Hyundai i10 1.1i Orange Babies (2010)

autoreview

Hyundai i10
Hyundai i10Hyundai i10Hyundai i10Hyundai i10Hyundai i10Hyundai i10Hyundai i10Hyundai i10Hyundai i10Hyundai i10Hyundai i10Hyundai i10Hyundai i10Hyundai i10Hyundai i10Hyundai i10Hyundai i10Hyundai i10Hyundai i10Hyundai i10

Signalement

Uitvoeringi10 1.1i Orange Babies
Versnellingen5, Handgeschakeld
Bouwjaar2010
Jaar van aanschaf2013
KM-stand bij aanschaf8.565 km
KM-stand laatst42.700 km
Lezerswaardering: 85%
Disclaimer MyReview

De beschrijvingen en reacties in de rubriek Myreview Auto zijn gebaseerd op persoonlijke meningen en ervaringen van gebruikers. DPG Media probeert de authenticiteit van deze persoonlijke meningen en ervaringen zo goed mogelijk in te schatten, maar kan niet verantwoordelijk worden gehouden voor de inhoud of de gevolgen van deze meningen en ervaringen. In Myreview Auto zullen zowel goede als slechte ervaringen worden geplaatst. DPG Media betaalt geen vergoeding voor de ervaringen of laat deze op een andere manier beïnvloeden. De redactie kan uitingen die niet voldoen aan de huisregels of onrechtmatig zijn te allen tijde aanpassen of verwijderen.

Het is niet toegestaan zonder toestemming van DPG Media de informatie van Myreview Auto te gebruiken voor of te verspreiden via andere media.

Om te beginnen...

  • 9.605 km

Twee maanden geleden ben ik, jongen, 18 jaar, beginnend assistent accountant, op zoek gegaan naar een auto die niet te duur is in gebruik, maar wel betrouwbaar. Voor mijn gevoel van veiligheid wees ik bijvoorbeeld het trio Aygo/107/C1 gelijk af. Ik wilde een auto met wat meer body. Om te vergelijken heb ik toch gereden met een (nieuwe) 107. Conclusie: zit geen pit in. Mitsubishi Colt Cz3 gereden, conclusie: rijdt als een zwabber. Zat overigens ook onder de krassen.

Toen de directe concurrent van de i10 geprobeerd: de Daihatsu Cuore. Mijn huidige auto was de eerste van de vier die ik probeerde en ik voelde gelijk dat een andere auto goed zijn best zou moeten doen om die te evenaren. Zo ook de Cuore. Het interieur deed wat goedkoper aan, van buiten smoelde het minder leuk. Pluspunt echter: in de praktijk zijn ze een stuk zuiniger dan de I10 (dit jaar nog wegenbelastingvrij). Toen ik echter merkte wat voor comfort je daar voor in moet leveren… De driecilinder maakt mij veel te veel kabaal. Dat was wellicht niet zo’n probleem geweest, als er maar niet bezuinigd was op de isolatie!

Enfin, anderhalve maand geleden de i10 opgehaald bij de dealer. 2 jaar en ruim 9 maanden oud. Kilometerstand: 8565. Het betreft een bijzondere uitvoering van de i10: Orange Babies. Dat betekent: zonder meerprijs uitgerust met parkeersensoren, mistlampen en lichtmetaal! Voor meer informatie: http://www.autozine.nl/nieuws/nieuws_archief.php?nk=10112 . Vijf deuren en een 1.1 motor. Costa quanta? €6500 inclusief Waxoyl behandeling. Afleverkosten wilde de dealer vergeten.

Gelijk bij de dealer vandaan doorgereden voor een weekendje Zeeland. Ging perfect, vooral als je een Honda Civic hatchback van 2002 (van m’n vader) gewend bent. ’t Is toch een flink nieuwere auto. En tja, eenmaal weer thuis stond die auto op de dam terwijl ‘ie nog niet nodig was! Te aantrekkelijk om ‘m voor korte stukjes toch te pakken. Voor mijn vakantiewerk 12 kilometer (enkele reis) bijvoorbeeld. Wel lekker fris op het werk aankomen natuurlijk.

