Opel Astra GTC 1.7 CDTi 110pk Cosmo (2008)

autoreview

Opel Astra GTC 1.7 CDTi 110pk Cosmo (2008)

Signalement

UitvoeringAstra GTC 1.7 CDTi 110pk Cosmo
Versnellingen5, Handgeschakeld
Bouwjaar2008
Jaar van aanschaf2008
KM-stand laatst0 km
Disclaimer MyReview

De beschrijvingen en reacties in de rubriek Myreview Auto zijn gebaseerd op persoonlijke meningen en ervaringen van gebruikers. DPG Media probeert de authenticiteit van deze persoonlijke meningen en ervaringen zo goed mogelijk in te schatten, maar kan niet verantwoordelijk worden gehouden voor de inhoud of de gevolgen van deze meningen en ervaringen. In Myreview Auto zullen zowel goede als slechte ervaringen worden geplaatst. DPG Media betaalt geen vergoeding voor de ervaringen of laat deze op een andere manier beïnvloeden. De redactie kan uitingen die niet voldoen aan de huisregels of onrechtmatig zijn te allen tijde aanpassen of verwijderen.

Het is niet toegestaan zonder toestemming van DPG Media de informatie van Myreview Auto te gebruiken voor of te verspreiden via andere media.

ERVARINGEN

Het mogelijke duidelijk zijn dat je een Astra GTC koopt met je hart en niet met je verstand. Het speelse uiterlijk - en het 'kale-hoofd' voorkomen in combinatie met het panoramadak - maakt wat in je los...

Algemeen
Maar het grote voordeel van de GTC is... Nou, zo heel veel zijn er niet. De auto is niet erg zuinig, klinkt als een echte diesel, is niet ruim achterin en 'burgelijker' kun je natuurlijk niet zijn wanneer je een Astra aan zult schaffen... Zoals eerder gezegd, de GTC koop je met je hart. Het lijnenspel doet je wat. Je ziet dat de auto een écht karakter heeft en smeekt om mee te gaan, samen plezier beleven. En dat heb je! Alhoewel de auto verre van snel is, voelt de auto wel degelijk 'vlot'. Tegenwoordig is 110pk niets meer om over op te kunnen scheppen, toch is er niks om voor te schamen. Het sturen gaat zwaar, het remmen gaat zwaar en het pookje van de versnellingspak is kort en heeft standaard een 6e versnelling.

Comfort
De portieren zijn net kluisdeuren en verschrikkelijk lang. Lange benen geen probleem hier. Uiteraard is het dan wel weer zo dat je flink door die benen moet zakken om te kunnen zitten: de GTC is vrij laag. Als je eenmaal zit kan de stoel op meerdere manieren naar wens ingesteld kunnen worden. Helaas ontbreekt er wat steun in de onderrug. Als dit beter was, was het een perfecte zit (als je even vergeet dat er zoveel zijdelingse steun is dat je maar moet hopen dat je goed overweg kunt met je medepassagier). Het dashboard is duidelijk af te lezen, mits je geen zonnebril draagt (iconen zoals richtingsindicatoren zijn dan wat moeilijker af te lezen).

Knopjes
De bediening, op vrijwel alle vlakken, voelt degelijk en trefzeker aan. Veel knoppen lijken op de juiste plekken te zitten en geven genoeg feedback over het wel of niet juist gebruik gemaakt te hebben hiervan. Behalve vrijwel alle knoppen rondom het stuur. Cruise control bediening zit op dezelfde hendel als de richtingsaanwijzer en is in gebruik niet altijd even handig. Bij het vastzetten van je huidige snelheid wil het weleens gebeuren dat je plotseling aangeeft aan je medeweggebruikers naar links te willen. Dit in combinatie met een muziekje op de achtergrond en een zonnebril op: de wat minder leuke situaties. De radiobediening is voor het gevoel niet compleet genoeg. Het volume opvoeren of dimmen gaat tergend langzaam en mocht je het geluid in een keer stil willen zetten zul je toch weer naar de middenconsole moeten grijpen. De bediening voor de ruitenwissers is even wennen, het is onmogelijk te zien in welke stand de handel zich bevindt (gaat automatisch terug naar initiële positie). Dit went echter snel. Je kunt immers aan de ruitenwissers aflezen wat er op dat moment gaande is.

