Renault Laguna Estate 1.5 dCi 110 Dynamique (2011)

autoreview

Renault Laguna Estate 1.5 dCi 110 Dynamique (2011)

Signalement

UitvoeringLaguna Estate 1.5 dCi 110 Dynamique
Versnellingen6, Handgeschakeld
Bouwjaar2011
Jaar van aanschaf2011
KM-stand bij aanschaf14 km
KM-stand laatst45.000 km
Disclaimer MyReview

De beschrijvingen en reacties in de rubriek Myreview Auto zijn gebaseerd op persoonlijke meningen en ervaringen van gebruikers. DPG Media probeert de authenticiteit van deze persoonlijke meningen en ervaringen zo goed mogelijk in te schatten, maar kan niet verantwoordelijk worden gehouden voor de inhoud of de gevolgen van deze meningen en ervaringen. In Myreview Auto zullen zowel goede als slechte ervaringen worden geplaatst. DPG Media betaalt geen vergoeding voor de ervaringen of laat deze op een andere manier beïnvloeden. De redactie kan uitingen die niet voldoen aan de huisregels of onrechtmatig zijn te allen tijde aanpassen of verwijderen.

Het is niet toegestaan zonder toestemming van DPG Media de informatie van Myreview Auto te gebruiken voor of te verspreiden via andere media.

Eerste ervaringen

  • 7.200 km

In verband met overstap naar nieuwe werkgever ontstond de noodzaak om een alternatief te organiseren voor de lease auto die ingeleverd moest worden.

Het was niet interessant om de lease auto over te nemen.

Gegeven het nieuwe dienstverband is de verwachting dat ik per jaar ca. 40.000 km ga rijden.

In eerste instantie heb ik mij gericht op occasions van Duitse merken als Audi en BMW. Echter viel mij elke keer weer op dat het behoorlijke bedragen zijn die je neer moet tellen voor een auto die rijdt op diesel, tot 100.000 km heeft gereden, compleet is in termen van opties en niet ouder dan ca. 4 jaar.

Uiteindelijk ook gaan kijken naar alternatieven voor een nieuwe auto. Aangezien Audi en BMW dan budgetwise niet meer tot de mogelijkheden behoren, heb ik gekeken naar:

- Skoda Octavia Variant
- Volkswagen Golf Variant
- Peugeot 508 SW
- Renault Megane Estate Bose

De Volkswagen en Peugeot vielen af vanwege de prijsstelling. Met alle wenselijke opties waren deze een stuk duurder dan de Skoda en Renault. In de laatste twee een proefrit gemaakt. Beiden lieten een prima indruk achter wat betreft rijeigenschappen. Qua design had ik een duidelijke voorkeur voor de Renault Megane.

In gesprek met beide dealers heb ik een prijsopgave laten maken. Daaruit kwam naar voren dat de Skoda met alle wenselijke opties prijstechnisch toch niet meer zo interessant was als gedacht.

Uiteindelijk 15 januari bestelling geplaatst voor de Renault Megane Estate 110 DCI - Bose variant. Levertijd tussen 9-11 weken - dus ergens halverwege maart verwachte levering.

Toen begon het wachten. Ik hoorde aanvankelijk niets over een verwachte afleverdatum. Informatie die ik van Renaul Nederland zou moeten krijgen. Daarop ben ik toch maar gaan informeren bij de dealer. Op dat moment bleek dat de bestelde auto niet gekoppeld was aan een productiedatum! Dit was halverweg maart nog niet het geval! De levering kon wel eens in augustus plaats gaan vinden. Onacceptabel van mijn kant! Daarop heb ik met de dealer naar alternatieven gekeken.

Alternatieve keuze: Renault Laguna Estate 110 DCI Dynamique - 2011 model. Deze stond reeds bij een ander filiaal van de dealer. Deze was wel iets duurder dan de aanvankelijk bestelde Renault Megane, maar met het verschil viel te leven en daarnaast kreeg ik een goede korting en extra's in de vorm van volledige lederen bekleding (er zat een witte bekleding in en dat is niet handig met 2 jonge kinderen)

Halverwege april kon ik de auto ophalen.

Specificaties:
-lederen bekleding achteraf ingebouwd, met stoelverwarming
-Uitgebreide opties die sowieso met het Dynamique pakket geleverd worden
-17 inch aluminium velgen
-Handsfree card
-trekhaak

Nu na ca. 7.200 km zijn de eerste ervaringen positief. Heerlijke reisauto die je van A naar B brengt en waar je op locatie B niet vermoeid uitstapt

Bijzonder fijn is de werking van cruisecontrol; geen gehannes met handels achter het stuur en allerlei "te kleine knopjes en palletjes", maar eenvoudig instellen op het stuur met geheugenfunctie

De handsfree card is ook ideaal. Gewoon naar de auto lopen en openen en als je wegloopt sluit deze vanzelf, waarbij nog een zacht toetergeluidje volgt en de knipperlichten oplichten om aan te geven dat de auto afgesloten wordt. Ideaal!

Daarnaast is het dashboard een oase van rust. Geen overbodige toeters en bellen - beperkt aantal functionele knoppen en een joystick in de middenconsole voor bediening van de navigatie.

De gebruikte materialen zijn hoogwaardig aan de bovenkant van het dashboard. Aan de onderkant is het weer hard plastic, maar zodanig dat het niet direct opvalt (gelijk patroon)

Vooralsnog heb ik nog geen kraakjes of andere geluidjes gehoord. De Laguna doet derhalve zeer degelijk aan.

