Peugeot 406 SLdt 1.9 90pk (1996)

autoreview

Peugeot 406 SLdt 1.9 90pk (1996)

Signalement

Uitvoering406 SLdt 1.9 90pk
Versnellingen5, Handgeschakeld
Bouwjaar1996
Jaar van aanschaf2004
KM-stand bij aanschaf183.940 km
KM-stand laatst0 km
Disclaimer MyReview

De beschrijvingen en reacties in de rubriek Myreview Auto zijn gebaseerd op persoonlijke meningen en ervaringen van gebruikers. DPG Media probeert de authenticiteit van deze persoonlijke meningen en ervaringen zo goed mogelijk in te schatten, maar kan niet verantwoordelijk worden gehouden voor de inhoud of de gevolgen van deze meningen en ervaringen. In Myreview Auto zullen zowel goede als slechte ervaringen worden geplaatst. DPG Media betaalt geen vergoeding voor de ervaringen of laat deze op een andere manier beïnvloeden. De redactie kan uitingen die niet voldoen aan de huisregels of onrechtmatig zijn te allen tijde aanpassen of verwijderen.

Het is niet toegestaan zonder toestemming van DPG Media de informatie van Myreview Auto te gebruiken voor of te verspreiden via andere media.

ERVARINGEN

07-12-2005:
Afgelopen 1,5 jaar heb ik uiterst comfortabel afgelegd in mijn 406. Elke dag heen en weer naar Utrecht zijn geen straf, op de files na. Deze zomer met de Peug naar Spanje geweest, 6.000 km in 1 maand zonder een enkel probleem!
De mijne is een (standaard) SLdt 1.9 met 90 pk. Extra opties die erop zitten waren destijds electrische ramen, hoofdsteunen, zonnescherm en armleuning achterin, mistlampen voor, metallic lak en 16 inch Alessio lichtmetaal.
Met zn vieren in de auto, compleet afgeladen met bagage en nog 1 : 14,5 bij 130 km/u. Ja, deze auto blijft! Ondanks de redelijk hoge kosten tot nu toe (zie onderstaand overzicht). Aangezien bij inruil op een nieuwe auto ik er helemaal niets voor terugkrijg (1.500 euro als ik een nieuwe auto koop van 18.000!!), blijf ik lekker doorrijden. Op naar de 300.000 km!

27-02-2006:
Zie toevoeging hieronder voor de recente (grote!) opknapbeurt. Aangezien ik inmiddels gehecht ben geraakt aan het relaxte comfort van mijn 406 toch maar weer 1.400,- eraan laten verspijkeren. Opmerking van de garagist dat mn auto voor de km-stand er meer dan mooi bijstaat!

08-06-2006:
Verkocht aan een Witrussisch stel, auto werd te duur i.v.m. een nieuwe baan op fietsafstand. Met pijn in mn hart verkocht, wat een heerlijke auto!

PROBLEMEN

07-12-2005:
Inmiddels 1,5 jaar en ruim 40.000 km verder is de ’tussenstand’ als volgt:
10-2004: aanjagermotor vervangen (200,-)
11-2004: knipperlichtinstallatie vervangen (180,-)
01-2005: schade voorzijde, auto laten herstellen en over laten spuiten, B-stijlen matzwart laten spuiten i.p.v. de gebladderde stickers (3.000,-)
02-2005: 4 nieuwe 205/50 R16 banden laten monteren (500,-)
05-2005: distributieriem, waterpomp, APK, grote beurt (800,-)
11-2005: nieuwe Nokia bluetooth carkit, kan de auto niets aan doen, Nokia Nederland wel en die zijn niet coulant! (200,-)
02-2006: grote beurt+APK, remschijven voor vervangen, remvoeringen en remcilinder achter vervangen, 2x wiellager vervangen achter, stabilisatorstang voor vervangen, handremkabel, uitlaat (nog de originele!) dicht laten lassen (1.400,-)
03-2006: uitlijnen + balanceren (53,-)

Gezien de lage aanschafprijs en de nihile dagwaarde per km nog niet eens zo slecht. Bovenal bevalt de auto mij nog uitstekend!

7,0
  • Betrouwbaarheid
  • Prestaties
  • Comfort
  • Kosten
  • Zou u weer een auto van dit merk kopen? misschien

Lezersreacties (3)

Reageren

Maak melding van misbruik

Let op! Deze functie is niet bedoeld om zelf een commentaar toe te voegen. Optioneel kun je er een opmerking bij plaatsen.

Er is iets mis gegaan. Probeer het later nog eens of e-mail ons.