Honda HR-V 1.6i 4WD (1999)

autoreview

Honda HR-V 1.6i 4WD (1999)

Signalement

UitvoeringHR-V 1.6i 4WD
Bouwjaar1999
Jaar van aanschaf2011
KM-stand bij aanschaf79.000 km
KM-stand laatst97.400 km
Disclaimer MyReview

De beschrijvingen en reacties in de rubriek Myreview Auto zijn gebaseerd op persoonlijke meningen en ervaringen van gebruikers. DPG Media probeert de authenticiteit van deze persoonlijke meningen en ervaringen zo goed mogelijk in te schatten, maar kan niet verantwoordelijk worden gehouden voor de inhoud of de gevolgen van deze meningen en ervaringen. In Myreview Auto zullen zowel goede als slechte ervaringen worden geplaatst. DPG Media betaalt geen vergoeding voor de ervaringen of laat deze op een andere manier beïnvloeden. De redactie kan uitingen die niet voldoen aan de huisregels of onrechtmatig zijn te allen tijde aanpassen of verwijderen.

Het is niet toegestaan zonder toestemming van DPG Media de informatie van Myreview Auto te gebruiken voor of te verspreiden via andere media.

Geweldige auto

  • 79.600 km

Ik mag me nu voor de tweede keer eigenaar noemen van een HR-V. Wat een heerlijke auto. De eerste HR-V, ook uit '99, kwam bij van Nieuwkerk in Alphen vandaan, waar ik de auto via privelease had aangeschaft. Toen ook, weinig kilometers, netjes onderhouden, boekjes aanwezig en goed in de lak.

De nieuwe HR-V is iets luxer, met een glazen dak, automaat en airco. Maar het voelt als vanouds. De hoge zit, het zicht op het dashboard dat, in tegenstelling tot huidige maatstaven, wat plastic-achtig aanvoelt, maar verder een zee van ruimte, goed zicht rondom en een auto waar je zonder erbij na te denken, in stapt om vervolgens 5000 km mee te rijden.

Ik heb inmiddels 600 km afgelegd in deze auto, iets meer als je de proefrit en de dag van de aankoopkeuring erbij telt. En ik moet zeggen, na alle leaseauto's, de een nog luxer dan de ander, deze auto als thuiskomen voelt. Daar heeft u natuurlijk niets aan, dit is allemaal emotie, en weinig technisch relaas. Maar ik kan helaas niet anders dan constateren dat de auto zich opnieuw bewijst als prettig, betrouwbaar en stuurkameraadje.

De automaat is wel even wennen, het is natuurlijk Honda's antwoord op de variomatic van DAF (of Da Vinci, 't is maar net hoe je het bekijkt). Dat was ook het enige dat me zorgen baarde, en waar ik ook speciaal op heb laten keuren. De Honda automaat bij deze HR-V is geen onverdeeld succes geweest, en in die tijd is er een recall geweest om de automaat te laten spoelen met nieuwe automatenolie. Op het internet kom je wereldwijd toch wel commentaren tegen, die al snel een indruk geven waar je op moet letten. Dus ik heb bij twee potentiele HR-V automaten van Nieuwkerk laten controleren of ze "schoon" waren. Deze auto is schoon, vanuit stilstand rijdt de auto weg zonder horten of stoten, de typische kenmerken van een niet behandelde automaat.

Wel grote beurt ingepland, waarbij de sperdif gespoeld moet worden (ik weet het, klinkt bijna als een wasserette). Maar dat zijn toch echt de termen die gebezigd worden.

Mijn dealer was erg enthousiast over de staat van dit beestje, toch al weer 11 jaar oud bijna. Weinig kilometers, airco die uitstekend functioneert, lak die er goed op zit, geen roest, geen schade gehad, goeie banden, distr. riem die aantoonbaar op tijd vervangen is, en altijd bij een Honda dealer in onderhoud geweest.

Het enige nadeel van de auto, en dat gold ook voor mijn vorige HR_V, is dat ze wat dorstig zijn. Ik kwam bij de eerste tank uit op ongeveer 1 op 12. Net weer getankt, dagteller op nul gezet, en kijken of ik bij de 1 op 14 uit kan komen. Het maant me in ieder geval tot rustig rijden, waar ik heel blij van wordt. Iets wat de staat minder leuk zal vinden, aangezien ik toch groot-sponsor van het Nederlandse wegennet was, met regelmatige dankbetuigingen van de acceptgirobrigade. Die ga ik missen...

Bits & Tweaks

  • 97.400 km

Inmiddels 20.000 km mee gereden, en het bevalt nog steeds erg goed. Vanaf het begin dat deze auto uitkwam, was ik al een beetje verliefd op dat ding, dus nu ik in de herkansing weer een HR-V rijd, kon ik het niet laten en heb me laten verleiden om wat tweaks uit te voeren. Eindelijk de middenarsteun gevonden die voor dit model gemaakt was, en de dakspoiler van de tweede generatie voor een prikkie op de kop getikt en voor iets meer prikkies laten spuiten en monteren. Zo blij als een kind! Binnenkort op vakantie, voor die tijd bij mijn vertrouwde garage langs voor een vakantiebeurt en dan kan ik aan de langeduurtest beginnen: 5000 km naar het zuiden van Spanje en weer terug, en natuurlijk nog wat rondsturen daar... Ben heel benieuwd. Mijn vorige HR-V'tje deed het zonder morren. We zullen zien!

Het gedroomde verbruik haal ik bij lange na niet, 1 op 11, 1op 12 bij heel rustig rijden. Doortuffen betekent 1 op 10. En echt speren over 's Heren wegen zit er ook niet in, dat wist ik van te voren. Maar 130 lukt makkelijk. Met deze benzineprijzen is dat echter geen feest.

Na aanschaf heeft Van Nieuwkerk alle onderhoud gedaan zoals dit gepland stond, spoelen van de automaat, van het 4WD systeem en een grote beurt. Vandaag net terug van de dealer want de spoiler is geplaatst en 2 banden vervangen. Alles bij elkaar kom je toch op een aardig bedrag uit die je zo even aftikt. Maar goed, daar rijd ik dan wel HR-V voor ;-)

9,0
  • Betrouwbaarheid
  • Prestaties
  • Comfort
  • Kosten
  • Zou u weer een auto van dit merk kopen? misschien

Gerelateerde forum topics

Lezersreacties (8)

Reageren

Maak melding van misbruik

Let op! Deze functie is niet bedoeld om zelf een commentaar toe te voegen. Optioneel kun je er een opmerking bij plaatsen.

Er is iets mis gegaan. Probeer het later nog eens of e-mail ons.