Abonneer nú met korting

Kies nú voor een abonnement met korting

Navigatie

MENU
AutoWeek

Menu

  • Nieuws
    • Advies Centrum
    • Autonieuws
    • Autotechniek
    • Banden
    • Bestelauto's
    • Campers
    • Classics & Youngtimers
    • Elektrische auto
    • Supercars
    • Verkoopcijfers
    • Podcasts
  • Tests
    • Autoreviews
    • Autotests
    • Nieuwste autovideo's
    • Verbruiksmonitor
    • Zelf testen?
  • Auto's
    • Auto zoeken
    • CarBase Autovergelijker
    • Elektrische auto's
    • Private Lease
    • Nieuwe auto uit voorraad
  • Occasions
    • Occasion zoeken
    • Klassieker zoeken
    • Tweedehands auto
    • Auto importeren
    • Auto onderhoud
  • Tools
    • Autobandenvergelijker
    • Autoverzekering vergelijker
    • Bijtelling Calculator
    • BPM Calculator
    • Kentekencheck
    • Kostenberekening
    • Waardebepaling
    • Private Lease Vergelijker
    • Wegenbelasting
  • Forum
    • Forum Index
    • Actieve topics
    • Nieuwste topics
    • Zoeken
    • Uitleg Forum
  • Word nu
    abonnee!
    • AutoWeek
    • AutoWeek Classics
    • AutoWeek Campers
    • AutoWeek GTO
    • Abonnee voordeel
    • Bestel editie
    • Nu in AutoWeek
  • Account
    • Mijn auto's/reviews
    • Mijn occasions
    • Mijn alerts
    • Mijn gegevens
    • Uitloggen
    • Mijn AutoWeek

      Autoweek Account
      • Autoreviews schrijven
      • Brandstofverbruik bijhouden
      • Reageren op berichten
      • Autobrochures downloaden
      • Nieuwsalerts instellen
      • Deelnemen aan het AW Forum

      en nog veel meer..

      Registreren Inloggen
    • Om te kunnen inloggen op Mijn AutoWeek moet u akkoord gaan met onze privacy voorwaarden.

      Meer informatie
  • Zoeken
Sluiten

Zoeken

Op trefwoord

of

Op kenteken

Zoeken

Auto's
Kenteken
AutoWeek.nl heeft je steun nodig
We zien dat je een adblocker gebruikt. Dat vinden we jammer, want alleen dankzij advertenties kunnen we autoweek.nl gratis toegankelijk houden. We willen je vragen voor autoweek.nl een uitzondering te maken. Wil je jouw adblocker voor ons pauzeren? Zo werkt het
  • Home
  • Reviews
  • Kia
  • Ceed

Kia Ceed 1.6 CRDi 115 X-tra (2010)

autoreview

4
Kia Ceed 1.6 CRDi 115 X-tra (2010)
Kia Ceed 1.6 CRDi 115 X-tra (2010)Kia Ceed 1.6 CRDi 115 X-tra (2010)Kia Ceed 1.6 CRDi 115 X-tra (2010)Kia Ceed 1.6 CRDi 115 X-tra (2010)Kia Ceed 1.6 CRDi 115 X-tra (2010)Kia Ceed 1.6 CRDi 115 X-tra (2010)Kia Ceed 1.6 CRDi 115 X-tra (2010)Kia Ceed 1.6 CRDi 115 X-tra (2010)Kia Ceed 1.6 CRDi 115 X-tra (2010)Kia Ceed 1.6 CRDi 115 X-tra (2010)Kia Ceed 1.6 CRDi 115 X-tra (2010)Kia Ceed 1.6 CRDi 115 X-tra (2010)Kia Ceed 1.6 CRDi 115 X-tra (2010)Kia Ceed 1.6 CRDi 115 X-tra (2010)Kia Ceed 1.6 CRDi 115 X-tra (2010)
hweliot
  • hweliot7
  • Gebruikersreview
28 maart 2010 om 22:43
  • Meer
    • Linkedin
    • Pinterest
    • Print
    • Email
  • Whatsapp
  • Twitter
  • Facebook

Signalement

UitvoeringCeed 1.6 CRDi 115 X-tra
Versnellingen6, Handgeschakeld
Bouwjaar2010
Jaar van aanschaf2010
KM-stand bij aanschaf10 km
KM-stand laatst43.000 km
Disclaimer MyReview

De beschrijvingen en reacties in de rubriek Myreview Auto zijn gebaseerd op persoonlijke meningen en ervaringen van gebruikers. DPG Media probeert de authenticiteit van deze persoonlijke meningen en ervaringen zo goed mogelijk in te schatten, maar kan niet verantwoordelijk worden gehouden voor de inhoud of de gevolgen van deze meningen en ervaringen. In Myreview Auto zullen zowel goede als slechte ervaringen worden geplaatst. DPG Media betaalt geen vergoeding voor de ervaringen of laat deze op een andere manier beïnvloeden. De redactie kan uitingen die niet voldoen aan de gedragsregels of onrechtmatig zijn te allen tijde aanpassen of verwijderen.

