbank

    Renault Laguna Estate 2.0 dCi GT - Op de...

    • 15 april 2021
  • Review
    Renault Laguna Estate 2.0 16V 140 Dynamique (2009)

    Renault Laguna Estate 2.0 16V 140 Dynamique...

    9
    • 29 januari 2021
  • PREMIUM
    Van Beverwijk naar Polen - Monstertocht Barrelbrigade

    Van Beverwijk naar Polen - Monstertocht...

    • 8 december 2020
  • Barrelbrigade - Ford Mondeo - Zo goed als nieuw

    Barrelbrigade - Ford Mondeo - Zo goed als...

    22
    • 6 december 2020
  • PREMIUM
    Barrelbrigade - Zo goed als nieuw

    Barrelbrigade - Zo goed als nieuw

    • 1 december 2020
  • Barrels op de Rollenbank - Team Frank

    Barrels op de Rollenbank - Team Frank

    37
    • 30 november 2020
  • PREMIUM
    Barrels op de rollenbank - Barrelbrigade

    Barrels op de rollenbank - Barrelbrigade

    • 24 november 2020
Merk
Merk
  • Renault Laguna Estate 2.0 dCi GT - Op de Rollenbank

    Renault Laguna Estate 2.0 dCi GT - Op de...

    • 15 april 2021
  • Review
    Renault Talisman Estate dCi 110 Intens (2016)

    Renault Talisman Estate dCi 110 Intens...

    6
    • 8 april 2021
  • Autonieuws
    Prijzen Renault Express bekend

    Prijzen Renault Express bekend

    6
    • 8 april 2021
  • Review
    Renault Clio TCe 100 Bi-Fuel Intens (2020)

    Renault Clio TCe 100 Bi-Fuel Intens (2020)

    34
    • 6 april 2021
  • Autonieuws
    Nieuwe Renault Kangoo als MPV-alternatief

    Nieuwe Renault Kangoo als MPV-alternatief

    24
    • 31 maart 2021
  • Autotest
    Test: Renault Twingo Electric

    Test: Renault Twingo Electric

    25
    • 29 maart 2021
  • Review
    Renault Clio 1.2 16V Campus (2007)

    Renault Clio 1.2 16V Campus (2007)

    • 27 maart 2021

Persoonlijk op de hoogte blijven van autonieuws?

Over AutoWeek

  • Klantenservice
  • Copyright
  • Disclaimer
  • Privacy & Cookiebeleid
  • Cookie instellingen wijzigen
  • Gebruiksvoorwaarden

Volg AutoWeek

  • Facebook
  • Instagram
  • Twitter
  • Youtube
  • RSS

Meer AutoWeek

  • Contact redactie
  • Colofon
  • Autobrochures
  • Dealergids
  • Klassiekergids
  • Koppel abonnement

Overig

  • Adverteren
  • AutoWeek Lab
  • AutoWeek Autoverzekering
  • Je auto aanmelden
  • Partners
  • Alfa Romeo
  • Alpine
  • Aston Martin
  • Audi
  • Bentley
  • BMW
  • Cadillac
  • Chevrolet
  • Citroën
  • Dacia
  • Donkervoort
  • DS
  • Ferrari
  • Fiat
  • Ford
  • Honda
  • Hyundai
  • Infiniti
  • Jaguar
  • Jeep
  • Kia
  • Lamborghini
  • Lancia
  • Land Rover
  • Lexus
  • Lotus
  • Maserati
  • Mazda
  • Mercedes-Benz
  • MG
  • Mini
  • Mitsubishi
  • Morgan
  • Nissan
  • Opel
  • Peugeot
  • Polestar
  • Porsche
  • Renault
  • Rolls-Royce
  • Saab
  • Seat
  • Skoda
  • Smart
  • Subaru
  • Suzuki
  • Tesla
  • Toyota
  • Volkswagen
  • Volvo

© 2021 DPG Media Magazines B.V.

onderdeel van DPG Media Magazines groep