Peugeot 406 Break SV 2.0-16V (1998)
autoreview
Signalement
Uitvoering | 406 Break SV 2.0-16V |
---|---|
Versnellingen | 5, Handgeschakeld |
Bouwjaar | 1998 |
Jaar van aanschaf | 1999 |
KM-stand bij aanschaf | 45.000 km |
KM-stand laatst | 0 km |
ERVARINGEN
Ongelooflijk soepele motor welke prestaties levert zonder echt hard hiervoor te moeten werken. De 2,0 liter haalt een gemiddelde van 1 op 12 en consumeert abusoluut geen olie. Bij aanschaf speelde mee de aanwezigheid van 3 driepuntsgordels en 3 hoofdsteunen op de achterbank. Geen van de concurrenten kon dit (2e hands) bieden en ook de SV uitvoering brengt het uitrustingsniveau op een hoger niveau. De climate control werd door iedereen erg gewaardeerd en menige vakantierit werd probleemloos afgelegd. De kleur van de auto (donkergroen) is niet veel te zien in Nederland en de vorige eigenaar had een aantal extra’s laten monteren (cruise control, zonneschermpjes zijruiten, rubberen matten kofferruimte en beenruimte) welke in de praktijk goed hun dienst deden. De hoogteverstelling van de linkervoorstel is met mijn lengte (1,99) een must omdat de daklijn vrij snel inzet en erg laag overkomt. Een aanrader is ook de aanbieding om winterbanden met velgen van de dealer te laten monteren in de winter, sinds die tijd geen sneeuwketting meer nodig gehad tijdens de wintersport. Tankinhoud van 70 liter is zeer prettig en een bereik van 900 km is geen uitzondering.
Wagen heeft nieuwe banden en een distributieriem gehad en loopt weer als vanouds. Olieverbruik is nu iets meetbaar maar nog binnen de marges. De rubbers rond de ramen zijn vervangen ivm noodzakelijke vervanging.
Ondanks de hoge km stand en standaard vervangingen geen enkel probleem gehad. Bandenslijtage valt er mee gezien ook mijn rijstijl. De wagen begint nu was olie te verbruikten (1 liter op 7000 km) maar dit is dank zij de oliepeilmeter goed te controleren. Airco moest een update ondergaan en functioneert als vanouds. Bij fors optrekken komt er wat licht oliedamp uit de uitlaat en dit constateer ik sinds het vervangen van de distributieriem.
Auto is ondanks de leeftijd nog steeds goed bij de tijd qua snelheid en ruimte. De 407 is echt een stuk kleiner en ik overweeg misschien vreemd te gaan. Mijn streven is om de 350.000km te halen.
PROBLEMEN
Problemen zijn er geweest met de controlelampjes van airbag, zij-airbags, motormanagementsysteem welke storend steeds weer terug komen. De dealer is qua service top maar dit schijnt een Peugeot probleem te zijn. Slijtagegevoelig zijn ook de schijfremmen (voor en achter) welke last hebben van roestvorming, snelle slijtage van remblokken en elke 60000 km is er vervanging noodzakelijk van de schijven. De garagekosten houden zich in grenzen van het redelijke maar dit ligt ook aan goede service van de lokale dealer. Ruitenwisserbladen vormen ook een continue kostenposten welke in vergelijking met mijn vorige auto dubbel zo hoog uitvalt.
De slijtage van lampen valt op en daarnaast de vervanging van de deurrubbers.
Verganging banden en distributieriem volgens schema en verwachting. Licht olieverbruik en deurrubbers verdienen de aandacht. Auto is voor de rest betreft een aanrader.
- Betrouwbaarheid
- Prestaties
- Comfort
- Kosten
- Zou u weer een auto van dit merk kopen? ja
Beoordeel deze review
Geef uw mening over schrijfstijl en bruikbaarheid. Bij tenminste vijf binnengekomen waarderingen zal de gemiddelde beoordeling getoond worden.