Het is niet toegestaan zonder toestemming van DPG Media de informatie van Myreview Auto te gebruiken voor of te verspreiden via andere media.

Eerste kennismaking

  • 500 km
  • 28 maart 2010

Als opvolger van de Peugeot 308 gekozen voor de KIA Ceed met als belangrijkste argument de kosten. In de lease valt de Ceed in de 20% bijtelling. Dat plus het feit dat de auto nieuw minder dan 21.000 euro kost levert een aantrekkelijk kostenplaatje op.

De Ceed is een verzorgd uitziende auto met een redelijk uiterlijk. De auto valt niet bijzonder op maar de vernieuwde neus bijvoorbeeld is best geslaagd.

Na een paar honderd kilometer gereden te hebben vallen ten opzichte van de Peugeot 308 een paar zaken op:

1) Zelfs de KIA (ook de KIA) schakelt stukker beter dan de Peugeot. Het schakelen in de Ceed is zelfs licht en trefzeker te noemen. Zeker geen slechte bak.
2) De KIA gaat een stuk gemakkelijker door snelle (70 km/uur of meer) bochten. Waar de Peugeot al snel de neiging tot overhellen en een wat deinend gedrag vertoont en de bestuurder dwingt om bij de les te blijven geeft de KIA niet eens de indruk dat je met een bocht te maken hebt. De auto volgt het spoor uitstekend. Waarschijnlijk een prima onderstel bij de KIA en een wat topzware koets van Peugeot.
3) De KIA laat meer geluid van buitenaf door. De banden (Michelin Energy Saver) zijn duidelijk hoorbaar en over het algemeen is er meer geruis.
4) De KIA stuurt iets scherper.

De 115 pk dieselmotor is gewoon een fijne motor. 140 km/uur op de snelweg in de zesde versnelling rond 2.400 toeren maakt rijden wel heel gemakkelijk.

Tot nu toe is de KIA een verassend goede auto (heeft die reclameslogan ook een kern van waarheid).

Gebruikskosten en betrouwbaarheid staan op drie sterren omdat daar op dit moment nog niks over te zeggen is.

Een goede indruk

  • 14.000 km
  • 3 augustus 2010

Na ongeveer 14.000 kilometer maakt de KIA nog steeds een goede indruk.

Allereerst een paar kleine minpunten:
- De afwerking in het dashboard is niet helemaal top. Onder de stuurkolom zit bijvoorbeeld een behoorlijke opening. Niet heel zichtbaar maar toch. Ook zitten er kraakjes in het dashboard. Niet voldoende om mee terug te gaan naar de dealer maar wel soms storend.
- De diesel maakt redelijk wat lawaai en ook zijn de rijwind en het bandengeluid hoorbaar aanwezig.
- De kofferruimte is denk ik de kleinste binnen z'n klasse. De Peugeot 308 heeft een iets grotere kofferbak.
- Er zit iets van een gat tussen de derde en vierde versnelling. Rond de 50 km per uur maakt de drie voor het gevoel net iets te veel toeren en de vier net iets te weinig.

Rijcomfort
Wat mij betreft heeft de KIA ruim voldoende rijcomfort. De stoelen zitten goed; zijn niet te zacht en zijn redelijk goed in te stellen. De verstelbare lendensteun stelt niet heel veel voor maar desondanks is er voldoende zijwaartse steun. De zit achter het stuur is prettig, ook voor langere afstanden. Achterin is eveneens genoeg ruimte.
De auto stuurt goed; niet te licht en redelijk direct en precies. Ik heb nog geen moment gehad waarop ik niet wist wat de auto zou gaan doen (anders dan bij de Peugeot die meer de neiging heeft tot een eigen leven).
Het onderstel van de KIA is redelijk hard afgesteld (zeker als je, zoals ik, uit een Peugeot 308 komt). Dit is een kwestie van smaak; soms verlang je naar vloeiende rit van de Peugeot, maar daarentegen laat de KIA zich een stuk probleemlozer door bochten sturen (geen 'gedweil'). Uiteindelijk geeft de KIA wat meer het gevoel van autorijden.
De KIA schakelt best goed en dat had ik niet verwacht. Je hoeft niet hard te werken om de pook te leiden en er zijn geen lange slagen.

