Mazda MX-5 (2004)

autoreview

Mazda MX-5 (2004)
Mazda MX-5 (2004)Mazda MX-5 (2004)Mazda MX-5 (2004)Mazda MX-5 (2004)Mazda MX-5 (2004)Mazda MX-5 (2004)Mazda MX-5 (2004)

Signalement

UitvoeringMX-5
Versnellingen6, Handgeschakeld
Bouwjaar2004
Jaar van aanschaf2017
KM-stand bij aanschaf96.000 km
KM-stand laatst99.000 km
Lezerswaardering: 78%
Disclaimer MyReview

De beschrijvingen en reacties in de rubriek Myreview Auto zijn gebaseerd op persoonlijke meningen en ervaringen van gebruikers. DPG Media probeert de authenticiteit van deze persoonlijke meningen en ervaringen zo goed mogelijk in te schatten, maar kan niet verantwoordelijk worden gehouden voor de inhoud of de gevolgen van deze meningen en ervaringen. In Myreview Auto zullen zowel goede als slechte ervaringen worden geplaatst. DPG Media betaalt geen vergoeding voor de ervaringen of laat deze op een andere manier beïnvloeden. De redactie kan uitingen die niet voldoen aan de huisregels of onrechtmatig zijn te allen tijde aanpassen of verwijderen.

Het is niet toegestaan zonder toestemming van DPG Media de informatie van Myreview Auto te gebruiken voor of te verspreiden via andere media.

Oude (turbo) liefde teruggekocht

  • 96.000 km

Hier een blij mens. Vandaag de MSM (oftewel MazdaSpeed Miata uit 2004) opgehaald bij XX die hem in 2010 van mij kocht en nu 7 jaar later heb ik hem teruggekocht.
Zij zijn er zeer netjes mee omgesprongen hebben. De auto ziet er strak uit en loopt goed.
Van de MSM zijn er in Nederland 2 tot 3 bekend die op kenteken staan, dus een 'zeldzame' verschijning. Ik ben naast die van mij er nog nooit 1 in NL tegengekomen.

Algemene info:
-2004 Mazdaspeed is enkel in 2004 en 2005 in USA in kleine aantallen geleverd en had standaard een turbo (178pk), sper, 6bak, Bilstein onderstel, de grotere sportremmen, diverse Mazdaspeed stijvere rubbers in aandrijflijn, de enige MX-5 van de NA/NB-serie die geleverd is op standaard 17inch velgen, MSM-specifiek spoilerwerk, Bose-audio systeem, alle chassis braces+verstevigingen die er geleverd zijn voor de NA/NB, rode interieur delen (bij stoffen uitvoering) etc..
Test als nieuwe auto op te zoeken bij: caranddriver.com/reviews/mazdaspeed-mx-5-miata-road-test
Test als gebruikte auto op te zoeken bij: autos.ca/car-test-drives/test-drive-2005-mazdaspeed-mx-5-miata/

-Ik werd er verliefd op en heb hem zelf in ruwweg 2008 geïmporteerd uit USA met een zeer lage kilometer stand
-'Natuurlijk' meteen bij Flyin Miata (Amerikaanse MX-5 specialist) diverse delen besteld en die in de auto laten leggen toen hij in de container geschoven werd (Big Enchilada pakket met de 'stand-alone Hydra-ECU' + 550cc injectoren+RVS 2,5 inch uitlaat systeem)
-Helaas blies ik vlot mijn motor op, omdat ik de carterventilatie niet aangepast had aan de hogere turbodruk. Toen de motor opgebouwd met turbo-zuigers, Deadbolt aangepast turbo en sterkere drijfstangen en nieuw lagerwerk op drijfstang en krukas
-'Deadbolt' is 1 van de weinigen die de standaard nogal kleine IHI aanpaste met grotere wastegate en turbinedelen van een vroege Mitsubishi EVO turbo (gemonteerd in een aangepast origineel huis)
-Vervolgens bleek de auto bij Beek Racing (die ook de Autoweek rollerbank metingen doen) 255 pk en 390 Nm te leveren op super 98 (bij 20 psi wat +/- 1,4 bar is).
Dus vrij hoge turbo druk en je kan zien dat het vermogen op de grafieken bij hogere toerental ook inzakt, omdat ik dan over de capaciteit ga die de kleine turbo qua lucht kan wegzetten in die hogere toeren, maar krijg er wel een voor een 1,8 liter motor best zeer fors koppel voor terug.
-Na verkoop heeft de vorige eigenaar een 'dagelijkse Euro 95' programma laten maken waarop de auto nu rijdt en die is 220pk en 310Nm sterk op 1,1 bar turbodruk
(146pk en 168 Nm voor non-turbo reguliere MX-5 in de 2001-2005 1,8liter NBfl-uitvoering).
-Auto staat nu op 60.000 miles, dus de revisie die rond 20.000 miles plaatsvond heeft zich foutloos bewezen. Technisch gezien zijn enkel een vacuümslang en wat reguliere slijtagedelen de afgelopen jaren vervangen
-De auto was al roestvrij en is professioneel getectyleerd

