Opel Corsa 1.3 CDTi Cosmo (2005)
autoreview
Signalement
Uitvoering | Corsa 1.3 CDTi Cosmo |
---|---|
Versnellingen | 5, Handgeschakeld |
Bouwjaar | 2005 |
Jaar van aanschaf | 2009 |
KM-stand bij aanschaf | 123.500 km |
KM-stand laatst | 123.500 km |
- 123.500 km
Een jaar geleden was ik op zoek naar een nieuwe auto voor mijn woon-werkverkeer. De voorkeur ging uit naar een kleine diesel, aangezien dit voor de afstand Tilburg-Eindhoven best voordelig moest zijn (in totaal rij ik zo'n 25000km per jaar).
Aanvankelijk ging mijn voorkeur uit naar een Seat Ibiza, aangezien ik dit wel een mooie auto van met behoorlijke uitstraling. Wat me wel tegen viel was de leeftijd en kilometerstand van de auto's die ik binnen mijn budget kon vinden (6000-7000 euro).
Hierbij moet ik wel opmerken dat ik best wat wensen/eisen had, cruise control, airco, stuurwielbediening voor de audio en goede veiligheidsvoorzieningen.
Tijdens het zoeken op internet kwam ik deze Opel Corsa tegen. Op dat moment 4,5 jaar oud met 123500km gelopen. Verder zaten alle zaken die ik belangrijk vond er op en aan. De motor was wel minder sterk dan die van de Seat, maar dit leek mij niet een enorm probleem.
Daarom dus gaan kijken en een proefrit gemaakt en na even kort onderhandelen tot koop overgegaan.
De ervaringen met de auto zijn overwegend positief. Weggedrag is goed en biedt in mijn ogen een vrij goede balans tussen sportief en comfort.
Het geheel voelt veilig aan, ook door de ABS en stevige remmen.
De uitrusting is voldoet prima, al zijn er hier en daar wat puntjes die beter kunnen.
Ik heb hier al ergens kunnen lezen dat de volumeknoppen van de stuurbediening misschien wat ongelukkig zitten zo direct naast de knop van de radio zelf. Dit ook omdat de volumetoename via de stuurbediening per keer drukken vrij beperkt.
Verder had de intervalruitenwisser van mij anders ingesteld mogen worden en het geluid van de richtingaanwijzers iets harder. Deze blijven af en toe bij mij iets te lang aanstaan omdat ik ze niet hoor als ze niet vanzelf terug geklikt zijn.
Alles bij elkaar is het echter wel een heel fijne auto om te rijden, de motor is sterk genoeg om goed mee te komen al heeft hij niet zoveel over. Hier heb ik echter niet zo'n probleem mee, omdat het zo hard toch niet gaat in de spits en ik een gunstig verbruik belangrijker vind.
Dit lukt wel heel goed, lager dan 1:20 ben ik nog niet gekomen en 1:22 is ook haalbaar, al moet je dan niet harder dan 100 rijden.
Ook de kosten zijn niet verkeerd, 72 euro wegenbelasting per maand en bij de pomp is het toch eigenlijk wel iedere keer lachen als je het verbruik ziet. De onderhoudskosten bij de vorige beurt waren iets hoger dan verwacht maar nog wel binnen de perken.
Hieronder de lijst (uitgevoerd door Opel dealer):
*146000 km*
-Grote beurt
-Remschijven + remblokken voor
-Stabilisator stangen
-Verder wat lampjes, een zekering en andere kleine dingen
Totaal 840 euro
- Betrouwbaarheid4
- Prestaties3
- Comfort4
- Kosten4
- Zou u weer een auto van dit merk kopen? ja
Beoordeel deze review
Geef uw mening over schrijfstijl en bruikbaarheid. Bij tenminste vijf binnengekomen waarderingen zal de gemiddelde beoordeling getoond worden.
PRIVATE LEASE Opel Corsa


Uitgelicht aanbod
Lees ook

Opel Corsa 1.3 CDTI (2006) - Peugeot 206 1.4 HDI (2005) - Occasion Test

Opel Corsa 1.2 16V Enjoy (2005)

Opel Corsa 1.3 CDTi Enjoy (2004)

Test: Daihatsu Sirion 2 – Mitsubishi Colt CZ3 – Nissan Micra - Citroën C2 - Opel Corsa - Peugeot 206

Opel Corsa
