Renault Clio (1997)
autoreview
Signalement
Uitvoering | Clio |
---|---|
Versnellingen | 5, Handgeschakeld |
Bouwjaar | 1997 |
Jaar van aanschaf | 2007 |
KM-stand bij aanschaf | 96.000 km |
KM-stand laatst | 162.000 km |
- 162.000 km
Nadat mijn oude Clio (uit '94) total loss was, heb ik er voor gekozen om toch weer voor een Clio te gaan. Ik ben student en dan mag het allemaal niet teveel kosten. De eerste Clio was goed bevallen, een jaar lang (28.000km) mee gereden en maar een enkele keer kosten gehad, remschoenen waren vastgeslagen.
Na wat internetsites te hebben bezocht kwam ik mijn huidige Clio tegen voor 1850euro uit '97 met maar 96.000km op de teller. De volgende dag meteen gaan kijken en proefrit gemaakt. De auto zag er goed uit, afgezien van wat kleine krasjes en deukjes en een scheurtje in de bekleding van de bestuurdersstoel. De auto met een nieuwe APK en kleine beurt af laten leveren. Het enige nadeel is dat mijn huidige Clio niet over stuurbekrachtiging beschikt en maar een 1.2 motor heeft. Mijn vorige Clio had wel stuurbekrachtiging en was voorzien van een 1.4 motor.
Tot nu toe bevalt de Clio goed, ik rijdt veel (minimaal 28.000km per jaar) en de auto doet het prima. Heeft mij nog nooit laten staan, alleen, net zoals bij mijn vorige Clio, zijn de remschoenen een keer vastgeslagen. Verder niet meer dan normaal onderhoud zoals remblokjes, banden, filters en vloeistoffen. Afgelopen maand kwam er tijdens de APK-keuring naar voor dat de rechter wiellager vervangen moest worden.
Verder start de auto altijd, en heb ik nog geen rare dingen meegemaakt. Af en toe een piepje of kraakje moet kunnen bij een auto van 12 jaar oud met 162.000km op de teller, de stoelen zitten erg comfortabel (bekleding is niet van de hoogste kwaliteit!), de zithouding is prima (goed overzicht naar voor, achter en zijwaarts), schakelen gaat soepel en het lawaai valt ook op de snelweg reuze mee!
Voor een student een prima auto'tje met een wat mager vermogen, optrekken gaat wat traag maar eenmaal op gang gaat alles prima.
Ook vindt ik de Clio er goed uitzien voor zijn leeftijd, het is naar mijn mening nog steeds een leuk model.
- Betrouwbaarheid
- Prestaties
- Comfort
- Kosten
- Zou u weer een auto van dit merk kopen? ja
Beoordeel deze review
Geef uw mening over schrijfstijl en bruikbaarheid. Bij tenminste vijf binnengekomen waarderingen zal de gemiddelde beoordeling getoond worden.