Signalement
| Versnellingen | 5, Handgeschakeld |
|---|---|
| Bouwjaar | 2016 |
| Jaar van aanschaf | 2016 |
| KM-stand bij aanschaf | 5 km |
| KM-stand laatst | 244.378 km |
>10 jaar rijplezier
Tja, waar zal ik mee beginnen. Ik kocht de Peugeot 208 met wat extra opties in juni 2016 voor een bedrag van (afgerond) 18.500euro. Een maand later een LPG (ringtank, €2400) in laten bouwen, die samen met een R115 certificaat, mij tot op heden veel plezier verschaft.
De auto heeft wel diverse problemen, maar ik heb daar inmiddels mee leren omgaan. Zo was de Apple CarPlay niet zonder stotteren te beluisteren, telefoon gesprekken idem dito. Van alles is vervangen, usb poort, complete navi/audio installatie (niet geheel gratis, maar als klant meebetalen), valt de linker speaker soms uit, vanwege de natte distributie riem motorschade opgelopen a €1900 (werd niet door Peugeot vergoed), kortom dit waren de negatieve punten. Ook positieve ervaringen? Jazeker, genoeg. Na 9,5 jaar start de auto nog steeds goed (komt ook omdat ik na 5 jaar Peugeot dealer, nu naar een LPG specialist in het dorp Winkel NH ga) en is hij voor een LPG auto behoorlijk zuinig (verbruik gem. 6.4ltr oftewel 1:15,6). Op benzine (euro98) is de auto wel zuiniger, maar die brandstof kost wel veel meer. De prijs van LPG is op moment van schrijven, om en nabij de €0,80 per liter en de Euro98 rond de €2,10. En door het R115 certificaat krijg je ook nog wat korting op de MRB. Voor vragen, laat in de comments een vraag achter en dan beantwoord ik die aan jullie. Ik heb, ondanks de problemen en kosten in de eerste 5 jaren bij de Peugeot dealer, nu gewoon regulier onderhoud en kosten. De originele uitlaat zit er (nu) nog onder, schijfremmen en blokken vóór zijn net vervangen (Brembo) en of de hulpveren en stofhoezen nog goed zijn, hoor ik bij de aankomende grote beurt in maart 2026. Tot zover even mijn verhaal over de Peugeot 208 1.2 PureTech Blue Lion op LPG.
——————-———————
De Peugeot 208 heeft in maart 2026 weer zijn jaarlijkse garage beurt gehad (alles was weer in orde) en het gemiddelde verbruik is nog steeds 6,2 a 6,4ltr/100km. De prijs van LPG is inmiddels opgelopen naar 0,82.9ct maar dat is in verhouding nog prima te betalen. De LPG ringtank heeft een netto capaciteit van 48liter dus indien leeggereden (wat ik niet doe) zou dat een theoretische 750km zijn. Dus voor minder dan 40euro zit mijn tank weer vol, probeer dat maar eens met een benzine of dieselauto tegenwoordig. Gelukkig maakt de ANWB of Autoweek inderdaad weinig woorden vuil over de mogelijkheid om te switchen naar LPG, misschien maar goed ook. Anders gaat iedereen dit doen.
- Betrouwbaarheid
- Prestaties
- Comfort
- Kosten
- Zou u weer een auto van dit merk kopen? ja
Beoordeel deze review
Geef uw mening over schrijfstijl en bruikbaarheid. Bij tenminste vijf binnengekomen waarderingen zal de gemiddelde beoordeling getoond worden.








Lezersreacties (15)
Reageren