De motor geeft voldoende vermogen, maar het houdt niet over. Met de DCI 110 motor is de auto niet bijzonder sportief. Evengoed accelereert de Laguna voldoende voor diegenen die gewoon relaxed willen rijden. In Duitsland ook stukken 160 km/h gereden en dat gaat heel stabiel en comfortabel. Na 160 km/h is de echte fut in acceleratie er wel uit.

Verbruik valt mij toch wel tegen. De fabrieksopgave ligt rond 5.9 l op 100 km voor gecombineerd verbruik. Ik heb de gewoonte toch netjes te rijden en ik rijd veel op de snelweg. Mijn gemiddelde ligt echter op 6.6 l (ca. 1 op 15,2). Ik hoop dat dat nog verbetert met het verder inrijden.

Daarnaast valt op dat de motor bij koude start wel een zeer aanwezig diesel geluid maakt bij hogere toeren. Met een warme motor is het een stuk stiller. Al met al als de radio op een normale sterkte staat, valt het motorgeluid praktisch weg. Ook bij hogere snelheden. Ik constateer verder bijna geen geruis- en hinderlijke afrol-geluiden

Over de wegligging ben ik zeer te spreken. De auto ligt als een blok op de weg. Ik betrap me erop dat ik toch relatief vaak vaart moet minderen omdat voorliggers op toe- en afritten van de snelweg veel minder snel de bocht kunnen nemen.

Vooralsnog een tevreden berijder van de Laguna (2011 model met gewijzigd voorfront - koplampen: donkerkijkers - wat wel een vooruitgang is ten opzichte van het 2007 model)

In augustus met vakantie naar Italië - dan gaat de fietsendrager erop en mag de auto 1.100 km aan een stuk rijden. Ik benieuwd, maar verwacht veel plezier te ervaren van het comfort van de auto.

Tot binnenkort

Heerlijk rijden

  • 45.000 km

Het is alweer een tijdje geleden dat ik de eerste review schreef. Inmiddels is er bijna een halve ton kilometers asfalt onder de wielen doorgegaan en kan ik niet anders dan tevreden zijn.

In de tussentijd ben ik voor een paar zaken terug geweest bij de dealer Arend in Eindhoven: reguliere 30K onderhoudsbeurt, olie lekkage, springende zekeringen van de stoelverwarming en een loslatende naad van de leren bekleding op de achterbank. De problemen zijn netjes binnen de garantie verholpen.

Het brandstofverbruik blijft tegenvallen ten opzichte van de afgegeven fabriekswaarden. Ik rijd weliswaar niet kinderachtig, maar heb ook niet een bijzonder zware voet - gemiddeld 6,8 liter op 100km is toch wel behoorlijk dorstig als ik het vergelijk met de vorige Laguna (2.0 Dci, 130PK) waarmee ik 6,4 liter reed. Zeker als je in ogenschouw neemt dat ik de meeste kilometers op de snelweg maak. Er zijn legio auto's die inmiddels zuiniger zijn.

Daarbij presteert de 1.5 Dci, 110PK motor voldoende, maar niet bijzonder. De auto is met deze motor geen snelheidsmonster, maar brengt mij comfortabel van A naar B. Zo nu en dan mis ik wel het vermogen om even snel te accelereren bij het inhalen op de snelweg. Eigenlijk lijkt de 1.5 Dci motor net iets te klein voor de relatief zware Laguna. Al heb ik in Duitsland ook kunnen constateren dat de auto prima meekan op de linker baan (wanneer het bergafwaarts gaat). Nee zonder dollen - 160 tot 170 km/h gaat soepel - daarna is de fut er wel een beetje uit.

Al met al zal ik bij een volgende auto nog nadrukkelijker kijken naar verhouding vermogen en verbruik.

Met bovenstaande heb ik eigenlijk ook wel de "negatieve" punten gehad.

De Laguna is zeer comfortabel: de auto heeft een uitstekende wegligging, stuurt direct, heerlijke stoelen (ik heb genoten van de stoelverwarming tijdens de kou afgelopen winter), veel ruimte (noodzakelijk met ons jonge gezin), goede geluidsinstallatie, prima navigatie (ingebouwde tomtom), prima handsfree bellen en gebeld worden (bluetooth aansluiting met iPhone)

Ik ben inmiddels ook gewend geraakt aan de lederen bekleding - dat wil ik zeker ook in een volgende auto. Met 2 kleine mannen op de achterbank is het zeer eenvoudig om vegen van schoenen en plakkerige plekken van snoep of drinken te verwijderen ;-)

Het afgelopen jaar overigens ook veel reacties gekregen van vrienden en bekenden dat zij de Laguna een mooie auto vinden. De facelift heeft de Laguna duidelijk goed gedaan.

Al met al een ben ik dus nog steeds een zeer tevreden Laguna rijder!

7,0
  • Betrouwbaarheid
  • Prestaties
  • Comfort
  • Kosten
  • Zou u weer een auto van dit merk kopen? misschien

Lezersreacties (8)

Reageren

Maak melding van misbruik

Let op! Deze functie is niet bedoeld om zelf een commentaar toe te voegen. Optioneel kun je er een opmerking bij plaatsen.

Er is iets mis gegaan. Probeer het later nog eens of e-mail ons.