Geluid
Het geluid van de (standaard) radio is zeer goed te noemen. Standaard kan er MP3 op afgespeeld worden. De instellingen om het geluid af te stemmen zijn niet eindeloos maar voldoende om een heerlijk ruim, warm of stoer geluid er uit te kunnen persen. De combinatie van de boardcomputer en radio in een enkel display werkt prima. Het went snel. De verwarring is in het begin niet al te groot en het spreekt gelukkig allemaal wel redelijk tot goed voor zich hoe het geheel in te stellen en te interpreteren valt. Gelukkig maar, want de auto is rond de 120+ km/u niet echt stil te noemen.

Onderweg...
Zodra je voor het eerst weg zult rijden zul je merken dat je een bijzondere auto aan het besturen bent. Het gevoel is uniek in deze klasse. De auto voelt uitzonderlijk degelijk en sportief aan. Zodra je omhoog kijkt, het panoramadak door, gaat er een wereld voor je open. Het is adembenemend mooi! Het is heerlijk cruisen in de GTC met panoramadak. Onhandig geplaatse stoplichten zijn uitdaging meer en op het laatste moment nog een bord lezen is ook geen enkel probleem. Het vergrootte zicht op de wereld is zeer indrukwekkend en buitengewoon praktisch! Mocht de zon te enthousiast worden kun je een deel van het dak terugschuiven en zit je weer in een 'normale' auto. Wat na een tijdje in de 'panorama-stijl' te hebben gereden de voorruit tot een spleetje om lijkt te toveren. Ook de ruitenwissers lijken kilometers te kort maar doen hun werk prima. Een blik naar achteren en je ziet meteen dat het laag aflopende dak in combinatie met de enorme kont maar een ding kan betekenen: een superkleine en vrijwel nutteloze achterruit. Maar kom op, je hebt zoveel extra glas aan de voorkant! Je kunt toch immers makkelijk op alleen je buitenspiegels rijden?! De mensen achterin hebben het niet gemakkelijk. De wat langere mensen onder ons zullen achterin wat minder snel rechtop kunnen zitten, vooral bij het nemen van verkeersdrempels... Door de kleine achterruit valt er weinig licht achterin. Gelukkig is het met de panoramaruit voorin vele malen beter achterin dan zonder. Beenruimte achterin is uiteraard niet geweldig. Maar niemand zal deze auto aanschaffen vanwege het feit dat ie zo verschrikkelijk praktisch is. Het bochtenwerk is erg leuk. De auto helt amper over en hoewel onderstuur op een gegeven moment wel om de hoek komt kijken is er voldoende pret te beleven. Jammer alleen dat je bovenlichaam alle kanten opgaat. Gelukkig blijft je kont dan wel weer zitten waar het hoort. Wat het nog leuker maakt is het feit dat de turbo vrij laat de welbekende schop in de kont geeft, wat vrijwel altijd zal resulteren in zeer interessant bochtenwerk!

Conclusie
De GTC moet een weloverwogen beslissing zijn vanwege de vele minder praktische zaken. Anderzijds is het voldoende om gewoon te eisen: ik wil een hoop meer fun in mijn leven! Je wordt gezien in de GTC en je ziet zelf veel en veel meer in de GTC. Het rijden voelt vele malen meer sportiever aan dan dat het het daadwerkelijk is. En al lijkt dat een loos positief punt: zo veel fun voor zo weinig geld. Daar is helemaal niks mis mee toch?

PROBLEMEN

Geen.

7,0
  • Betrouwbaarheid
  • Prestaties
  • Comfort
  • Kosten
  • Zou u weer een auto van dit merk kopen? ja

PRIVATE LEASE Opel Astra

Gerelateerde forum topics

Lezersreacties (7)

Reageren

Maak melding van misbruik

Let op! Deze functie is niet bedoeld om zelf een commentaar toe te voegen. Optioneel kun je er een opmerking bij plaatsen.

Er is iets mis gegaan. Probeer het later nog eens of e-mail ons.