Motor
KIA's CRDi met 115 pk is voldoende voor de auto om vlot te zijn. De KIA accelereert graag en gretig. Ook rond de 120 km/h uur heeft de motor nog genoeg in huis om rap in te halen (in de zesde versnelling). Afgezien van het hierboven vermelde motorgeluid is de motor prettig om (een tikkeltje sportief) mee te rijden.

Verbruik
Als je je niet heel erg bezig houdt met zuinig te rijden haalt de auto een verbruik van 1:18 tot 1:18,5. Bij lange stukken snelweg (+/- 130 km/h) is een verbruik van 1:16 het maximaal haalbare.

Samenvattend is de KIA tot nu beter dan wat ik ervan verwacht had (voor de prijs en voor het merk). Gezien de kwaliteit van de auto zal het denk ik geen enkel nut hebben om 5.000 euro meer uit te geven aan een Volkswagen Golf. Tenzij de onderhoudskosten van de KIA zwaar tegenvallen. Zo niet, dan ben je met de Golf dief van je eigen portemonnee.

Nog steeds veel rijplezier

  • 22.000 km
  • 26 oktober 2010

Bij 20.000 kilometer is de auto naar de dealer geweest voor de eerste onderhouds/controle beurt. Hieruit kwamen geen bijzonderheden.

De topsnelheid van de auto ligt iets boven 190 km/h (Duitse snelweg). Tot 170 km/h doet de motor heel aardig mee.

De auto maakt nog steeds een erg goede indruk; een plezier om in te rijden.

Het verbruik is iets terug gelopen naar 1 op 19 zonder al te zuinig rijden. 1 op 20 is misschien net niet haalbaar.

Tevredenheid

  • 43.000 km
  • 13 juni 2011

Na 43.000 kilometer nog altijd erg tevreden over deze auto. Voornaamste redenen voor tevredenheid zijn:
- De motor; de 115 pk diesel is redelijk vlot, ook bij hogere snelheden.
- De wegligging; redelijke balans tussen sportief en comfortabel. Geen luxe gevoel, maar ook zeker geen vermoeiende auto om in te rijden. Het is mogelijk om na 800 km rijden op een dag nog relatief fris uit de auto te stappen.
- Het interieur; voor de prijs hoogwaardige materialen en een overzichtelijk, rustig interieur.
- De stoelen; zijn rechtoe rechtaan maar zitten gewoon niet slecht. Tot nu toe geen vermoeidheid, klachten gehad.
- Het zicht rondom; prettig ruim zicht rondom.
- De ruimte; de achterbanken zijn vlak neer te klappen en zo ontstaat een gemakkelijke en relatief ruime laadvloer.
- De prijs; ongewoon veel auto voor zo weinig geld.


Kleine minpunten
- Af en toe een kraakje, rammeltje in het dashboard.
- Motor maakt relatief veel geluid, maar dat kan ook gewoon diesel-eigen zijn.
- Verbruik van 1 op 20 is denk ik niet te halen, ook niet bij zeer oplettend rijden. Gemiddeld zit het verbruik tussen 1 op 18 en 1 op 19.

De auto heeft tot nu toe 2 onderhoudsbeurten gehad waarbij geen bijzonderheden gemeld zijn.

3,8
  • Betrouwbaarheid
    3
  • Prestaties
    5
  • Comfort
    4
  • Kosten
    3
  • Zou u weer een auto van dit merk kopen? ja
  • Rijd je zelf met een Kia Ceed? Start je eigen gebruikersreview en deel je ervaringen
 
  • Houd me op de hoogte over de Kia Ceed
  • Rapporteer deze review

Beoordeel deze review

Geef uw mening over schrijfstijl en bruikbaarheid. Bij tenminste vijf binnengekomen waarderingen zal de gemiddelde beoordeling getoond worden.

