Renault Laguna 1.9 dCi 120 Tech Road (2005)

autoreview

Renault Laguna
Renault LagunaRenault LagunaRenault LagunaRenault LagunaRenault LagunaRenault LagunaRenault LagunaRenault LagunaRenault Laguna - interieurRenault Laguna - interieurRenault Laguna - interieur

Signalement

UitvoeringLaguna 1.9 dCi 120 Tech Road
Versnellingen6, Handgeschakeld
Bouwjaar2005
Jaar van aanschaf2007
KM-stand bij aanschaf35.000 km
KM-stand laatst0 km
Disclaimer MyReview

De beschrijvingen en reacties in de rubriek Myreview Auto zijn gebaseerd op persoonlijke meningen en ervaringen van gebruikers. DPG Media probeert de authenticiteit van deze persoonlijke meningen en ervaringen zo goed mogelijk in te schatten, maar kan niet verantwoordelijk worden gehouden voor de inhoud of de gevolgen van deze meningen en ervaringen. In Myreview Auto zullen zowel goede als slechte ervaringen worden geplaatst. DPG Media betaalt geen vergoeding voor de ervaringen of laat deze op een andere manier beïnvloeden. De redactie kan uitingen die niet voldoen aan de huisregels of onrechtmatig zijn te allen tijde aanpassen of verwijderen.

Het is niet toegestaan zonder toestemming van DPG Media de informatie van Myreview Auto te gebruiken voor of te verspreiden via andere media.

ERVARINGEN

Deze Renault Laguna gekocht nadat onze Passat V5 uit 2000 “op” was.
We kozen voor deze Laguna vanwege de ruimte (3 pubers op de achterbank), en omdat we bij deze Renaultdealer (Finesse Haarlem) veel terug kregen voor onze Passat.
De auto was dus 2 jaar oud toen we hem kochten, en had slechts 35.000 km gereden.(erg weinig voor een diesel)

Hij blijkt redelijk comfortabel te zijn.
Franse stoelen worden geroemd, echter toch heimwee naar de Passatstoelen. Deze zijn van stof en zitten behoorlijk warm. In de winter vast fijn, maar in dit warme voorjaar leidt dit al snel tot een “broeierig” gevoel in je kruis.
De motor maakt een duidelijk diesel geluid, (4 cilinder, een 5 cilinder diesel is veel “zoemender”) maar dat stoort niet. Althans, het overheerst niet.
Handig vind ik de satelietbediening van de radio (bij het stuur dus). Daardoor zitten de andere bedieningselementen zoals de ruitenwisser en de richtingaanwijzer echter iets verder naar achteren geplaatst. Vast even wennen, toch viel het me op.
Ruimte is wat we missen als gezin met zijn vijven.
Er is weinig tot geen aflegruimte, en dat is al heel erg vervelend als je er alleen in zit. Geen vakjes, laatjes, klepjes etc. Alleen een klein asbakje en een ruimte onder de middenconsole annex middelste armsteun. Daar kom je niet lekker bij onder het rijden, ook niet als degen die rechts zit dat probeert. Dan zit je arm hopeloos in de weg.
Beenruimte achterin is er voldoende, daar liet de Passat de passagiers achterin in de steek.
De airco werkt wel, maar mist m.i. capaciteit. Echt koud kregen we het nit.Misschien van de zomer eens proberen in Spanje.......
De 1900 cc Diesel (eigenlijk 1870cc) doet zijn werk volstrekt boven verwachting.
120 PK is niet niks, maar voor zo’n kleine diesel fors te noemen, en dan hebben we het nog niet over het koppel. Fenomenaal, als je de koppeling laat opkomen lijkt het wel of er een locomotief achterop komt zetten. Dat zal wel komen door het motormanagement en het aantal cilinders, maar het treft mij elke keer weer.
Er moet ergens een turbo in zitten, maar aan het geluid merk je dat niet, en als je optrekt voel je nergens dat hij erin komt.Keurig.
Ik heb nog zitten te denken het blok te laten chippen, maar eigenlijk is het niet nodig.

De zesde versnelling zit er m.i. alleen voor de zuinigheid, want als je met een volle wagen met 120 wil inhalen in zijn 6 heeft hij toch niets meer te vertellen. Steeds terugschakelen dus.
Overigens een fijn schakelende bak, niet sportief, maar de tandwielen voel je er lekker in zakken (?)
De wegligging is neutraal. Hij doet alles keurig zonder een overtuigende indruk achter te laten.
De vering is comfortabel, het windgeruis is redelijk tot acceptabel, ligt er ook aan wat je gewend was.
Hij is gevoelig voor zijwind, maar dat kan ook komen doordat je op de snelweg zoiezo voortdurend het idee hebt bij te moeten sturen. Rechtuit rijden is dus niet zo vanzelfsprekend.
Hij heeft nog nooit een stapje opzij gedaan, toch wekt het rijgedrag bij snelle lange bochten geen vertrouwen op. Heimwee naar de Passat, die “kleefde” aan de weg. Het kan ook aan de standaard Michelin banden liggen, maar die rij ik toch eerst op, daarna eens verder kijken.
Tot nu toe 7,2 liter per 100 km,(1 op 13,8) dat vind ik redelijk gezien mijn rijstijl.

Nog maar 1 maand in ons bezit, dus geen storingen, behalve de carminat, die liet ons steeds in zee rijden. Wordt kosteloos gerepareerd. Verder nog geen ervaringen met de dealer.
Nog 1 jaar garantie, ik heb vertrouwen.

Zou ik deze auto weer kopen? Als ik mijn hart laat spreken heb ik nog steeds heimwee naar de Passat. Als er een volgende auto komt zijn er misschien al kinderen het huis uit, en komt er toch weer een Passat als het aan mij ligt. Net ff fijner afgewerkt, meer comfort, betere wegligging etc.

PROBLEMEN

Defecte Navigatie. Wordt op garantie door de dealer verholpen.
1 remschijf (re achter) is erg versleten, de andere niet. Raar, de dealer wil er niets aan doen, de blokken zijn vervangen, dit is iets uit het verleden, het zou geen kwaad kunnen.(?)

9,0
  • Betrouwbaarheid
  • Prestaties
  • Comfort
  • Kosten
  • Zou u weer een auto van dit merk kopen? misschien

Lezersreacties (0)

Reageren

Maak melding van misbruik

Let op! Deze functie is niet bedoeld om zelf een commentaar toe te voegen. Optioneel kun je er een opmerking bij plaatsen.

Er is iets mis gegaan. Probeer het later nog eens of e-mail ons.