Hyundai i30 1.6 CRDi VGT HP DynamicVersion (2008)
autoreview
Signalement
Uitvoering | i30 1.6 CRDi VGT HP DynamicVersion |
---|---|
Versnellingen | 5, Handgeschakeld |
Bouwjaar | 2008 |
Jaar van aanschaf | 2009 |
KM-stand bij aanschaf | 40.000 km |
KM-stand laatst | 59.000 km |
Waar voor je geld
- 59.000 km
De afgelopen 3 maanden in een Hyundai i30 rond mogen sturen. Op het eerste oog niet echt een droomauto. Maar moet zeggen dat de auto zeker wel zijn goede kanten had. Allereerst de subjectieve waardeoordelen.
Het uiterlijk, niet mooi niet lelijk. Van achter en schuin van achter gezien net een BMW 1 serie. Vanaf de zijkant net een Seat Leon. En helaas van de voorkant nietszeggend. Dus beter goed gejat dan slecht verzonnen. Dus voor de voorkant nog een leuke kandidaat zoeken ;-). Voorkant was de minste kant van de auto. Niet lelijk niet mooi.
Dan het interieur. Op het eerste oog eigenlijk best wel voor elkaar. Weliswaar overal hard plastic maar als totaalbeeld klopte het wel. Blauwe dashboardverlichting was ook mooi. Moet wel zeggen er is wel met een schuin oog naar de Golf gekeken. Maar nogmaals gezegd beter goed gejat dan....
Bediening was ook gebruiksvriendelijk. Op de navigatie na dan. Tevens erg irritant dat elke keer de radio zachter ging. Dus Tom-Tom maar weer afgestoft. Radio zelf was zeker niet slecht, alsmede het geluid. Stoelen zaten verbazingwekkend goed. Had er weinig vertrouwen in maar moet zeggen zelfs na 20000km in 3 maanden had ik geen rugklachten. Stoelen waren lekker stug. Heb het niet zo op zachte stoelen. Stof voelde ook stevig aan. Ruimte zowel voorin als achterin is meer dan in orde. Ook de achterbak is voor deze klasse zeer ruim en bruikbaar.
Grip was in het begin bedroevend. Maar na montage winterbanden werd het een heel andere auto. Dus dat Kumho bananenrubber is echt waardeloos. Dus tip voor de Hyundai rijders. Als je je banden laat vervangen bij de dealer neem dan in geen geval Kumho's maar geef liever wat meer geld uit aan echte banden. Voor wat betreft de grip in de sneeuw in 1 woord geweldig. Auto is zeer goed te plaatsen en het point of no return ligt ver.
Ook waren er wel wat negatieve zaken te melden. Auto zelf had meer dan genoeg vermogen in de dieselversie. Voor zo'n auto erg fel. Alleen iets te fel voor het onderstel. Met rap optrekken hoorde je de aandrijving letterlijk kraken. Heb het idee dat het onderstel het vermogen nauwelijks kwijt kan over de voorwielen. Geen cruise control. Dit is voor mij echt een afknapper daar ik zoveel rijdt. Heeft me zeker 3 bekeuringen gekost. En de auto was erg rumoerig. Dat wil zeggen niet qua motorgeluid maar de afrolgeluiden. Dit kwam niet door de banden maar de wielkasten zelf leken wel als klankkast te fungeren. Dit merkte je ook als er steentjes in de wielkast kwamen. Een kiezelsteen klonk als baksteen zeg maar. Ow ja en de koplampen heb ik bij de dealer laten doen. Zaten niet echt handig. Overigens zeer lovend over de dealer(Dirk Barten HHW).
Echte klachten zijn het niet, zeker niet gezien de prijs van deze auto. Wel irritaties, zeker gezien het aantal kilometers.
Dus al met al eigenlijk zeer lovend. Prijs kwaliteit verhouding klopt gewoon. Prestaties heeft alle sterren gekregen vanwege het vermogen voor die prijs. Auto is inmiddels ingeruild voor een Mazda 6 sportsbreak.
- Betrouwbaarheid
- Prestaties
- Comfort
- Kosten
- Zou u weer een auto van dit merk kopen? misschien
Beoordeel deze review
Geef uw mening over schrijfstijl en bruikbaarheid. Bij tenminste vijf binnengekomen waarderingen zal de gemiddelde beoordeling getoond worden.
PRIVATE LEASE Hyundai i30