  • slecht
  • onvoldoende
  • voldoende
  • goed
  • uitstekend

PRIVATE LEASE Kia Ceed

INFO
XLEasy
XLEasy
Kia Ceed 1.0 T-GDi DynamicLine (5D/6H)
€ 413
Bekijk nu ⟩
Athlon
Athlon
Kia Ceed 1.0 T-GDi ComfortLine (5D/6H)
€ 414
Bekijk nu ⟩
ANWB
ANWB
Kia Ceed 1.0 T-GDi ComfortLine (5D/6H)
€ 469
Bekijk nu ⟩
Kia
Kia
Kia Ceed Sportswagon 1.0 T-GDi ComfortLine (5D/6H)
€ 389
 
Arval
Arval
Kia Ceed 1.0 T-GDi ComfortLine (5D/6H)
€ 399
 
DirectLease
DirectLease
Kia Ceed Sportswagon 1.0 T-GDi DynamicLine (5D/6H)
€ 415
 
Kia Ceed in de Private Lease Vergelijker

Uitgelicht aanbod

    Kia Ceed Sporty Wagon 1.4 CVVT Seven Business *Zie advertentietekst*

    Kia Ceed Sporty Wagon 1.4 CVVT Seven Business *Zie advertentietekst*

    • 2010
    • 140.537 km

    € 4.500

    Kia Ceed 1.4 CVVT SEVEN Sporty Wagon

    Kia Ceed 1.4 CVVT SEVEN Sporty Wagon

    • 2011
    • 173.743 km

    € 4.950

    Kia Ceed 1.6 GDI Eco Dynamics 135 PK Plus Pack

    Kia Ceed 1.6 GDI Eco Dynamics 135 PK Plus Pack

    • 2012
    • 148.159 km

    € 8.450

Meer Kia Ceed occasions

Gerelateerde forumtopics

  • Kia Ceed (facelift 2021 @ p. 3)

    169
    • 4 maart 2022

Lezersreacties (4)

Reageren

Maak melding van misbruik

Let op! Deze functie is niet bedoeld om zelf een commentaar toe te voegen. Optioneel kunt u er een opmerking bij plaatsen.

Er is iets mis gegaan. Probeer het later nog eens of e-mail ons.

Reactie verwijderen

Weet je het zeker dat je dit bericht wilt verwijderen?

Er is iets mis gegaan. Probeer het later nog eens

Bekijk ook

Kopersgids

Zoeken en vergelijken
  • Kia Ceed specificaties
  • Kia Ceed occasions
  • Kia Ceed video's
Advies en informatie
  • Kia Ceed tests
  • Kia Ceed gebruikersreviews
  • Kia Ceed index
PREMIUM
Peugeot 308 SW vs. Kia Ceed Sportswagon vs. Volkswagen Golf Variant - Triotest

Peugeot 308 SW vs. Kia Ceed Sportswagon vs. Volkswagen Golf Variant - Triotest

Voordat de hele wereld en masse overstapte op cross-overs en SUVs was het eigenlijk heel simpel....

Lees meer
 

Kia Ceed reviews

  • Gebruikersreview
    Kia Ceed 1.4 CVVT X-ecutive (2011)

    Kia Ceed 1.4 CVVT X-ecutive (2011)

    • 20 juli 2018
  • Gebruikersreview
    Kia Ceed 1.4 CVVT X-tra (2010)

    Kia Ceed 1.4 CVVT X-tra (2010)

    2
    • 8 november 2013
  • Gebruikersreview
    Kia Ceed 1.4 CVVT X-tra (2010)

    Kia Ceed 1.4 CVVT X-tra (2010)

    • 13 augustus 2011
  • Gebruikersreview
    Kia Ceed 1.6 CRDi 115 X-tra (2010)

    Kia Ceed 1.6 CRDi 115 X-tra (2010)

    4
    • 28 maart 2010
  • Gebruikersreview
    Kia Ceed 1.4 CVVT X-tra (2010)

    Kia Ceed 1.4 CVVT X-tra (2010)

    9
    • 13 januari 2010
  • Gebruikersreview
    Kia Ceed 1.4 CVVT X-ecutive (2010)

    Kia Ceed 1.4 CVVT X-ecutive (2010)

    3
    • 12 januari 2010
  • Gebruikersreview
    Kia Ceed 1.6 CRDi ExecutiveLine (2020)

    Kia Ceed 1.6 CRDi ExecutiveLine (2020)

    • 19 juni 2022
meer reviews
Rij-impressie Kia Cee'd

Rij-impressie Kia Cee'd

30

De Kia Cee'd heeft zijn eerste facelift te pakken. Wij maken de eerste meters met de vernieuwde...