Plannen:
-Dromen mag altijd, echter de auto is 90% goed zoals hij is. Ik ga hem op een moment terugzetten op de super 98 setting + de hogere turbodruk (BP-tankstation met 98 zit bij mij om de hoek en er zit een 'knock-sensor' in voor het geval er toch met Euro 95 getankt wordt).
-Ik ergerde mij altijd al aan de te korte eindoverbrenging van de 6-bak. Dus een 3,63 overbrenging in het differentieel is zeker een wens.
-Een FM2 turbo zou in de basis een makkelijke en leuke upgrade zijn en vlot 50-75 pk meer leveren, maar het hoeft wat mij betreft niet. De aangepast IHI doet ook zeker goed zijn best en lijkt op 1,4 bar onderin meer koppel te leveren dan een FM2. Tevens heb ik nog een extra Deadbolt aangepaste IHI-turbo liggen.
255pk is meer dan goed genoeg in een MX-5 voor normaal verkeersgebruik in de achterwielaandrijver van +/-1120kg.
-Er zit een set MSM-specifieke 2004 en een set MSM-specifieke 2005 velgen bij. Ik vind zelf de 2004-velgen mooier en die wil ik er weer op hebben. Deze zijn echter wat beschadigd en hebben een nieuwe laag poedercoat nodig.
-Stoelverwarmingsset monteren, die zat niet standaard op de uitvoering met stoffen interieur. Ik wilde specifiek stof omdat die rood/zwart is inclusief gekleurde deurpanelen ipv het wat 'saaie' zwarte interieur van de leren uitvoering. De stoffen uitvoering geeft ook rood/zwarte deurpanelen.
-Motorruimte goed schoonmaken, daar zit wat jaren stof en tectyl opgehoopt
-Zover ik weet maakt enkel 'Clearwater' betere vervangingsspeaker voor de ' lage ohm' Bose-speakers die er standaard inzitten, maar pfff....duur.....

Auto is in zeer goede staat voor zijn 13 jaar oud, staat op goede Michelin's en het verbruik is echt afhankelijk van de rechtervoet... Maar er staat mij bij dat het toen ik de auto de 1ste keer had het tussen 1:8 en 1:11 was.

Verbruik en rijplezier

  • 98.000 km

Nog steeds veel plezier nu ik de auto weer terug heb na al die jaren in bezit van een ander.
Nu een paar keer getankt en een ander programma in de ECU gezet (nu 250 pk en 350 nm)...
Verbruik is tussen de 1:11 en 1:8,5. Maar ik moet daarbij wel zeggen dat ik de achterbanden zich met enige regelmaat zijwaarts verplaatsen en dat de koude start veel te rijk staat (als de lambda sonde nog niet warm genoeg is om de ECU bij te sturen)
Technisch alles nog goed, niets wat vervangen is..' saai' , geen zichtbaar olieverbruik tijdens accelereren of starten en de uitlaat is niet vettig.

Ik probeer zo veel mogelijk met de kap omlaag te rijden. Daar wel een paar oordoppen voor in de auto liggen voor de snelweg met kap omlaag. De Bose-stereo is da nog goed te horen, echter het vermoeide geluid van het klapperen van de wind is dan grotendeels gedempt.

Heerlijke (voor mij) 'ultieme' uitvoering van de NA/NB-serie van de MX-5 (tussen 1990 en 2005 gemaakt)

NB: een foto toegevoegd waar de kat als 'standbeeld' in dee zon goed de kleur van de lak laat zien. Deze kleur heet Velocity Red' en enkel op dit type Mazdaspeed '04-'05 geleverd. Er zit wat goud metallic en oranje door de rode kleur heen. Er wordt regelmatig een opmerking over de bijzondere lak gemaakt

APK en tevree

  • 99.000 km

Jaartje verder met de Mazdaspeed Turbo en APK verliep naadloos (logisch want ik rijd er veel te weinig mee).

Verse olie erin alle remklauwen gangbaar gemaakt, de glijpinnen van de remklauwen konden wel wat verse koperpasta gebruiken zodat de remblokken gelijkmatig aangrijpen. Vooral de achterklauwen staan bekend dat ze langer meegaan met dergelijk onderhoud (ook handremmechaniek gangbaar houden door zo nu en dan de handrem te gebruiken).

Rijd nog steeds met de programmeerbare ECU op het RON 98-programma wat 250 pk en 350 NM is en na 100.000 zit er nog steeds de originele koppeling in. Dat had ik niet verwacht, ook gezien het feit dat de fabrieksinstelling 187 pk en 225 Nm is.

Behalve dat ik vorige week 2 keer achterste voren stond bij wat spelerij op te koude banden (oeps), geen gekke dingen meegemaakt en zie uit naar meer (voorjaars-)zon.

7,5
  • Betrouwbaarheid
  • Prestaties
  • Comfort
  • Kosten
  • Zou u weer een auto van dit merk kopen? ja

Gerelateerde forum topics

Lezersreacties (12)

Reageren

Maak melding van misbruik

Let op! Deze functie is niet bedoeld om zelf een commentaar toe te voegen. Optioneel kun je er een opmerking bij plaatsen.

Er is iets mis gegaan. Probeer het later nog eens of e-mail ons.