Voor studie ben ik ondertussen een paar keer op en neer geweest, 35 of 55 kilometer enkele reis, afhankelijk van locatie. Grootste deel betekende dat A12 en een klein stukje A2. Snelwegcruisen gaat best, motor maakt weinig kabaal (ik kom nog wel met een lijstje snelheid/toeren). Je hebt alleen last van wegpiraten die denken dat jouw autootje niks in zijn mars heeft! Oke oke, hij heeft maar 67 of 68 pk, maar vooruit komen kan hij wel! Strepentrekkend optrekken is echter geen goed idee, snel naar de tweede (en derde) versnelling is gewenst om het toerenaantal en het verbruik in de hand te houden.

Nog even over dat verbruik: ik heb nu drie keer de tank volgegooid dus echt betrouwbare gegevens heb ik nog niet. Wel viel me op dat voor de betrekkelijke kleine tank (35 liter) er een groot deel voor de reserve-inhoud gereserveerd is: 10 liter! Het waarschuwingslampje brandt dus al vroeg. Mijn gemiddelde verbruik is nu 16,3 km/L. Over de laatste tankbeurt 17,9. Daar ben ik best tevreden mee, vooral omdat ik de auto nog lang niet helemaal ken. Mijn rijstijl is wisselend. Overwegend doe ik goed mijn best zuinig te rijden. Dat resulteert soms in 50 km/u in de vijfde versnelling (uiteraard alleen als ik deze snelheid een poos vast kan houden). Andere momenten (heel af en toe zondigen mag toch?) kan ik mijn rechtervoet uit laten schieten en trek ik in de tweede versnelling op naar 60 km/u.

Nog even over de overige rij-eigenschappen: hij heeft een heerlijk korte draaicirkel. Perfect om op krappe kruisingen toch je auto in een keer te keren. Onderstel voldoet bijna aan mijn eisen. Af en toe zit er toch net wat te veel trilling en speling in. Misschien een keer onze huismonteur naar de ophanging laten kijken..

Wat het verbruik betreft heb ik weinig te klagen tot nu toe. Daar liggen de kosten niet. Ook bij de wegenbelasting niet. Voor mij liggen die bij de verzekering. Ik betaal per maand €90 aan all-risk verzekering. Tja, leasecontracten worden niet weggegeven bij jaarcontracten bij mijn werkgever helaas!

Dan het comfort van deze auto: de stoelen zitten wat mij betreft perfect: goede zijdelingse steun, genoeg ruimte. Ter illustratie: ik ben krap 1,90 meter en 85 kg. Ook ‘achter mezelf’ kan ik goed zitten. Wat je op de achterbank over hebt, kom je in de kofferruimte tekort: er kunnen drie bierkratten naast elkaar staan, maar twee op elkaar wordt al lastiger. De afdekking is niet vastgemaakt aan de klep, zodat je die zelf omhoog moet zetten. Vergeten omlaag te doen is niet erg, na het eerste hobbeltje ligt ‘ie weer beneden ;).

Dan de audio: niks bijzonders, gewoon afdoende. Bergruimte: is oke, vak naast en achter de handrem en onder de radio. Radiobediening is lekker overzichtelijk. De gebruikte materialen zijn merkbaar hard plastic, maar het doet wat mij betreft weinig af aan de looks. Wel oppassen voor krassen natuurlijk! De enige echte afknapper vind ik het spiegeltje voor de passagier: opgeplakt met een lelijke zwarte rand. Iemand anders met een i10 die dit heeft? Of heeft de vorige eigenaar deze opgeplakt?

Foto’s en een volgende update volgen nog. Roep maar als er nog iets mist…

En verder...

  • 42.698 km

Tja, van het goede voornemen om van alles hier te posten is weinig gekomen. Daarom in een notendop de ervaringen van de afgelopen 1,5 jaar!