Gerelateerd

  • Model
  • Merk
Model
Model
  • Gebruikersreview
    Kia Ceed 1.6 CRDi ExecutiveLine (2020)

    Kia Ceed 1.6 CRDi ExecutiveLine (2020)

    • 19 juni 2022
  • PREMIUM
    Peugeot 308 SW vs. Kia Ceed Sportswagon vs. Volkswagen Golf Variant - Triotest

    Peugeot 308 SW vs. Kia Ceed Sportswagon...

    • 19 april 2022
  • Gebruikersreview
    Kia Ceed Sportswagon 1.0 T-GDi DynamicPlusLine (2019)

    Kia Ceed Sportswagon 1.0 T-GDi DynamicPlusLine...

    3
    • 19 maart 2022
  • Gebruikersreview
    Kia Ceed Sportswagon 1.5 T-GDi GT-Line (2022)

    Kia Ceed Sportswagon 1.5 T-GDi GT-Line...

    8
    • 7 februari 2022
  • Autotest
    Test: Kia Ceed

    Test: Kia Ceed

    34
    • 11 januari 2022
  • Gebruikersreview
    Kia Ceed Sportswagon 1.0 T-GDi Launch Edition (2021)

    Kia Ceed Sportswagon 1.0 T-GDi Launch Edition...

    6
    • 13 december 2021
  • Gebruikersreview
    Kia Ceed Sportswagon 1.5 T-GDi GT-Line Business Edition (2021)

    Kia Ceed Sportswagon 1.5 T-GDi GT-Line...

    25
    • 8 december 2021
Merk
Merk
  • Nieuws
    Toyota Aygo X en BMW i4 scoren vier Euro NCAP-sterren

    Toyota Aygo X en BMW i4 scoren vier Euro...

    12
    • 6 juli 2022
  • Nieuws
    Kia en Hyundai testen veiligheidssysteem dat waarschuwt voor hulpdiensten

    Kia en Hyundai testen veiligheidssysteem...

    11
    • 6 juli 2022
  • Nieuws
    Geheime ruimte in auto binnenkort verboden

    Geheime ruimte in auto binnenkort verboden

    75
    • 1 juli 2022
  • Nieuws
    Kia vernieuwt compacte cross-over

    Kia vernieuwt compacte cross-over

    • 30 juni 2022
  • Nieuws
    Duitse autoriteiten bij Hyundai en Kia op jacht naar sjoemelsoftware

    Duitse autoriteiten bij Hyundai en Kia...

    60
    • 28 juni 2022
  • Gebruikersreview
    Kia Ceed 1.6 CRDi ExecutiveLine (2020)

    Kia Ceed 1.6 CRDi ExecutiveLine (2020)

    • 19 juni 2022
  • Kia Sportage - Welkom duurtest

    Kia Sportage - Welkom duurtest

    50
    • 14 juni 2022

Persoonlijk op de hoogte blijven van autonieuws?

Over AutoWeek

  • Klantenservice
  • Copyright
  • Disclaimer
  • Privacy & Cookiebeleid
  • Cookie instellingen wijzigen
  • Gebruiksvoorwaarden

Volg AutoWeek

  • Facebook
  • Instagram
  • Twitter
  • Youtube
  • Podcasts
  • RSS

Meer AutoWeek

  • Aanmelden nieuwsbrief
  • Contact redactie
  • Colofon
  • Autobrochures
  • Klassiekergids

Overig

  • Adverteren
  • AutoWeek LAB
  • Je auto aanmelden
  • Koppel abonnement
  • Partners
  • Alfa Romeo
  • Alpine
  • Aston Martin
  • Audi
  • Bentley
  • BMW
  • Cadillac
  • Chevrolet
  • Citroën
  • Cupra
  • Dacia
  • Donkervoort
  • DS
  • Ferrari
  • Fiat
  • Ford
  • Honda
  • Hyundai
  • Infiniti
  • Jaguar
  • Jeep
  • Kia
  • Lamborghini
  • Lancia
  • Land Rover
  • Lexus
  • Lotus
  • Lynk & Co
  • Maserati
  • Mazda
  • McLaren
  • Mercedes-Benz
  • MG
  • MINI
  • Mitsubishi
  • Morgan
  • Nissan
  • Opel
  • Peugeot
  • Polestar
  • Porsche
  • Renault
  • Rolls-Royce
  • Saab
  • Seat
  • Skoda
  • Smart
  • Subaru
  • Suzuki
  • Tesla
  • Toyota
  • Volkswagen
  • Volvo

© 2022 DPG Media B.V. - alle rechten voorbehouden