Opel Zafira 1.6i-16V Maxx (2004)

autoreview

Opel Zafira
Opel ZafiraOpel ZafiraOpel ZafiraOpel ZafiraOpel ZafiraOpel ZafiraOpel Zafira - interieur

Signalement

UitvoeringZafira 1.6i-16V Maxx
Versnellingen5, Handgeschakeld
Bouwjaar2004
Jaar van aanschaf2015
KM-stand bij aanschaf210.000 km
KM-stand laatst221.000 km
Lezerswaardering: 65%
Disclaimer MyReview

De beschrijvingen en reacties in de rubriek Myreview Auto zijn gebaseerd op persoonlijke meningen en ervaringen van gebruikers. DPG Media probeert de authenticiteit van deze persoonlijke meningen en ervaringen zo goed mogelijk in te schatten, maar kan niet verantwoordelijk worden gehouden voor de inhoud of de gevolgen van deze meningen en ervaringen. In Myreview Auto zullen zowel goede als slechte ervaringen worden geplaatst. DPG Media betaalt geen vergoeding voor de ervaringen of laat deze op een andere manier beïnvloeden. De redactie kan uitingen die niet voldoen aan de huisregels of onrechtmatig zijn te allen tijde aanpassen of verwijderen.

Het is niet toegestaan zonder toestemming van DPG Media de informatie van Myreview Auto te gebruiken voor of te verspreiden via andere media.

Eerste maanden

  • 221.000 km

Van 2011 tm 2014 in een Zafira bouwjaar 2000 gereden. Beviel eerst prima, maar gaf aan het einde te veel problemen, dus uiteindelijk weggedaan. Daarna half jaartje in een Fiat Multipla gereden. Dat was geen succes. Te veel problemen en 2x weg moeten laten slepen (leve ANWB)

Op zoek dus weer naar een andere auto. Uiteindelijke toch weer uitgekomen op een Zafira, dit keer eentje uit oktober 2004

In vergelijking met de eerdere Zafira is er nog veel hetzelfde. Het betreft hier de Maxx uitvoering. De voorkant is iets anders, alles netjes meegespoten in dezelfde (blauwe) kleur en natuurlijk het bekende flex systeem met de stoelen achterin.

Voor aankoop paar dingen laten nakijken / vervangen:

- Accu was niet best: nieuwe accu er in
- Cruise control werkte niet goed: Is verholpen
- Uitlaat laten nakijken. Zat een wat gepimpte einddemper op, niet helemaal mijn smaak. Kon er mee door, maar later toch maar vervangen

Hoe bevalt de Zafira ?

Tot nu toe gaat het prima. Mijn vorige model had een 1.8 motor, dit exemplaar een 1.6. Eigenlijk is de 1.6 best pittig. Alleen met aanhanger er achter merkt je dat de koek snel op is en was een 1.8 beter geweest. Maar voor het gewone dagelijkse gebruik voldoet de 1.6 prima

De einddemper heb ik aantal maanden na de koop toch maar laten vervangen. Zat niet lekker, stond niet goed en dus nu een gewone einddemper er onder. De enige onderhoudskosten tot nu toe

Verbruik volgens boordcomputer schommelt tussen 8.0 en 8.1 liter/100km. Dit komt aardig in de buurt bij het werkelijke verbruik. Wel moet ik, net als bij eerdere reviews, opmerken dat auto beter en tikje zuiniger rijdt bij de duurdere brandstoffen (met name BP Ultimate)
Ik weet dat daarover op internet de nodige discussies zijn of dat wel of niet uitmaakt. Mijn ervaring is dat het wel uit maakt. Had een paar maanden weer goedkope brandstof getanked bij Tango vlak in de buurt. Motor werd langzaam aan wat "brommerig" Daarna paar keer afgetankt met BP Ultimate en motor is weer veel rustiger.

Verder gaat alles zoals het moet gaan met de Zafira en hopelijk blijft dat zo. Fotos volgen binnenkort

Update / einde 03-2016 230000km

Krap een jaar met deze auto mogen rijden. Helaas is de auto door een fout van een medeweggebruiker dermate beschadigd dat reparatie niet echt meer een optie was. Gelukkig geen persoonlijke ongelukken maar einde van het avontuur met de Zafira

Wat viel er over het kleine jaar Zafira rijden te zeggen ? De auto beviel eigenlijk prima. Enig probleem wat er heeft gespeeld is een probleem met de nokkenassensor; Nadat deze vervangen was, liep de auto weer stuk beter. Ook is de achterband een keertje leeggelopen, waarschijnlijk werk van een grapjas. Iets wat je de auto niet kan aanrekenen.

Volgende auto wordt niet weer een Zafira. We gokken deze keer op een Fransoos: een Peugeot 307SW uit 2005. Verslag volgt

7,5
  • Betrouwbaarheid
  • Prestaties
  • Comfort
  • Kosten
  • Zou u weer een auto van dit merk kopen? misschien

Gerelateerde forum topics

Lezersreacties (0)

Reageren

Maak melding van misbruik

Let op! Deze functie is niet bedoeld om zelf een commentaar toe te voegen. Optioneel kun je er een opmerking bij plaatsen.

Er is iets mis gegaan. Probeer het later nog eens of e-mail ons.