Peugeot 309 XE 1.3 (1988)
autoreview
Signalement
Uitvoering | 309 XE 1.3 |
---|---|
Versnellingen | 5, Handgeschakeld |
Bouwjaar | 1988 |
Jaar van aanschaf | 2008 |
KM-stand bij aanschaf | 108.088 km |
KM-stand laatst | 0 km |
ERVARINGEN
Ik heb deze auto op de gok gekocht bij een handelaar. Hij kostte me 291 euro en ik kreeg er gratis een halfvolle tank benzine bij. Ik maakte een testritje van hooguit 5 minuten en ik moet zeggen dat hij heerlijk rijdt. Er zitten 5 versnellingen op en een hand-choke. Ik heb hem gelijk maar even naar de APK keuring bij Kwik Fit gebracht en aan het einde van de dag was hij afgekeurd en ik 4 tientjes armer. Wat was er mee mis? De uitlaat was lek, het linker achterlicht is te weinig oranje, de voor-koplamp mist een lampje en de remschijven vóór hebben meer dan 50% roest en zouden vervangen moeten worden. Verder was er een band niet helemaal okee.
Okee: De uitlaat wordt gelast voor een paar tientjes, de achterlichtunit is van de sloop en met een paar keer remmen moet die roest wel weg zijn van de remschijven. Ik heb ook maar gelijk 2 bandjes gekocht op de sloop. Deze week de boel even herkeuren en rijden maar.
De auto rijdt fantastisch en schakelt als boter. Het is jammer dat ik nergens naar toe moet. Ik rij dus maar wat nutteloos rond om te genieten van de eenvoud van dit autotje.
Wat me heel goed bevalt is de binnenruimte. Ik ben 1.88 en zit ruim en comfortabel. verder lijkt het benzineverbruik zeer laag, zeker als je een Volvo 440 gewend bent. Het lekkerste is toch het rijden in deze auto. Hij schakelt als boter en het 1294 cc motortje heeft er zin in. Ik vind hem lekker pittig en het voelt alsof je je favoriete oude sportschoenen draagt. Het rijden is een plezier. Jammer dt het stuur zo keihard en dun is. Het lijkt gemaakt van een Dinosaurus-bot of zoiets. Het is echt keihard. Op de snelweg heb je geen probleem. Het is een 5-bak en je kunt met gemak en comfortabel 120 rijden. Hij maakt geen lawaai en het motorgeluid dát je hoort is een prachtig geluid.
Wie van luxe houdt wordt zowiezo niet verwend met deze auto: Er is géén stuurbekrachtiging, géén interval op de ruitenwissers, géén sigarettenaansteker (wél een riante asbak), géén gordels achter, de achterramen kunnen níet open. Er is ook géén afsluitbaar dashboardkastje, géén toerenteller, geen zoemer als het licht blijft branden, géén neerklapbare achterbank achter, géén leeslampje, géén automatische choke etc etc.
Wat er wél is is een waanzinnig gave en lekker rijdende ruime auto. De kofferbak is zeer ruim: Het reservewiel hangt onder de auto. Verder is het gewicht maar 830 kilo en de wegenbelasting is 16 euro per maand. De WA-verzekering is ook 15 euro per maand dus voor een euro per dag heb je een zeer zuinige en praktische auto voor de deur.
Rest mij nog te zeggen dat de stoelen en achterbank lekker zitten en dat roest bij déze 20-jaar oude Fransoos nauwelijks een rol speelt. Ik heb maar één roestplekje kunnen vinden bij de wielkas achter en dat plekje laat ik lekker zitten.
Update 10 februari 2008:
Het verbruik is bij stadsverkeer 1:11,5 en op de snelweg 1:16,8. Ik ben een relaxte rijder, doe geen stoplichtsprints en op de snelweg hou ik me gewoon aan de limiet. Het gemiddelde verbruik is dus zo’n 1:13,5 voor deze Franse limousine.
PROBLEMEN
Er zijn nog geen problemen geweest behalve een paar kleine reparaties ivm de APK-keuring. De onderdelen voor deze auto zijn echter zó goedkoop dat ik nergens bang voor ben. Ook op de sloop is zat te krijgen. Zo kost een compleet nieuwe uitlaat inclusief montage maar 250 euro. Misschien dat ik de distributieriem binnenkort vervang, als het niet al te prijzig is.
Update 5 februari 2008:
Okee, er zit dus helemaal geen distributieriem in, maar een ketting. Dat scheelt weer in de knip. Ik heb het stuur vervangen door een wat zachter exemplaar en er een oude Philips radio ingezet. Mono natuurlijk, met een draaiknopje voor de zenders. Uiteindelijk moest ik de hele koplamp vervangen want de oude was verrot. Toen ik het lampje eruit trok had ik de halve achterkant van de koplamp in mijn handen. Met een nieuw luchtfiltertje voor 6 euro is deze Peugeot weer helemaal tip-top. Mensen uit de buurt vragen zich af waarom ik zoveel tijd besteed aan dit ouwe lijk en dat in de stromende regen. Tja. Het is een hele gave auto en hij rijdt als de brandweer. Het roest gaat helaas niet van de remschijven af met alleen remmen dus daar moet ik nog wat op bedenken. In het ergste geval moeten er nieuwe op. Een setje nieuwe schijven en blokken kost slechts 80 euro dus we komen er wel met de hulp van een instructieboekje en een gereedschapskist. Ik hoop dat het niet regent morgen want iedere dag kom ik drijfnat thuis....
Update juni 2008: Rijdt als een raket. Heb wel bobine moeten vervangen want tijdens eens rit stopte hij er ineens mee. Er was nog wel een vonk maar dat stelde niet veel voor. Een sloop-bobine kostte 10 euro en het inzetten was een fluitje van een cent, zelfs als je twee linker handen hebt. Nieuw is een bobine rond de 60 euro geloof ik.
Verder niks dan goeds over deze shabby auto die heerlijk is voor stads- en snelwegverkeer, zuinig is met benzine of LPG en waarin iedereen lekker zit.
- Betrouwbaarheid
- Prestaties
- Comfort
- Kosten
- Zou u weer een auto van dit merk kopen? ja
Beoordeel deze review
Geef uw mening over schrijfstijl en bruikbaarheid. Bij tenminste vijf binnengekomen waarderingen zal de gemiddelde beoordeling getoond worden.