De i10 heeft me nog overal gebracht waar ik wezen moet en zoals je kunt zien zijn er 34.000 kilometers ervaring bijgekomen. Hij heeft zich al die tijd taai gehouden en slechts één keer had ik onderweg problemen.

Enkele weken na de derdejaarsbeurt van de dealer ging acceleren nog maar met stoten. De snelweg op durfde ik niet, dus gelijk naar de dealer gereden. Die vertelde me na onderzoek dat de bougies te smerig waren en vervangen moesten worden. Niet het grootste probleem dus! Alleen met diagnosekosten etc. wel weer ruim € 100 lichter.

Wat niet zo leuk was: de monteur vertelde me dat het waarschijnlijk de originele nog waren en deze bij aflevering van de auto aan mij al wel vervangen hadden mogen worden gezien de korte ritjes van de vorige eigenaar. Daarnaast hadden ze bij de derdejaarsbeurt ook vervangen moeten worden. Daar had ik juist te horen gekregen: 'Nee meneer, die gaan nog wel even mee!'.

Hoe ging de rest van de kilometers dan?

  • 42.699 km

Nja, prima eigenlijk! Op een gegeven moment ging ik toch wel een beetje comfort missen. Dat betreft met name het weggedrag op oneffen wegdek: het onderstel heeft weinig incasseringsvermogen.

Het verbruik bleef binnen de perken, al is er van mijn zuinige rijstijl niets overgebleven. Gemiddeld toch nog 15,94 km per liter!

Het motortje bleef zoals gezegd lekker doorbrommen. Wel is er een bijgeluid bijgekomen: vooral als het vochtig is geweest lijkt er een snaar of riem te piepen. Kan een kleinigheidje zijn, maar na het aanspannen van een snaar of riem door de dealer (sorry, weet niet hoe of wat!) bleek het nog niet verholpen.

Het interieur is keurig netjes gebleven, op de vloermatten (uiteraard) na. Daar hele mooie rubbermatten voor besteld (op maat) die (wederom uiteraard) goed bleven.

Het exterieur is mede door toedoen van mij wat aangetast. Kleine parkeerschade, krassen op beide spiegels (schuldige onbekend), vooral steenslag (volgende auto dus niet meer gaan bumperkleven!), lak op de kofferbakklephandel laat los en vooral: roest op een achterdeur!

De roest wordt misschien veroorzaakt door een brandje waar hij vlakbij heeft gestaan en de verbrandde bladeren die de dagen erna langs de auto zijn gevallen.

Dag i10, hoi Up!

  • 42.700 km

En toen was het over voor de i10. In januari heb ik er een schade meegereden (schuldige nog niet bekend), maar het zal niet te bewijzen zijn dat de tegenpartij veel te hard reed toen ik uit een parkeervak draaide. Schade € 1.600 door de verzekering betaald.

Omdat dit gevolgen zal hebben voor mijn premie (van ca. € 80 naar ca. € 135) en ik de mogelijkheid heb gekregen om te gaan leasen, was het al gauw bekeken. Een lease-auto zou goedkoper uitpakken en nieuwe is altijd leuker ;)

Zoals de titel al zegt: een Up! 14 mei op te halen bij de dealer. Wederom een kleintje (bevalt best). En nu ook nog eens op aardgas (bijtelling hè ;)). Dat komt ongeveer neer op hetzelfde vermogen als de i10, met iets meer gewicht.

Tot de volgende review!

7,5
  • Betrouwbaarheid
  • Prestaties
  • Comfort
  • Kosten
  • Zou u weer een auto van dit merk kopen? ja

PRIVATE LEASE Hyundai i10

Lease'm
Hyundai i10 1.0i Comfort
€ 329
 

Gerelateerde forum topics

Lezersreacties (0)

Reageren

Maak melding van misbruik

Let op! Deze functie is niet bedoeld om zelf een commentaar toe te voegen. Optioneel kun je er een opmerking bij plaatsen.

Er is iets mis gegaan. Probeer het later nog eens of e-mail ons.